5. září 2018
Praha zbarvená dozlatova

Pořadatelem Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha je Česká televize. Hlavním partnerem innogy. Posláním festivalu je umožnit prostřednictvím soutěže, odborných setkání, promítání a videotéky širší poznání televizních hudebních, tanečních a divadelních pořadů a filmů z celého světa. Zlatá Praha se letos koná od 19. do 22. září na Nové scéně Národního divadla a na dalších místech hlavního města.

V sobotu 22. září 2018 bude znám vítěz jubilejního 55. ročníku. Celkem 84 snímků bojuje o postup do TOP 20, která bude oficiálně vyhlášena začátkem září. Všechny filmy, které jsou přihlášeny do soutěže, včetně těch v nesoutěžní sekci, budou mít zájemci možnost zdarma zhlédnout na Nové scéně Národního divadla ve festivalové videotéce. Videotéka bude veřejnosti přístupná veřejnosti od 19. do 21.září vždy od 10. do 19. hodiny. V sobotu 22. září od 10. do 14. hodiny.

Snímky soutěží o tituly GRAND PRIX GOLDEN PRAGUE, ČESKÝ KŘIŠŤÁL, CENU ČESKÉ TELEVIZE nebo ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ za mimořádný umělecký počin.

Nejdelší filmem je Don Carlos z Francie o délce 235 minut. Naopak nejkratším filmem je České komorní zlato - Pavel Haas Quartet. Tuzemský film trvá jen 25 minut. Nejvíce filmů na festival přihlásilo Německo. Filmy jsou z celkem čtrnácti zemí a tou nejvzdálenější je Kanada.


nahoru