19. července 2017
Bohatý doprovodný program 43. ročníku Filmovky

Letošní již 43. ročník Letní filmové školy Uherské Hradiště se koná od 28. července do 6. srpna.

Filmy, workshopy, divadla, výstavy a také hudební akce. Dva největší koncerty, které „Filmovku“ orámují, zažije innogy letní kino na Masarykově náměstí. V sobotu 29. července představí Vojtěch Dyk s B-Side Bandem nový repertoár tvořený především autorskými skladbami, ale i největšími světovými hity v novém aranžmá. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na nový stage design, který by měl evokovat návštěvu oblíbeného baru - přímo na pódiu bude v rámci show barman míchat koktejly. Koncert Filmovka přináší díky podpoře svého hlavního partnera innogy. V sobotu 5. srpna pak na Filmovku zavítají Tata Bojs, aby do Hradiště přivezli i ke konci festivalu svou pověstnou energii, se kterou odehrají největší hitovky napříč všemi deskami. Oba koncerty jsou zdarma pro akreditované i veřejnost.

Společně s Křižáčkem, vítězem hlavní karlovarské soutěže, přiveze autorský tým Daniel Pitín, Karel Osoha a Václav Kadrnka i vizuály k filmu – původní skici i obrázkový scénář. Daniel Pitín je autorem maleb, které rozvíjejí koncepci prostoru. Skici režiséra Václava Kadrnky překresloval komiksový kreslíř Karel Osoha do obrázkového scénáře, který vytvořil Kadrnka s kameramanem Janem Basetem Střítežským. Výstava Křižáčka konaná v prostorech Galerie Vladimíra Hrocha v Klubu kultury potrvá po celou dobu Filmovky.

Více o programu a doprovodných akcích letošního ročníku Filmovky na webu www.lfs.cz.

A nezapomeňte, že díky innogy Kartě můžete čerpat slevu  na tří- a vícedenní akreditace. Podrobnosti o čerpání slevy najdete zde.

Jan Baset Střítežský a Václav Kadrnka při natáčení Křižáčka


nahoru