30. listopadu 2017
Krobotovo Kvarteto se hraje ode dneška

Poněkud nesourodá čtveřice v čele s Robertem, který je silně závislý na své matce (Lukáš Melník a Jana Štěpánková), jeho atraktivní partnerkou a cellistkou Simonou (Barbora Poláková), mladým hudebníkem Tomášem (Jaroslav Plesl), který se rád předvádí, a postarším znalcem historie, uzavřeným „Funésem“ (Zdeněk Julina), spolu zažívá na cestě za svou nejsvobodnější skladbou řadu humorných situací, ale i nedorozumění. Hodně času tráví v hospodě Ponorka ve svém rodném menším městě s bohatou historií (všechny scény se točily v krásné Olomouci). Do Ponorky za nimi dochází i jejich přátelé: odvázaná „Batrflaj“ (Pavlína Štorková) a psychoterapeutka dvou členů kvarteta Sylva (Lenka Krobotová). Mezi členy kvarteta dochází k neustálým zádrhelům a lehce bizarním situacím, až konečně jeden večírek u Roberta a Simony přinese jistou katarzi a na řadu přijde radost a s ní i vytoužený pocit štěstí.

Jaké jsou první kritiky Kvarteta? Skvělé!

Stanislav Dvořák (Novinky.cz) napsal:
„U Kvarteta není nutné hulákat smíchy, je vtipné i přemýšlivé současně. Skrývá poselství podobné Příběhům obyčejného šílenství – člověk se snaží žít s ostatními, ale je současně tak trochu blázen, a „když na to přijde, je nejradši sám“. Co s tím? Nevzdávat komunikaci a třeba zase nacvičit nějaký ten koncert.“ (Celkové hodnocení: 80 %)

A Martin Staněk (Totalfilm.cz) se o Kvartetu zmiňuje takto:
„Film se natáčel přímo v Olomouci a to, jakým způsobem je toto krásné město kompozičně do jednotlivých scén začleněno, zaslouží obdiv. Záběry jsou efektní a pro místní bude pocit ze sledování filmu opravdovou poctou místu. Důležitější než reklama městu, a to opakuji podruhé: je spíš velmi citlivá a promyšlená kompozice obrazu a hudby na scéně. Kvarteto funguje. Řemeslně, autorsky, dokonalým načasováním dialogů, neuspěchaností a výborně vedenými herci.“ (Celkové hodnocení: 85 %)


nahoru