Novinky ze světa filmu

11. února 2019
Český film potřebuje zajímavé scénáře

Dolaďte poslední věty, rozhovory, domyslete pointu a pošlete své scénáře. Uzávěrka aktuálního soutěžního kola FILMOVÉ NADACE se blíží. Čas máte do čtvrtka 28. února, kdy končí příjem žádostí obou soutěžních kategorií.

Více
4. února 2019
Ocenění získalo hned 8 filmů

Drama Roberta Sedláčka Jan Palach je podle filmových novinářů nejlepším českým filmem roku 2018. Cenu české filmové kritiky si jeho producenti převzali na slavnostním slavnostním večeru v pražském Divadle Archa.

Více
1. února 2019
Iva Janžurová je Teroristka

Černá komedie Teroristka vypráví o Marii, učitelce v důchodu, která říká, že už si nechce připadat jako kráva a rozhodne se zrealizovat to, co nás sice občas napadne, ale hned tu myšlenku zapudíme.

Více
25. ledna 2019
Vojtěch Dyk bude Na střeše

Již  7. února 2019 vstoupí do kin nový film scenáristy a režiséra Jiřího Mádla Na střeše. V roli stárnoucího, osamělého muže, kterého náhodné události spojí s mladým Vietnamcem na útěku, se představí Alois Švehlík. Rolí, o níž měl režisér od počátku nejvíce jasno, byla postava Ryparova souseda Marka, kterou ve filmu vytvořil Vojtěch Dyk.

Více
23. ledna 2019
Nominováni byli…

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyhlásila nominace pro 26. ročník výročních cen Český lev.

Více
21. ledna 2019
Diváky nejvíce zaujal Toman

Křišťálové ceny 32. ročníku audiovizuálních cen TRILOBIT 2019 jsou v rukou svých laureátů.

Více
17. ledna 2019
Filmaři jedou v neděli do Berouna

Dříve, než svůj konečný verdikt sdělí v únoru filmoví kritici a v březnu Česká filmová a televizní akademie, budou v Berouně rozdány filmové ceny TRILOBIT.

Více
16. ledna 2019
Rypar není zatuchlej

Již  7. února 2019 vstoupí do kin nový film scenáristy a režiséra Jiřího Mádla Na střeše. V roli stárnoucího, osamělého muže, kterého náhodné události spojí s mladým Vietnamcem na útěku, se představí Alois Švehlík.

Více
7. ledna 2019
Jeden počítač a dva facebooky

O čem je druhý film Jiřího Mádla? Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa?

Více
4. ledna 2019
Filmoví žurnalisté nominovali 14 děl

Film Jan Palach získal 6 nominací včetně nejlepšího filmu, režie, scénáře i obou hereckých kategorií. Představitel titulní role Viktor Zavadil by navíc také mohl získat Cenu innogy pro Objev roku.

Více
21. prosince 2018
Jiří Mádl umí dělat filmy

Kdo viděl Mádlův debut Pojedeme k moři, musel být lehce nervózní. Bude jeho druhé filmové dílo alespoň tak dobré?

Více
6. prosince 2018
Filmové ceny kreativně uchopeny Markem Najbrtem a Václavem Koptou

Ceny České filmové a televizní akademie za letošní rok budou předány v sobotu 23. března 2019 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Více
26. listopadu 2018
innogy bude koprodukovat dvě komedie a drama z válečného období

Projekt innogy – energie českého filmu za dobu své existence podpořil kinematografii částkou přesahující 300 milionů korun.

Více
1. listopadu 2018
Vánoce už v první půlce listopadu

Film Ten, kdo tě miloval natočený podle knižní předlohy Marie Poledňákové je rodinný komediálně laděný příběh s kriminální zápletkou a předvánoční atmosférou lázeňského města.

Více
16. října 2018
„Já jsem chytil poezii“

Víte, co je pro mladého čerta nejhorší? Když chytí poezii… a má takovej pocit…“ Jistě to zná každý, kdo se někdy zamiloval.

Více
1. října 2018
Vyhraj Kvarteto

Co mají náš spot a snímek Kvarteto společného?

Více
19. září 2018
Velký svět techniky slaví čtyři roky své existence

V Dolních Vítkovicích si připomínají dvacet let od posledního odpichu vysokých pecí. Naplánovány jsou proto speciální historické prohlídky, ukázky práce s laténskou železářskou pecí i autentické vyprávění bývalých pracovníků této huti.

Více
18. září 2018
Z hodnosti vraníka to dopracoval až na Lucifera

Bude to pohádka pro celou rodinu. Čertí brko začne v českých kinech zapisovat hříchy – nebo si dá na chvilku pauzu – ve čtvrtek 29. listopadu.

Více
5. září 2018
Praha zbarvená dozlatova

Pořadatelem Mezinárodního televizního festivalu Zlatá Praha je Česká televize. Hlavním partnerem innogy.

Více
24. července 2018
Kráska v nejlepších letech

Její 44 roků a je čím dál zajímavější, bohatší a zábavnější. Filmovka v Uherském Hradišti startuje už v pátek 27. července.

Více
4. července 2018
innogy Modrá kostka pro Jiřího Vejdělka

Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Muži v naději, Něžné vlny nebo nejnověji Tátova volha. To jsou některé z filmových vizitek letošního držitele ceny innogy Modrá kostka.

Více
3. července 2018
Soutěž FILMOVÉ NADACE má letos pět vítězů

Svou 13. sezonu FILMOVÁ NADACE ozvláštnila vytvořením samostatné kategorie Hvězda zítřka pro tvůrce do 33 let věku, kteří dosud nemají realizovaný žádný scénář celovečerního filmu. Dobré nápady a zajímavé scenáristické počiny tak dostaly další prestižní prostor k uplatnění. Rozhodnutí, kam své dílo přihlásí, je přitom pouze na autorech. I debutující tvůrce mladší 33 let může soutěžit v hlavní kategorii, jedním scénářem ale nelze obeslat obě kategorie.

Více
2. července 2018
Sdílejte svoje #kviffmoments a vyhrajte!

Jedete letos do Karlových Varů? Podívat se na 53. ročník mezinárodního filmového festivalu? Zhlédnout několik desítek filmů, českého i zahraničního původu?

Více
20. června 2018
Relax mezi filmy

Pamatujete, jak stála Sharon Stone na pódiu Velkého sálu Thermalu mezi mikrofony a řečnila o svobodě, aniž by umožnila paní tlumočnici překládat divákům, kteří nerozuměli anglicky?

Více
19. června 2018
NEBE I CHODNÍK PLNÝ HVĚZD

Anna Paquin, Stephen Moyer, Tim Robbins, Barry Levinson, Terry Gilliam… Jaromír Hanzlík, Jiří Dvořák, Zuzana Bydžovská, Helena Třeštíková, Iva Janžurová … a Vy?

Více
14. června 2018
Váš průvodce filmovou džunglí

Festival opět nabídne i to nejlepší a nejzajímavější z české a slovenské kinematografie za uplynulý rok.

Více
13. června 2018
Festival Letní filmová škola představí tvorbu Larse von Triera i virtuální realitu

Letní filmová škola Uherské Hradiště, která se koná od 27. července do 5. srpna, představí méně známou tvorbu i nejzásadnější celovečerní díla Larse von Triera.

Více
30. května 2018
Dva české filmy v hlavní soutěži

Mezi deseti světovými a dvěma mezinárodními premiérami se představí nový snímek jednoho z předních rumunských filmařů Radu Judeho Mezi deseti světovými a dvěma mezinárodními premiérami se představí nový snímek jednoho z předních rumunských filmařů...

Více
4. května 2018
Na Filmovku přijedou Iva Janžurová i Mike Leigh
Z Velké Británie přijede jeden z nejslavnějších evropských režisérů, vítěz Zlaté palmy z Cannes, Zlatého lva z Benátek a držitel Řádu britského impéria Mike Leigh. Zástupkyní české kinematografie bude herečka Iva Janžurová. Více
3. května 2018
Sleva na akreditace na 44. Filmovku
Jezdíte rádi uprostřed léta do Uherského Hradiště? A chcete se na 44. letní filmové škole zdržet déle? Více
24. dubna 2018
Cenu prezidenta MFF Karlovy Vary získá herec Jaromír Hanzlík

V letošním roce sedmdesátiletý Jaromír Hanzlík patří desítky let k hereckým stálicím českého divadla, filmu i televize. Svou bohatou kariéru započal již v mladém věku.

Více
23. dubna 2018
innogy - 23 let spolehlivé energie karlovarského filmového festivalu

Energetická firma innogy posílila podporu festivalu v Karlových Varech

Více
23. dubna 2018
Karlovarský festival uctí památku Miloše Formana při slavnostním zahájení 53. ročníku

Zahajovacím filmem letošního ročníku bude legendární Formanova komedie Lásky jedné plavovlásky.

Více
20. března 2018
Poledňáková znovu v kinech

Zkrotili jsme krokodýly, líbali jsme jako Bůh i ďábel, a teď budeme na podzim zjišťovat, jaký byl Ten, kdo Tě miloval.

Více
19. března 2018
FILMOVÁ NADACE: Hvězdou zítřka se chce stát téměř 50 mladých autorů

Do nově vytvořené kategorie scenáristické soutěže FILMOVÉ NADACE nazvané Hvězda zítřka zaslalo své práce 49 mladých autorů.

Více
14. března 2018
Nové slevy pro držitele innogy Karty

Liberecká iQLANDIA a iQPARK jsou moderním science centrem, kde se vědou baví děti i dospělí.  V tomto centru se můžete dozvědět, jak funguje lidské tělo, jaké chemické a fyzikální jevy na vás čekají doma.

Více
12. března 2018
4 Lvi pro snímky koprodukované innogy

Nakonec nebyli akademici natolik chladní a kromě filmového dramatu z prostředí otužilců si vzpomněli čtyřikrát také na snímky, jejichž vznik podpořila innogy.

Více
5. března 2018
Pusťte si domů Českého lva!

Křižáček, Bába z ledu, Po strništi bos, Špína, Svět podle Daliborka, Červená a další… Na Českého lva je letos v nejrůznějších kategoriích nominováno 15 filmů a většinu z nich můžete nyní vidět online na portálu DAFilms.cz.

Více
28. února 2018
Devadesát minut skvělé jízdy

Volha brázdí barevnou podzimní krajinu nasnímanou úchvatnou kamerou Vladimíra Smutného.

Více
27. února 2018
Andělské spoty znovu na světle božím

V loňském roce jsme pěstovali rodinné vztahy a kaktusy v Zahradnictví, zkoušeli chodit Po strništi bos a hráli Kvarteto. Nechali jsme rovněž zpívat Mišíka.

Více
31. ledna 2018
FILMOVÁ NADACE: Výbor v novém složení bude číst scénáře dvou soutěžních kategorií

Nově vytvořená kategorie Hvězda zítřka je určená mladým autorům ve věku do 33 let, kteří dosud nemají realizovaný žádný scénář celovečerního filmu.

Více
29. ledna 2018
Cenu innogy pro objev roku získala Tereza Nvotová

Českým filmovým kritikům se v roce 2017 nejvíce líbil film Špína. Celovečerní debut Terezy Nvotové, která tak zaslouženě získala i Cenu innogy pro objev roku.

Více
15. ledna 2018
Vítězem Trilobitů je dokument Mečiar

Český filmový a televizní svaz FITES v neděli 14. ledna odměnil nejzdařilejší počiny filmové a televizní tvorby za uplynulý rok a předal křišťálové trofeje.

Více
12. ledna 2018
Tátova volha – nový film režiséra Jiřího Vejdělka představuje působivý trailer

Ve čtvrtek 8. března, tedy na Mezinárodní den žen, do českých kin vstoupí Tátova volha, napjatě očekávaný snímek režiséra Jiřího Vejdělka.

Více
10. ledna 2018
TRILOBIT 2018 již tuto neděli. Audiovizuální ceny Českého filmového a televizního svazu FITES moderují Martin Myšička a Vasil Fridrich

Prestižní filmové ocenění vedle nejhodnotnějších počinů uplynulého roku a předních tvůrců domácí i zahraniční scény již tradičně upoutá originální dramaturgií slavnostního večera.

Více
3. ledna 2018
Ceny TRILOBIT budou rozdány v neděli 14. ledna

Předprodej vstupenek na slavnostní udílení cen bylo zahájeno 18. prosince výhradně v Městském informačním centru Beroun.

Více
2. ledna 2018
Špína, Bába z ledu a Křižáček jsou favority Cen české filmové kritiky

Na slavnostní předávání Cen české filmové kritiky 2017 se můžou těšit tvůrci celkem 12 děl. Vítěze se dozvíme v sobotu 27. ledna.

Více
13. prosince 2017
Sedm filmů innogy může získat lva

Slavnostní večer 25. Českého lva je naplánován na druhou březnovou sobotu roku 2018. V pražském Rudolfinu může filmové ocenění 10. března získat až 51 hraných, dokumentárních či animovaných filmů.

Více
6. prosince 2017
innogy koproducentem pohádky, detektivky a komedie

Balzerová, Holubová, Vilhelmová, Postránecký, Vetchý, Cina, Budař a další herecké hvězdy se příští rok představí ve filmech koprodukovaných energetickou skupinou innogy.

Více
30. listopadu 2017
Krobotovo Kvarteto se hraje ode dneška

Jaké jsou první kritiky Kvarteta? Skvělé!

Více

nahoru