RWE - energie českého filmu

V roce 2014 prožije RWE svoji již devátou filmovou sezonu. RWE ročně investuje více než 25 milionů korun na pomoc kinematografii, dokumentaristice, literární přípravě či budoucím filmařům. Letošní rok v českých kinech zahájily Něžné vlny. RWE se těší na uvedení svých dalších filmů, kterými jsou: Fair Play, 10 pravidel, jak sbalit holku, Pohádkář a Díra u Hanušovic. Projekt RWE – energie českého filmu nezapomíná ani na sponzoring dokumentaristiky. Kromě dlouhodobé spolupráce s Českou televizí bude pokračovat i přímá podpora dokumentární tvorby – Sixteen, Jarmiliny deníky.


Táňa Pauhofová a Hynek Čermák - Něžné vlny

Hlavní náplní činnosti Filmové nadace RWE & Barrandov Studio je podpora české audiovizuální tvorby, podpora tvůrčích osobností v oblasti literární přípravy české audiovizuální tvorby, a hledání cest k realizaci těchto projektů, vč. podpory vzdělávání. Jedním ze zakladatelů nadace je RWE.

Mladým talentům pomáhá RWE formou daru určeného na fungování tzv. systému vnitřního grantu Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Tento systém slouží k financování absolventských filmů a oborových cvičení.

RWE je dlouholetým hlavním partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Podporuje i konání Letní filmové školy Uherské Hradiště a Academia Film Olomouc. Je hlavním partnerem Cen české filmové kritiky.


nahoru