19. června 2018
NEBE I CHODNÍK PLNÝ HVĚZD

Anna Paquin, Stephen Moyer, Tim Robbins, Barry Levinson, Terry Gilliam… Jaromír Hanzlík, Jiří Dvořák, Zuzana Bydžovská, Helena Třeštíková, Iva Janžurová … a Vy?

Tim Robbins uvede osobně v sobotu 30. června v Letním kině snímek Vykoupení z věznice Shawshank, který je dlouhodobě v hodnocení filmových databází zařazován mezi nejlepší filmy všech dob.​ Anna Paquin a režisér Stephen Moyer společně se scenáristou a hercem Denisem O´Harem a producentkou Cerise Hallam Larkinovou představí snímek Sklenka na rozloučenou. Režisér Terry Giliam osobně uvede svůj nový film Muž, který zabil Dona Quijota, který měl premiéru na letošním MFF v Cannes. Barry Levinson přijede do Varů se svým nejnovějším režisérským počinem, dramatem Paterno z produkce HBO a uvede také oba své nejznámější snímky – Rain Mana a nadčasovou politickou satiru Vrtěti psem.

Exkluzivně ve Varech bude uvedeno i něco málo, či něco více českých novinek (viz také české snímky v hlavní a dalších soutěžích). Komedie Bena Tučka Mars, uváděná v nesoutěžní části Hlavního programu, se natáčela za unikátních okolností na stanici americké nevládní organizace Mars Society. Role Čechů osidlujících Rudou planetu se chopili Jiří Havelka, Petra Nesvačilová, Tomáš Jeřábek, Tereza Nvotová a Halka Třešňáková. Sekce Zvláštní uvedení přivítá dva české dokumenty. King Skate Šimona Šafránka, příběh skateboardingu za československé normalizace, hledí s dávkou nostalgie na specifickou komunitu, která si v moři zákazů a omezení minulého režimu našla svůj vlastní ostrov svobody. Cirkus Rwanda Michala Vargy portrétuje energií překypujícího principála souboru Cirk La Putyka, který kývne na společný projekt se skupinou rwandských akrobatů.

První online rezervace vstupenek na všechna veřejná festivalová představení začíná od 10:00 hodin v pondělí 25. června do vyčerpání kapacity určené k rezervaci, nejpozději však do půlnoci daného dne. Kapacita vstupenek k rezervaci před festivalem je 10 % vstupenek z každého veřejného představení.

Více báječných novinek o 53. ročníku filmového festivalu najdete  na www.kviff.com.


nahoru