19. září 2017
Krobotovo Kvarteto před českou premiérou vyráží do světa

Ještě než vstoupí nový film Miroslava Krobota Kvarteto do českých kin, uvidí jej lidé na třech festivalech v USA a Evropě. Světovou premiéru si odbude na konci října na Chicago International Film Festivalu. Po nejstarším festivalu na severoamerickém kontinentu se tvůrci druhého celovečerního snímku režiséra Krobota podívají do USA podruhé, v první půlce listopadu bude totiž Kvarteto uvedeno na Denver Film Festivalu. Poté bude Krobotův nový snímek soutěžit na festivalu Muces ve španělské Segovii a od 30. listopadu bude k vidění v českých kinech. Na ukázky z filmu se podívejte níže.

Druhý celovečerní film Miroslava Krobota Kvarteto bude mít premiéru tři roky po jeho filmovém debutu Díra u Hanušovic, který byl oceněn třemi Českými lvy v hereckých kategoriích. Do hlavních rolí komedie o čtyřech muzikantech, třicátnících, kteří se snaží v životě najít pocit štěstí, obsadil Krobot Barboru Polákovou, Jaroslava Plesla, Lukáše Melníka a Zdeňka Julinu. Ve snímku, který se celý natáčel v historickém centru města Olomouc, dále hrají Lenka Krobotová, Pavlína Štorková, Jiří Schmitzer nebo Jana Štěpánková.

„Podle našeho data narození by se dalo čekat, že se budeme zabývat bilančními tématy. Nakonec to dopadlo tak, že jsme napsali scénář o vztazích třicátníků. Naši drzost omlouvá snaha zaznamenat ducha doby, kterou žijeme a která je stejná pro třicátníky i šedesátníky. Takže Kvarteto by mohlo být pro všechny divácké adresy,“ říká Miroslav Krobot o svém novém filmu, jehož scénář napsal stejně jako Díru u Hanušovic se svým kamarádem a profesí psychologem Lubomírem Smékalem. Tvůrci se rozhodli po příběhu z vesnické komunity zachytit intimní příběh z města o členech Kvarteta soudobé hudby.

Producentem filmu je Ondřej Zima ze společnosti Evolution Films, koproducentem je Česká televize – tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové, innogy a Soundsquare. Film vznikl za podpory Olomouckého kraje, statutárního města Olomouc, Jeseníky Film Office a Státního fondu kinematografie. Distributorem filmu je společnost Falcon.

Světová premiéra: Chicago International Film Festival, World Cinema Program, 13.–27. 10. 2017
Uvedení: Denver Film Festival, Contemporary World Cinema 1.–12. 11. 2017
Evropská premiéra: Muces (Segovia European Film Festival), Official Competition, 15.–21. 11. 2017
Česká distribuční premiéra: 30. 11. 2017


nahoru