Sportovní gymnázium Vrbno pod Pradědem

Sportovci studující na Sportovním gymnázium ve Vrbně pod Pradědem využívají podmínek ke skloubení studia a sportu v podhůří  Hrubého Jeseníku. Škola zabezpečuje  tréninkový proces vedený profesionálními trenéry, spolupracuje se sportovní psycholožkou, disponuje vlastní regenerační linkou a k tréninku nabízí sportovcům tělocvičnu s horolezeckou stěnou, posilovnu  i spinningové centrum. K přípravě v terénu sportovci využívají v blízkém okolí školy sjezdových i běžeckých tratí.

Mezi  zařazené sporty patří alpské a běžecké  discipliny lyžování, cyklistika, biatlon a orientační sporty.

Do tréninkové skupiny alpských disciplín je v současnosti zařazeno 6 sportovců. V uplynulé sezóně měli celkem 34 startů na republikových závodech žactva a 37 startů na mezinárodních závodech FIS.

V rámci celoroční přípravy se sportovci zúčastňují kromě pravidelných tréninků a regenerace také přípravných letních kempů a od podzimu soustředění na ledovcích.

Vytvářené podmínky postupně přinášejí také výsledky. V roce 2009 studium na SG Vrbno pod Pradědem ukončila Karolína Kloučková, který byla zařazena do reprezentačního družstva juniorek ČR v alpských disciplínách. V roce 2010 zvítězila Petra Houserová na Mistrovství Moravy a Slezska ve slalomu mladších juniorek.

V loňské sezóně družstvo snowboardistů Sportovního gymnázia úspěšně reprezentovalo Moravskoslezský kraj na Zimní olympiádě dětí a mládeže a v současné době vytváří Sportovní gymnázium organizační podmínky pro ustavení tréninkové skupiny snowboardingu.


nahoru