Vybíjená

Tvůrčí tým

Režie

Petr Nikolaev

Námět 

Michal Viewegh 

Kamera 

David Ployhar A.Č.K.
Výprava

Petr Fořt 

Kostýmy 

Simona Rybáková 

Hudba 

Jiří Chlumecký 

Střih 

Michal Hýka 

Zvuk
 

Jakub Čech,
Martin Jílek 

www.infilm.cz

oficiální stránky filmu

Obsazení

Ondřej Sokol

Michal Suchánek

Richard Genzer

Simona Krainová

Simona Babčáková

Lukáš Vaculík

Václav Matějovský

Jakub Burýšek

Michal Šášinka

Linda Bartošová

Johana Vašková

Hynek Čermák

Režisér Petr Nikolaev se vrátil ke komedii a Michalu Vieweghovi a natočil Vybíjenou (v českých kinech od 12. 3. 2015): „Už poprvé s Báječnými lety pod psa to byla vítaná příležitost se podívat na minulost s odstupem a humorem.“ Autorem scénáře je Miroslav Oščatka, který s režisérem spolupracoval již na jeho předchozím krimidramatu Příběh kmotra a dokudramatu Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů.

Román Vybíjená vydal jeden z nejčtenějších domácích autorů současnosti v roce 2004. Kniha i film jsou groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví příběh spolužáků, kteří spolu prožívají různé životní etapy. Ocitáme se na abiturientském srazu gymnázia. Zdánlivě banální situace dává prostor nejen pro sentimentální vzpomínky, ale především k bilanci nenaplněných tužeb i uskutečněných snů a prožitého života. V centru příběhu se jsou tři kamarádi – Jeff, Skippy a Tom, které životní peripetie neustále vracejí do společného bydliště – staromládeneckého doupěte, které se pro ně stává útočištěm podle toho, jak získávají či ztrácejí životní partnerky. Jejich protipólem jsou dvě ženské hrdinky – třídní kráska Eva, která se stane postupně objektem lásky všech spolužáků a ošklivka Hujerová, které schopnost sebeironického nadhledu dává nejen schopnost přežít ve světě krásných, ale najít i vlastní cestu ke štěstí.

V úloze tří kamarádů se objevuje úspěšné trio z kultovního televizního seriálu Partička – Michal Suchánek, Richard Genzer a Ondřej Sokol. „Klíčové bylo, kdo ztvární členy tříčlenné mužské party,“ odhaluje zákulisí obsazení Petr Nikolaev. „S návrhem, že by to měla být “partička” Genzer-Suchánek-Sokol přišel producent Rudolf Biermann a mně se ten nápad líbil. Je to jako by to Michal napsal pro ně.“

V úloze krásky Evy se ve dvou časových rovinách vystřídají dvě známé české modelky – Simona Krainová a Linda Bartošová. Pro Simonu Krainovou role Evy znamená po delší odmlce návrat před filmovou kameru a také opětovné setkání s Lukášem Vaculíkem, s nímž natočila populární film Kamarád do deště II. Lukáš Vaculík si ve Vybíjené zahraje profesora, který Evě významným způsobem vstoupí do života. Glosátorku života Hujerovou vytvoří Simona Babčáková, která stejně jako všechny další hlavní postavy má své mladší já. Mladou Hujerovou hraje Johana Vašková, trio kamarádů ve studentských letech vytvořili Michal Šášinka (Skippy), Václav Matějovský (Jeff) a Jakub Burýšek (Tom).

Vybíjená - trailer

Vybíjená - teaser

Vybíjená - fotogalerie

předchozí
Strana 1 z 4

nahoru