19. září 2018
Velký svět techniky slaví čtyři roky své existence

V Dolních Vítkovicích si připomínají dvacet let od posledního odpichu vysokých pecí. Naplánovány jsou proto speciální historické prohlídky, ukázky práce s laténskou železářskou pecí i autentické vyprávění bývalých pracovníků této huti. Na stejný den, tedy na sobotu 22. září, je také naplánována oslava čtvrtých narozenin Velkého světa techniky. Narozeninová party plná zábavy a nabitého programu. K vidění bude všemi oblíbená Ovečka z Déčka České televize. Návštěvníci Světa techniky se mohou těšit na vesmírnou výzdobu a vědatlon s tématem kolonizace Marsu. Dětem budou zmalovány obličeje v Dětském světě. Připravena je relax zóna s deskovými hrami a zábavný a naučný lektorský program v učebnách.

K oslavě 20. výročí posledního odpichu bude k vidění na chodbách Velkého světa techniky výstava fotografií Viktora Máchy Hutě/The Mills. Fotografie zachycují krásy těžkého průmyslu a nenávratně mizejících technických procesů spjatých s výrobou a zpracováním kovů. Se vstupenkou z Velkého světa techniky bude ve stejný den možné uplatnit 20% slevu na speciální historickou prohlídku vysoké pece č. 1. Speciální historické prohlídky budou vypravovány každou celou hodinu od 11 hodin. Poslední prohlídka začne v 17 hodin.

Každý držitel innogy Karty může čerpat slevu 20 % na vstupné do Dolní oblasti Vítkovice a Světa techniky. Slevu lze uplatnit při koupi vstupenek pro maximálně 6 osob, z nichž jedna musí být držitelem innogy Karty. Do Dolní oblasti Vítkovice a Světa techniky může držitel karty vyrazit vícekrát za rok. Tedy, pokud nestihnete narozeninovou oslavu, nevadí. Slevu můžete využít i jindy. Dobře se bavte!


nahoru