21. prosince 2018
Jiří Mádl umí dělat filmy

Kdo viděl Mádlův debut Pojedeme k moři, musel být lehce nervózní. Bude jeho druhé filmové dílo alespoň tak dobré? Ne. Je ještě lepší! Po vzoru filmů „VÝCHOZÍ BOD“ a „POŘÁD JSEM TO JÁ“ chce Jiří Mádl dokázat, že komorní filmy nabízejí často originálnější vizuální zpracování než velká výpravná díla. A velice se mu to daří.

Alois Švehlík hraje starého morouse, pana Rypara. Je mu 75 let, žije sám, nikde ho nechtějí. Jemu to však vyhovuje. Jednou si jde zakouřit na střechu domu, kde bydlí. A tam stojí on, Song. Song je v zemi nelegálně. Pánové tedy musí vymyslet, jak by mohl v ČR zůstat… A ač to na první pohled vypadá, že Rypar zachraňuje Songa, Song v jistém slova smyslu nakonec zachrání i pana Rypara. Třeba ho naučí, jak se kupuje facebook.

Běžte na začátku února do kina, tenhle film by vám neměl uniknout. Je ukázkou výborného a úsporného herectví Aloise Švehlíka. Je ukázkou společného herectví otce a syna Švehlíkových. Je ukázkou toho, že v Česku ještě umíme točit filmy, i když vám budou skeptické plačky tvrdit něco jiného.

Jiří Mádl umí dělat filmy


nahoru