14. června 2018
Váš průvodce filmovou džunglí

Festival opět nabídne i to nejlepší a nejzajímavější z české a slovenské kinematografie za uplynulých dvanáct měsíců (např. road movie Všechno bude Olma Omerzu, komedii Chata na prodej Tomáše Pavlíčka, Na krátko Jakuba Šmída podle předlohy Petry Soukupové nebo The Nagano Tapes vítěze ze Sundance Ondřeje Hudečka). Masarykovo náměstí bude znovu patřit innogy letnímu kinu a těm divácky nejatraktivnějším českým filmům, které nejen obyvatelům Uherského Hradiště zpříjemní horké letní večery. Čeká je tragikomedie Tátova volha či všechny díly trilogie Zahradnictví.


Tátova volha

„Třináct sezon dodáváme energii českému filmu. Stejně, jako se nebojíme srovnání našich produktů a služeb s nabídkou konkurence, máme rádi srovnání české filmové produkce s tou zahraniční. A takové srovnání na Filmovce potřebuje dostatek naší spolehlivé energie. Srdečně také zveme všechny návštěvníky Uherského Hradiště do innogy letního kina a i na zahajovací koncert Davida Kollera,“ uvedl Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy v ČR.

Široké veřejnosti je po skončení koncertu Davida Kollera určen i Studentský maraton, kdy Letní filmová škola ve spolupráci s Českou televizí nabídne pohled na to nejzajímavější ze studentské tvorby a představí jména, s nimiž se možná diváci za pár let budou setkávat v kinech.


David Koller

Poprvé letos Letní filmová škola a filmové muzeum NaFilM pořádají Industry program neformální filmové a audiovizuální výchovy. Industry program nabídne nejen diskuzní panely s českými i zahraničními hosty, ale především praktické ukázky přístupné veřejnosti. Návštěvníci si vyzkouší, jak si udělat hologram nebo vlastní virtuální prostředí pro VR. Promítat se bude také z Pramítačky, jedinečného promítacího aparátu schopného promítat nejen veškeré klasické filmové formáty, ale také například obinadlo, izolepu nebo krajky. Účast na Industry programu je bezplatná a otevřená pro všechny velké i malé zájemce.

Svůj prostor na letní filmové škole bude mít i mezinárodní projekt filmové výchovy CinEd, který zdarma pomocí webové platformy www.cined.eu zpřístupňuje evropské filmy školám, žákům a studentům ve věku 6 – 19 let a jehož českým partnerem je Asociace českých filmových klubů. Tématem celodenního semináře bude snímek Modrý tygr, který je jako první český zástupce nově zařazen do evropské kolekce filmů programu CinEd. Film a k němu vytvořené pedagogické nástroje budou sloužit učitelům filmové a audiovizuální výchovy po celé Evropě. Součástí semináře bude projekce snímku za účasti režiséra Petra Oukropce, “tygří dílna” otevřená pro malé diváky a vzdělávací seminář pro pedagogy a jiné zájemce, kde bude představen i rozsáhlý pedagogický materiál k filmu Modrý tygr. Seminář je zdarma. Podmínkou je pouze registrace na stránkách www.cined.cz.

Více o programu 44. ročníku Letní filmové školy Uherské Hradiště najdete na www.lfs.cz.


nahoru