Academia Film Olomouc

ACADEMIA FILM OLOMOUC 2017
52. ročník:  25. - 30. dubna 2017

Academia Film Olomouc (zkráceně též AFO) je mezinárodní festival populárně-vědeckých filmů, který se pravidelně koná od roku 1966. Každoročně představuje ty nejlepší současné vědecké snímky prestižních světových produkcí, které osobně uvádějí renomované ikony české i zahraniční vědy či zástupci filmového a televizního průmyslu. 

K základním krédům festivalu patří jeho diskusní charakter a odhodlanost prezentovat pluralitu vědeckých i lidských přístupů k poznání. Pro AFO je rovněž zásadní spojení univerzitního prostředí, filmového průmyslu a předních vědeckých organizací.

Ústředním sloganem futuristického 52. ročníku je burcující The Future Is Now! Je také shrnutím celého programu. AFO se letos věnuje tématům životní prostředí, umělá inteligence, robotika či globální oteplování. Chce jasně ukázat, že budoucnost je teď a jedině my jsme ti hlavní aktéři, my všichni musíme zasáhnout. Jak nedávno prohlásil sám Stephen Hawking - žijeme v nejúžasnější, ale také nejnebezpečnější době v dějinách našeho druhu.

Diváci na AFO uvidí v exkluzivní české premiéře některé ze snímků z produkce HBO nebo National Geographic. Filmový festival nevynechá aktivistický dokument Je s námi konec? z produkce oscarového Leonarda DiCapria, k vidění bude také očekávaná TV série Genius o životě a díle Alberta Einsteina, která se intenzivně natáčela po celé České republice.

Díky pestrému programu přitahuje AFO širokou škálu diváků od školáků přes vysokoškolské studenty až po nejširší veřejnost. Pro účastníky festivalu jsou vždy zajištěny i doprovodné eventy - přednášky, science shows, výstavy, interaktivní instalace či koncerty.
Pořadatelem festivalu je Univerzita Palackého v Olomouci. Generálním partnerem je innogy. Součástí AFO je letos víkendová akce innogy Energy Workshop na Horním náměstí a udělení Ceny innogy za nejlepší český populárně-vědecký dokumentární film.

Více informací a čerstvé novinky najdete na stránkách www.afo.cz.


nahoru