Dolní oblast Vítkovice a Svět techniky

Dolní oblast Vítkovice

Dolní Vítkovice jsou unikátní industriální areál, ve kterém se od roku 1828 až do roku 1998 vyrábělo surové železo. Nyní se industriální komplex změnil na jedinečné vzdělávací, společenské a kulturní centrum s nadregionálním dosahem. Užít si můžete vyhlídku z nástavby vysoké pece Bolt Tower, Multifunkční aulu Gong, Malý i velký Svět techniky a Landek Park.

Svět techniky

Svět techniky Ostrava je populárně naučné centrum nejen pro školy, ale i pro širokou veřejnost, které návštěvníkům hravou formou představuje zajímavosti vědy a techniky. Je zásadním objektem pro oživení lokality Dolní oblasti Vítkovice, ale také celého moravskoslezského regionu v oblasti vzdělávání i volného času.

Na ploše 14 000 metrů čtverečních zde návštěvníkům nabízí čtyři světy s trvalými expozicemi a jeden svět určený pro výstavy dočasné. Stálicemi jsou Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Ten je rozlohou největší, zabírá celé jedno patro a taky venkovní zahradu. Malí i velcí návštěvníci si tady mohou hrát, objevovat i odpočívat. Nabídku nového centra rozšiřuje 3D kino a Divadlo vědy (Show & Demo) včetně zóny dočasných výstav.

Více informací na www.stcostrava.cz.

Pravidla pro uplatnění slevy v DOV a ve Světě techniky najdete zde.


nahoru