Nechte zpívat Mišíka

Tvůrčí tým

Scénář a režie:
Jitka Němcová

Kamera:
Marek Diviš

Hrají:
Vladimír Mišík
Adam Mišík
Jaroslav Olin
Nejezchleba
Pavel Skála
Jan Hrubý

Celovečerní dokumentární film o legendárním českém rockerovi Vladimíru Mišíkovi. Vladimír Mišík je bezpochyby kulturní fenomén své a i dnešní doby. Přes politické, zdravotní problémy zůstal vždy rockerem. Přesto bylo složité trikově-hraný dokumentární film o něm natočit a zafinancovat. Jedná se o takzvaný „velký dokument“. Film obsahuje řadu dokumentárních záběrů, ale též celý komplex hraných scén natáčených v ateliéru a exteriérech včetně natáčení v USA. Nejedná se o klasický dokumentární film, ale o široce koncipovaný film s velkým vizuálním obsahem, který silně podtrhuje a dotváří epický obsah.

Nosným tématem tohoto snímku je hledání... Hledání lidí a klíčových událostí, které ovlivnily jeho život, hledání hudby a poetiky Mišíkových textů, a v neposlední řadě hledání otce, kterého hlavní hrdina filmu nikdy nepoznal. Dokumentem chtějí tvůrci zjistit, proč ho kolegové muzikanti nikdy neopustili, i když byl "zakázán do úplného zapomnění", proč ho spoluhráči nosili na jeviště, když byl na dva roky odkázaný na invalidní vozík, v čem spočívá kouzlo a charisma, které má. Pro mladé publikum může být film zajímavý i tím, že se na tomto pátrání nemalou měrou podílí i jeho - v současné době velmi populární - syn Adam Mišík. Budeme vyprávět klasický příběh o rebelovi a rockerovi, který je srozumitelný a velmi čitelný pro všechny generace.

Poslouchat Vladimíra Mišíka bylo vyjádřením postoje proti komunistům. Ačkoliv nikdy nezpíval protestsongy a nebyl "underground", přesto si z něj lidé udělali symbol protibolševického postoje. Je to film o hledání, slov, věcí, lidí a vzpomínek s prvky hraného filmu a archivů, s nádhernými písněmi Vladimíra Mišíka. Odehrává se převážně na planetce Mišík, která má v průměru pět kilometrů a nachází se na samém okraji sluneční soustavy.

Film bude mít premiéru 8. 3. 2017, v den, kdy Vladimír Mišík oslaví 70. narozeniny.
www.nechtezpivatmisika.cz

Fotogalerie - Nechte zpívat Mišíka

předchozí
Strana 1 z 2

nahoru