Teroristka

Tvůrčí tým

Scénář/Režisér: Radek Bajgar

Producent: Petr Erben, Logline

Koproducenti: Česká televize, RTVS, innogy

Kamera: Lukáš Hyksa

Střih: Jan Mattlach

Architekt: Jan Vlček

Zvuk: Radim Hladík jr.

Kostýmní výtvarník: Katarína Hollá

Distribuce: CinemArt

Premiéra: 4. 4. 2019

Obsazení

Hrají:

Iva Janžurová

Martin Hofmann

Tatiana Vilhelmová

Pavel Liška

Eva Holubová

Jana Plodková

Kristína Svarinská

Sára Affašová

Černá komedie o starší paní, která si už nechce připadat jako kráva a rozhodne se zrealizovat to, co nás sice občas napadne, ale hned tu myšlenku zapudíme: sežene si zbraň a namíří ji na strůjce zla. Za cenu vlastní oběti se pokusí pomoci jiným. Smutně westernová hrdinka však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky. Závěrečná brutální katarze by měla diváky spíš potěšit a aktivizovat, než potvrdit jejich existenciální chmury.

Iva Janžurová coby noblesní důchodkyně s vražednou brokovnicí zosobňuje symbol filmu Teroristka, který podle vlastního scénáře natočil Radek Bajgar.

V postavě oblečené do usedlých černých šatů a háčkovaného svetříku, která by mohla právě tak mířit do kostela jako do role slečny Marplové, by teroristku opravdu nikdo nehledal. Hrdinkou scénáře oceněného Filmovou nadací je učitelka na penzi, důstojná dáma vyznávající spisovnou češtinu a spravedlnost. Když se její kamarádka ocitne v úzkých a ona vyčerpá veškeré nenásilné možnosti, jak přítelkyni pomoci, dospěje k rozhodnutí, že místního strůjce zla, mimochodem také svého bývalého žáka, může zastavit jedině zbraní.

Teroristka

Teroristka - trailer


nahoru