7. července 2016
Modrou kostku RWE dostane Tatiana Vilhelmová
  • Již jedenáct filmových osobností získalo Modrou kostku RWE
  • RWE letos koprodukuje filmy Teorie tygra, Polednice, Křižáček a Anděl Páně 2
  • RWE pomohla na plátna kin více než 50 hraným či dokumentárním celovečerním snímkům

Herečka Tatiana Vilhelmová se letos stane jedenáctou osobností, která obdrží cenu Modrá kostka RWE. Tmavě modrý polodrahokam lapis lazuli vybroušený do podoby symbolické kostky převezme nejen za roli Olgy v hořké komedii Teorie tygra. Slavnostní předání se uskuteční zítra v podvečer před koncertem uspořádaným RWE na Mlýnské kolonádě pro návštěvníky 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Pravidelný cyklus Letní filmové školy Uherské Hradiště Češi v zahraničí bude letos patřit Ivanu Passerovi. Připomenuto bude restaurované Intimní osvětlení, jediný celovečerní film, který Passer natočil...

„Tatiana Vilhelmová nás svými výkony zaujala už dříve, ať jako úspěšná cukrářka ve filmu Medvídek nebo v roli Maruny ve snímku Díra u Hanušovic. Je to herecká osobnost s nepřehlédnutelným kreditem, která bezesporu patří k nejvýraznějším představitelkám své generace,“ uvedl Martin Chalupský, ředitel komunikace RWE v ČR, a dodal: „Tatiana Vilhelmová v roli dcery Olgy předvádí ve snímku Radka Bajgara zpočátku téměř dokonalý otisk své matky. V průběhu děje ale její postava projde pozoruhodnou proměnou.“

Film Teorie tygra vypráví o muži, jenž si v šedesáti letech vzpomene, že míval sny i vlastní vůli. Jednoho dne přijde na způsob, jak získat zpět vládu nad svým životem. Nejen s Táňou Vilhelmovou, ale i s dalšími herci a tvůrci budou mít filmoví fanoušci možnost setkat se před večerním koncertem RWE na Mlýnské kolonádě. Známé filmové melodie zde zahraje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ve spojení s rytmickou sekcí Moondance Orchestra pod taktovkou Martina Kumžáka. Program zakončí vystoupení fenomenálního kytaristy Michala Pavlíčka.

Modrou kostku RWE uděluje energetická skupina od roku 2006 za mimořádný umělecký výkon ve filmu, který koprodukovala v rámci dlouhodobého projektu RWE – energie českého filmu. Loni toto ocenění získal Kryštof Hádek za roli Kobry v sociálním dramatu Kobry a užovky. Dalšími držiteli jsou například David Ondříček za kriminální drama Ve stínu, Kamila Magálová jako Helena v komedii Líbáš jako ďábel nebo Eliška Balzerová, představitelka babičky Vilmy, v další komedii Ženy v pokušení.

Celkem se RWE jako koproducent podílela na více než 50 celovečerních hraných či dokumentárních filmech. V rámci projektu RWE – energie českého filmu letos kromě filmu Teorie tygra koproducentsky stojí také za snímky Polednice, Křižáček a Anděl Páně 2.

Na podzim letošního roku RWE změní svou obchodní firmu a značku. Energii českému filmu začne spolehlivě dodávat innogy. Tradice předávání filmových cen tak bude pokračovat i v příštích letech.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí skupiny RWE
T 267 974 464, E martin.chalupsky@rwe.cz


nahoru