Zemní plyn je celosvětově jedním z nejdůležitějších zdrojů energie. Je využíván zejména proto, že jde o energii čistou, bezpečnou a velmi účinnou. Ve své přirozené formě je to látka bez barvy, tvaru a zápachu.

Zemní plyn využívají pro své výrobní procesy nebo pro vytápění podniky všech velikostí a odvětví. Nejčastěji je zemní plyn využíván ve sklárnách, ocelárnách, chemickém průmyslu a textilním průmyslu. Zemní plyn se využívá několika způsoby. Velmi rozšířená je výroba elektrické energie v paroplynových elektrárnách. Kombinace páry a plnu je při výrobě elektrické energie jednou z ekologicky nejefektivnějších technologií ve srovnání s ostatními fosilními palivy. Pro vytápění budov a bytů je zemní plyn ideální především pro svou čistotu, šetrnost k životnímu prostředí a pohodlnost. V České republice je dodáván do většiny domácností a využívá se především pro vaření, vytápění a ohřev vody. Stlačený zemní plyn (CNG) je využíván v dopravě a je alternativou k benzinovým a dieselovým pohonům automobilů. Svými vlastnostmi dohání CNG konvenční pohony vozidel při výrazně nižších nákladech na provoz. Na celém světě jezdí na stlačený zemní plyn již téměř 11 milionů vozidel.
Ukázat více Ukázat méně

Tiskové zprávy

innogy se stala jediným vlastníkem projektu velké větrné elektrárny Triton Knoll ve Velké Británii
12. října 2017

Společnosti innogy a Statkraft uzavřely dohodu o prodeji 50% podílu v projektu mořské větrné elektrárny Triton Knoll u břehů Velké Británie. Po akvizici podílu společnosti Statkraft se innogy stala jeho jediným vlastníkem. Obě strany se dohodly nezveřejňovat výši kupní ceny.

Více

Pro zákazníky v Praze a okolí zřizuje innogy pobočku v nákupním centru na Chodově
11. října 2017

Zákazníci energetické společnost innogy z Prahy a okolí naleznou od 11. října své kontaktní místo na nové adrese. Přestěhovali jsme se z Proseku na Chodov. Nové moderní zákaznické centrum innogy jsme otevřeli v Centru Chodov v přízemí v části D (Roztylská 2321/19, Praha 11). V Praze je zákazníkům k dispozici také pobočka v Nákupním centru Eden.

Více

Konec obavám z velkých nedoplatků a přeplatků, novinka od innogy hlídá automaticky spotřebu plynu
9. října 2017

Pro zákazníky innogy skončila doba obav z vyúčtování za spotřebovaný plyn. Energetická skupina innogy uvádí na český trh novou službu, která zamezí nepříjemným překvapením v souvislosti s ročním vyúčtováním energií. Služba Monitoring spotřeby za uživatele automaticky sleduje spotřebu plynu, načítá je do mobilní aplikace, porovná skutečnou spotřebu s již uhrazenými i do budoucna nastavenými zálohami a při hrozbě velkého nedoplatku nebo přeplatku doporučí změnu záloh.

Více

Ceny zemního plynu od innogy zůstávají stabilní, zásobníky jsou připraveny na zimu
2. října 2017

„Ceny zemního plynu od innogy pro aktuální topnou sezónu zůstávají stabilní,“ oznámil dnes obchodní ředitel innogy Tomáš Varcop. Díky pozitivnímu cenovému vývoji v posledních letech je zemní plyn výhodnou a dostupnou energií. „Ceny plynu průběžně snižujeme od roku 2013, celkem od té doby klesla cena plynu od innogy už o 25 procent. Díky tomu domácnosti šetří tisíce korun ročně,“ zdůrazňuje Varcop, a dodává: „Naši zákazníci si navíc mohou zajistit klesající ceny plynu i v příštích třech letech díky produktu Optimal.“

Více


nahoru