22. února 2016
Žárovku jde vyměnit i na koni. RWE představila spot s hereckými hvězdami
  • RWE je podruhé hlavním partnerem výročních cen Český lev
  • Službu pronájmu LED žárovek mají zákazníci RWE v oblibě
  • Ve spotu RWE vystupují také Bolek Polívka a Miroslav Donutil

Přední čeští herci a herečky vystupují v kampani na podporu české kinematografie, kterou připravila energetická skupina RWE. Vtipně natočený spot upozorňuje na udílení výročních cen Český lev 2016 a zároveň oslavuje a připomíná jedenáctiletý projekt RWE – energie českého filmu, jehož součástí je již padesát celovečerních snímků. Na stanicích ČT, Nova, Prima, Barrandov a Óčko bude k vidění ode dneška.

„Při natáčení spotů panovala skvělá atmosféra, což je patrné ze všech záběrů. Letos byly v centru pozornosti LED žárovky, respektive naše nová a úspěšná služba jejich pronájmu. Televizní spot tentokrát nastíní, kolik herců je potřeba k zašroubování jedné žárovky,“ uvedl Martin Chalupský, ředitel komunikace skupiny RWE v ČR. Ta i letos zůstává hlavním partnerem vyhlašování výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA) Český lev.

 

 Prodloužená verze spotu, youtube kanál RWE (www.youtube.com/rwecz)

Ve spotu se představí známí čeští herci a herečky jako Miroslav Donutil, Bolek Polívka, Josef Polášek, Lukáš Pavlásek, Hynek Čermák, Jenovéfa Boková, Bára Seidlová, Marie Doležalová či Petra Hřebíčková. Chybět samozřejmě nemohou ani hlavní tváře známé z reklam RWE, pánové Jarmil Škvrna a Lukáš Příkazký. Režijní dohled měl Dan Růžička a za kameru se postavil Milan Chadima.

Pokud jde o samotný děj, nejprve muži skutečně originálním způsobem za pomoci atrapy koně vymění prasklou žárovku za novou úspornou LED. Následně se jim dostane obdivu od dámské části a pak už může propuknout společná oslava.

Kampaň s heslem „Dodáváme energii českému filmu“ vytvořila reklamní agentura Young & Rubicam Praha. Realizace a postprodukce spotů se uskutečnila ve spolupráci s produkční společností AdWood.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí skupiny RWE
T 267 974 464 E
martin.chalupsky@rwe.cz I www.rwekarta.cz


nahoru