4. září 2017
innogy dodává energii i dokumentům o vynikajících českých umělcích

innogy dodala potřebnou energii, aby mohly vzniknout dokumenty o velkých českých baletních osobnostech. O Jiřím Kyliánovi, o bratrech Jiřím a Otto Bubeníčkových. A nyní o Petru Zuskovi.

Petr Zuska je nejznámější současný tanečník a choreograf žijící a pracující v České republice. V čele baletu Národního divadla na naší první scéně stojí od roku 2002. V roce 2017 ukončí své šéfování po patnácti úspěšných letech. Ukončení jeho působení bude korunováno jeho poslední autorskou premiérou s názvem Sólo pro nás dva. Zde, společně s hudebníky Jaromírem Nohavicou a Beátou Bocek, se ujme choreografie a režie a zároveň vystoupí také jako tanečník. Petr Zuska od roku 1990 vytvořil choreografie k více než padesáti inscenacím pro zahraniční a domácí soubory. Zajímavý je i příběh jeho interpretační dráhy z Čech přes Německo do Kanady a zpět do Prahy. Za 15 let jeho šéfování v čele baletu ND se vystřídali tři generální ředitelé.

Natáčení v Montrealu se vrací do míst, kde Petr Zuska v roce 2002 působil jako sólista Les Grands Ballets Canadiens. Během natáčení v Montrealu se Petr setkává se svým dlouholetým kolegou Ivanem Cavallariem a kolegyněmi Anik Bissonnete a Andreou Boardman. Natáčení na rodinném statku Zuskových poodhaluje Petrovu tvář „koňáka“ a jeho lásku ke koním obecně. Na fotografie z natáčení v Montrealu a na statku se můžete podívat zde:

Fotogalerie: innogy dodává energii i dokumentům o vynikajících českých umělcích

předchozí
Strana 1 z 2

nahoru