Sportovní akademie Špindlerův Mlýn

V současné době se Sportovní akademie Špindlerův Mlýn stará již o více než devadesát sportovců, kteří se věnují alpskému lyžování, snowboardingu, freeskiingu, běžeckému lyžování anebo sportují v rámci programů při škole. Pod vedením špičkových trenérů, učitelů a dalších odborníků se snaží o vytvoření kvalitního propracovaného systému, který zabezpečí sportovní přípravu dětí od předškolního věku až po juniorské kategorie. Systém, který respektuje věkové a vývojové zákonitosti a není zaměřen pouze na dosahování vrcholných výkonů, ale zejména na všestranný individuální rozvoj osobnosti. Kromě klasické školní docházky je pro děti připravena také nadstandardní výuka cizích jazyků a informatiky.

Škola podporuje nejen sportovce, ale také osobnostní a profesní růst našich trenérů.

V rámci rozvoje sportovních aktivit žáků ZŠ Špindlerův Mlýn se akademie podílí na organizaci sportovního kroužku. Jedná se o program, který není zaměřen na závodní sport, ale jeho cílem je všestranné sportovní vyžití dětí od 1. do 5. třídy v jejich volném čase.

Nejen díky strategické poloze, ale zejména díky kvalitnímu tréninkovému zázemí a velmi dobře spolupracujícímu týmu lidí se Sportovní akademie stává postupně prestižní institucí. Při své činnosti se organizace snaží přispívat nejen k rozvoji svých členů, ale i jednotlivých sportovních odvětví, a tím se podílet na dalším rozvoji sportu a zájmu o něj v České republice.


nahoru