20. června 2018
Relax mezi filmy

Pamatujete, jak stála Sharon Stone na pódiu Velkého sálu Thermalu mezi mikrofony a řečnila o svobodě, aniž by umožnila paní tlumočnici překládat divákům, kteří nerozuměli anglicky? Nejen na tento festivalový zážitek si můžete zavzpomínat od 29. června v Galerii umění Karlovy Vary.

Výstava je součástí bohatého doprovodného programu 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, a bude trvat až do 9. září. Výstava FESTIVAL představí více než stovku snímků od renomovaných českých fotografů a mj. podává i zprávu o estetice a vyjadřování v současné české dokumentární fotografii. Nejen o tom, jak významnou kulturní a společenskou událostí festival je.

Fotografie zahrnují část portrétní, kde budou k vidění portréty významných zahraničních i českých osobností, spojených se zdejším festivalem - Sharon Stone, John Travolta, John Malkowich, Renée Zellweger, Leonardo Di Caprio, Anna Geislerová, Taťána Vilhelmová, Iva Janžurová, Miloš Forman a další.  Vedle portrétů zde budou i snímky dokumentární a reportážní, které návštěvníkům odhalí zákulisí a zázemí festivalu.

Vystavující autoři: Michal Čížek, David W. Černý, Zuzana Mináčová, Tomáš Novák, René Volfík, Michal Ureš, Tereza Křenová, Štěpán Hon, Martin Divíšek, Filip Singer, Radovan Šubín, Eva Kořínková, Tomáš Tesař, Milan Jaroš a Tomáš Železný.

Více informací na www.kviff.com.


Jiří Bartoška a Marek Eben


Sharon Stone


nahoru