28. února 2018
Devadesát minut skvělé jízdy

Volha brázdí barevnou podzimní krajinu nasnímanou úchvatnou kamerou Vladimíra Smutného. Naleštěná a důstojná Carevna, ve které se nesmí jíst řízky, veze matku, Elišku Balzerovou, a dceru, Táňu Vilhelmovou. Dámy se vydaly na cestu, navštívit milenky svého nedávno zesnulého manžela a otce. Hledají jeho nemanželského syna.

„Člověk by měl psát a točit o tom, co ho zajímá, k čemu ho vede srdce i vášeň, takže není překvapivé, že já se tolik věnuji ženám,“ říká ke své novince režisér Jiří Vejdělek. „Nepřestává mě udivovat, jak silné dokáže křehké pohlaví být. Takže když mám možnost podívat se ženám tak trochu pod pokličku a něco nového se o jejich kouzlu dozvědět, neváhám.“

Nutno podotknout, že se Vejdělkovi další hold silným ženám povedl. Nikdo ve filmu Tátova volha nevyčnívá, nikdo nepřehrává, každý herecký výkon skvěle zapadá do soukolí děje. Herci v hlavních i vedlejších či epizodních rolích – Eliška Balzerová, Táňa Vilhelmová, Vilma Cibulková, Eva Holubová, Ivana Uhlířová, Václav Neužil, Jana Plodková, Martin Myšička, Emília Vášáryová, Bolek Polívka a Hana Maciuchová dělají ze snímku povedenou podívanou. Běžte se na ně na všechny podívat do kina. Volha vyráží na svou jízdu českými kiny přesně za týden, tedy 8. března.

Než vyrazíte do kina, můžete se podívat na fotky ze zákulisí tiskovky.

Fotogalerie: Devadesát minut skvělé jízdy


nahoru