18. října 2018
Lyžařské areály výrazně investovaly

Jednotlivé lyžařské areály se s každou nadcházející sezonou snaží pro návštěvníky přichystat nějaké překvapení, které ještě více zpříjemní celkový požitek z lyžování. Takže co je nového pro nadcházející, už čtrnáctou, sezonu v partnerských skiareálech innogy?

Lanovka nahradí starou kotvu

Lanovka s odpojitelnými sedačkami a krytými bublinami roste vedle sjezdovek Kostelní a Slalomák ve skiareálu Tanvaldský Špičák ve Skiaréně Jizerky. Nahradí starou kotvu a doplní čtyřsedačkovou lanovku z roku 2004, která na Špičák vede ze strany od řeky Kamenice.  U spodní stanice lanovky vznikne velká budova, garáž pro sedačky, které se do ní uloží na noc. Bubliny nad sedačkami ocení sjezdaři hlavně v nepříjemném dešti nebo sněžení.  Na vybudování nové lanovky na Špičáku vynaloží provozovatel přibližně 40 milionů korun. Lanovka přepraví za hodinu asi o čtyři sta pasažérů víc než zrušená kotva.

Dolní Morava

Partnerská areál innogy a spolupořadatel tradičních sportovních her innogy Dolní Morava se může pochlubit novou sjezdovkou s délkou přes jeden kilometr a novou panoramatickou restaurací. Sjezdovka Vyhlídková spojí horní stanici lanové dráhy Sněžník a areál U Slona a sjezdovku primárně ocení rodiče s dětmi. Propojením obou částí areálu se takto celý areál v rámci jednoho skipasu krásně a komfortně propojil. Celková délka lyžařských tratí tak dosahuje více než 10 kilometrů a investice se vyšplhaly na 100 milionů korun.  U horní stanice čtyřsedačkové lanové dráhy se na začátku zimní sezóny plánuje otevřít nová panoramatická restaurace se sociálním zařízením, za krásného počasí nabídne výhledy na Králický Sněžník, SkyWalk a celé údolí Králického Sněžníku.

Krušnohorský obr

Ve Skiareálu Klínovec je hlavní novinkou pro tento rok jeho propojení se sousedním skiareálem na Neklidu a dále pak i s Božím Darem. Skiareál Klínovec se tak rozšíří z 18 na 31,5 km, z toho bude 21,2 km zasněžováno technickým sněhem. Celkové investice dosáhly 70 milionů korun.

Celý lyžařský komplex Skiareál Klínovec bude obsluhovat 5 lanových drah, z toho jsou 2 s oranžovou krycí bublinou.  Unikátní v rámci ČR bude propojení celé oblasti lyžařsky, tedy žádné přesuny skibusy, ale pohodlně po propojovacích sjezdovkách, výstavbu zahájili ve skiareálu počátkem letošního léta.

Krkonoše

Největší lyžařské resorty v Krkonoších SkiResort Černá hora – Pec a také Špindlerův Mlýn letos výrazně investovaly do zasněžovacích systémů a zlepšení kvality úpravy sjezdovek. Jako první v Česku v obou areálech letos v zimě vyzkouší technologii Snowsat, která umožňuje šetrnější a efektivnější úpravu sjezdovek a lyžařům by měla zajistit kvalitněji upravené sjezdovky.  Systém Snowsat vychází z dat vysílaných družicí i systému GPS, který dokáže monitorovat výšku sněhu na sjezdových tratích. Ta se pak promítne do mapy, kterou mají k dispozici rolbaři ve svých strojích. Díky tomu by měli být schopní upravit sjezdovky efektivněji a lépe. Technologie rovněž umožní šetrněji hospodařit s vodou při výrobě technického sněhu.


nahoru