Ski areál Špindlerův Mlýn
Ski areál Špindlerův Mlýn
RWE - energie českého lyžování přispívá již pátým rokem ke zvyšování bezpečnosti lyžařů, lepší orientaci na sjezdovkách a širšímu servisu pro návštěvníky lyžařských středisek. Pojďme se nyní podívat na jedno z nejvýznamnějších lyžařských středisek České republiky, Špindlerův Mlýn.
10 Pravidel FIS 1 - 3
10 Pravidel FIS 1 - 3
Pravidla FIS představují souhrn norem chování návštěvníků lyžařských areálů. Platí v alpských zemích a také v České republice. První tři pravidla upozorňují na ohleduplnost, volbu jízdní stopy a nutnost ovládat rychlost a způsob jízdy.
10 Pravidel FIS 4 - 6
10 Pravidel FIS 4 - 6
Pravidla FIS platí i v České republice a mají zajistit bezpečnost pro lyžaře i snowboardisty. Normy mimo jiné upřesňují, jak se bezpečně rozjíždět či zastavit, jak předjíždět nebo vjíždět na lyžařskou trať.
10 Pravidel FIS 7 - 10
10 Pravidel FIS 7 - 10
Každý návštěvník lyžařského areálu by měl respektovat pravidla FIS, kvůli sobě i kvůli bezpečnosti ostatních. Kontrolu dodržování norem provádějí speciální patroly. Lyžař či snowboardista má povinnost poskytnout první pomoc nebo se legitimovat.
Ski centrum Říčky
Ski centrum Říčky
Ski centrum Říčky v Orlických horách nabízí sportovní vyžití i pro ty nejnáročnější lyžaře. Černá sjezdovka Slalomka měří 1km, areál má i snowpark a běžkaři mají k dispozici 42 km upravených stop pro klasický styl i bruslení.
Ski areál Špičák na Šumavě
Ski areál Špičák na Šumavě
Špičák nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty, na které zde čeká nejprudší černá sjezdovka v Čechách.


nahoru