Zemní plyn je celosvětově jedním z nejdůležitějších zdrojů energie. Je využíván zejména proto, že jde o energii čistou, bezpečnou a velmi účinnou. Ve své přirozené formě je to látka bez barvy, tvaru a zápachu.

Zemní plyn využívají pro své výrobní procesy nebo pro vytápění podniky všech velikostí a odvětví. Nejčastěji je zemní plyn využíván ve sklárnách, ocelárnách, chemickém průmyslu a textilním průmyslu. Zemní plyn se využívá několika způsoby. Velmi rozšířená je výroba elektrické energie v paroplynových elektrárnách. Kombinace páry a plnu je při výrobě elektrické energie jednou z ekologicky nejefektivnějších technologií ve srovnání s ostatními fosilními palivy. Pro vytápění budov a bytů je zemní plyn ideální především pro svou čistotu, šetrnost k životnímu prostředí a pohodlnost. V České republice je dodáván do většiny domácností a využívá se především pro vaření, vytápění a ohřev vody. Stlačený zemní plyn (CNG) je využíván v dopravě a je alternativou k benzinovým a dieselovým pohonům automobilů. Svými vlastnostmi dohání CNG konvenční pohony vozidel při výrazně nižších nákladech na provoz. Na celém světě jezdí na stlačený zemní plyn již téměř 11 milionů vozidel.
Ukázat více Ukázat méně

Tiskové zprávy

innogy koproducentem pohádky, detektivky a komedie
6. prosince 2017

Balzerová, Holubová, Vilhelmová, Postránecký, Vetchý, Cina, Budař a další herecké hvězdy se příští rok představí ve filmech koprodukovaných energetickou skupinou innogy. Projekt innogy – energie českého filmu vstupuje do 13. sezony a počítá s podporou snímků Tátova volha režiséra Jiřího Vejdělka, Ten, kdo tě miloval Jana Pachla a Čertí brko v režii Marka Najbrta.

Více

Dobrovolní hasiči dostali ocenění za zásahovou i preventivní činnost
27. listopadu 2017

Prestižní ocenění v podobě skleněné zásahové helmy si odnesli vítězové ankety Dobrovolní hasiči roku z dvorany Rektorátu Vysokého učení technického v Brně. V rámci VII. ročníku bylo oceněno 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů a dále 5 kolektivů mladých hasičů za činnost k 45. výročí hry Plamen. Dále finalisté obdrželi na podporu své další činnosti finanční a věcné dary v hodnotě přes 2 400 000 Kč.

Více

innogy kontroluje těsnost plynovodů, zemní plyn bude v příštích dnech více zapáchat
20. listopadu 2017

Největší distributor zemního plynu v České republice společnost GasNet ze skupiny innogy zvýší v období od 20. listopadu 2017 do 24. listopadu 2017 na celém území své působnosti intenzitu zápachu dodávaného zemního plynu. Nárazovou odorizaci provádějí všichni distributoři plynu pravidelně před zahájením hlavní topné sezóny, kdy je odběr plynu nejvyšší. V letošním roce probíhá odorizace ve stejném termínu na celém území Čech i Moravy. Silnější zápach umožní zjistit případné úniky zemního plynu v domovních rozvodech nebo u plynových spotřebičů.

Více

Pražský Smart Energy Hackaton bude maraton nápadů, jak ušetřit energie v domácnostech, autech i ve městě
2. listopadu 2017

Sídlo innogy v pražských Strašnicích přivítá o víkendu mladé talenty, kteří přijedou soutěžit do Prahy na mezinárodní maraton technologického „hackování“ CEEHacks Smart Energy Hackaton Prague 2017, konaného pod záštitou Úřadu vlády, Ministerstva průmyslu a obchodu a hlavního města Prahy. Centrála innogy se na dva dny promění v pulsující rojiště nápadů pro technologické inovace, nové aplikace nebo návrhy na změny celých systémů tak, aby se podařilo ušetřit energii v domácnostech, veřejných budovách nebo celých městech.

Více


nahoru