28. listopadu 2017
Ještě čtvrt roku na napsání scénáře

Je to hodně nebo málo? Pokud máte nápad, můžete to být čas tak přesně akorát. Jen to hodit na papír, tedy do počítače. A až budete hotovi, pošlete svůj scénář do FILMOVÉ NADACE. Další uzávěrka aktuálního soutěžního kola je poslední únorový den příštího roku.

FILMOVÁ NADACE byla zřízena za účelem podpory tvůrčích osobností v oblasti scénáristické přípravy české audiovizuální tvorby. Každý rok vyhlašuje nadace soutěž o poskytnutí nadačního příspěvku v kategorii literární příprava celovečerních hraných filmů. Musí to být dosud nerealizovaný scénář. Od příštího roku se bude soutěžit ještě v jedné kategorii nazvané Hvězda zítřka. Vznik nové soutěžní kategorie byl motivován snahou podpořit tvůrce ve věku do 33 let věku. Veškerá pravidla soutěže, kdo scénáře hodnotí, přihlašovací formuláře a také dále najdete na www.filmovanadace.cz.

Za 12 let svého působení věnovala FILMOVÁ NADACE nadějným autorům více než 8,8 milionu korun. Podpořila 87 kvalitních projektů, které vybrala mezi 1464 kandidáty na filmové scénáře. Nebojte se „nešťastné“ třináctky a zkuste štěstí i vy! Ještě je čas…


Výherci soutěžního kola roku 2017, Radek Bajgar, Lucia Klein Svoboda, Lucie Konečná a Jaroslav Žváček


nahoru