13. prosince 2017
Sedm filmů innogy může získat lva

Slavnostní večer 25. Českého lva je naplánován na druhou březnovou sobotu roku 2018. V pražském Rudolfinu může filmové ocenění 10. března získat až 51 hraných, dokumentárních či animovaných filmů. Moderátorkou akce, po výborné loňské zkušenosti, bude opět Adela Vinczeová. V přímém přenosu ceremoniál odvysílá Česká televize na ČT1 od 20 hodin. Kreativní supervizi nad večerem převezme režisér a producent David Ondříček. Nominace jednotlivých kategorií budou vyhlášeny 17. ledna 2018 na tiskové konferenci České filmové a televizní akademie.

„V innogy nejsme pověrčiví, a proto v roce 2018 vstoupíme do 13. sezony našeho dlouhodobého projektu podpory českého hraného i dokumentárního filmu. Energii dodáváme také filmovým festivalům a oceněním. Těšíme se na 10. březen. Koprodukovali jsme krásné filmy a věříme v jejich nominace,“ uvedl Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy v ČR. Oceněny mohou být snímky Křižáček, Nechte zpívat Mišíka, Po strništi bos, Kvarteto, Zahradnictví: Rodinný přítel, Zahradnictví: Dezertér a Zahradnictví: Nápadník.

Český lev je prestižní česká filmová cena udělovaná od roku 1993. Filmy jsou hodnoceny na základě hlasování členů České filmové a televizní akademie. ČFTA má v současné době 297 členů.


"V innogy nejsme pověrčiví..." uvedl Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy v ČR.


nahoru