Academia Film Olomouc

ACADEMIA FILM OLOMOUC 2018
53. ročník:  24. - 29. dubna

Academia Film Olomouc (zkráceně též AFO) je mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů, který se pravidelně koná od roku 1966. Každoročně představuje ty nejlepší současné vědecké snímky prestižních světových produkcí, které osobně uvádějí renomované ikony české i zahraniční vědy či zástupci filmového a televizního průmyslu. K základním krédům festivalu patří jeho diskusní charakter a odhodlanost prezentovat pluralitu vědeckých i lidských přístupů k poznání. Pro AFO je rovněž zásadní spojení univerzitního prostředí, filmového průmyslu a předních vědeckých organizací. Díky pestrému programu přitahuje AFO širokou škálu diváků od školáků přes vysokoškolské studenty až po nejširší veřejnost. Pro účastníky festivalu jsou vždy zajištěny i doprovodné eventy - přednášky, science shows, výstavy, interaktivní instalace či koncerty.

Pořadatelem festivalu je Univerzita Palackého v Olomouci. Generálním partnerem je innogy.

53. ročník ADO se tradičně zaměří na výběr těch nejlepších současných faktuálních a vzdělávacích snímků z celého světa. Vedle filmové soutěžní části festivalu se diváci mohou těšit na řadu tematických sekcí, které budou prozkoumávat fenomén civilizační závislosti (nejen) na přírodních zdrojích. Rozmanitost programové skladby tak doplní projekce, přednášky a diskuze o aktuálních tématech, jakými jsou závislost na životě online i alkoholu, stejně tak ale ochrana oceánů a jejich obyvatel, nebezpečí aktivních vulkánů, prolínání vědy do světa módy či příběhy žen v disentu.

Lawrence M. Krauss, teoretický fyzik, profesor, autor bestsellerů, držitel řady mezinárodních ocenění:

"Festival AFO je pozoruhodný v mnoha ohledech. Ať je to profesionální úsilí věnované každému detailu, energie a nadšení obecenstva, reakce na promítané snímky, festivalové diskuse a doprovodný program nebo úžasná přívětivost vůči filmařům a přednášejícím. AFO bylo nádherným zážitkem v úžasném prostředí. Těším se, až se vrátím.“

Více informací a čerstvé novinky najdete na stránkách www.afo.cz.


nahoru