Zahradnictví

Tvůrčí tým

Režie: Jan Hřebejk

Scénář: Petr Jarchovský

Producent: Viktor Tauš

Kamera: Bartek Cierlica

Hudba: Petr Ostrouchov

Střih: Vladimír Barák

Zvuk: Jiří Klenka

Výtvarník filmu: Jan Kadlec

Výtvarnice kostýmů: Katarína Štrbová Bieliková

Masky: Zdeněk Klika

Obsazení

Aňa Geislerová

Ondřej Sokol

Jiří Macháček

Martin Finger

Klára Melíšková

Gabriela Míčová

David Novotný

Lenka Krobotová

Anna Fialová

Sabina Remundová

Karel Dobrý

Miroslav Táborský

Ivan Lupták

Filip Březina

Vendula Svobodová

Elizaveta Maximová

Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ je tvořena třemi samostatnými filmy odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů.

RODINNÝ PŘÍTEL
je melodrama odehrávající se ve 40. letech za německé okupace. Tři mladé ženy a dvě děti čekají na návrat svých vězněných mužů a otců. Válkou vynucenému rodinnému společenství obětavě pomáhá rodinný přítel a lékař Jiří. Film je příběhem lásky, která nesměla být naplněna, vypráví o věrnosti, touze, vině a lásce, o odchodech a návratech, o rodině, rodičích a dětech. Jde o rodinný portrét viděný pohledem žen, které osud svedl dohromady.

DEZERTÉR
se odehrává v letech 1947-53. Hlavní postavou je majitel noblesního kadeřnického salonu Valentino v centru Prahy, který ve svém podniku, jenž je smyslem a naplněním jeho života, zaměstnává celou svoji rodinu. Je příběhem mužů, kteří nasazovali životy v boji za svobodu. Přežili vlastní smrt, aby opětovně čelili ztrátě nadějí, ve které věřili a ke kterým se upínali. Každý z nich se snaží znovu nalézt „domov". Dezertér je tragikomickým dramatem těžce zkoušené lásky manželské, sourozenecké a lásky mezi rodiči a dětmi.

NÁPADNÍK se odehrává na konci 50. let a vypráví o rodinných vztazích poznamenaných válkou a komunistickým převratem. S tragikomickým nadhledem vykresluje generační střet mezi předválečnou a poválečnou generací. Nápadník je romantickou komedií o představách rodičů, jak by mělo vypadat štěstí jejich dětí.

Zahradnictví: Nápadník - trailer

Zahradnictví: Dezertér - teaser

Zahradnictví: Dezertér - trailer

Zahradnictví: Rodinný přítel - teaser

Zahradnictví: Rodinný přítel - trailer

Fotogalerie - Zahradnictví

předchozí
Strana 1 z 5

nahoru