30. března 2016
Potvrzeno: RWE od května sníží cenu plynu o dalších 10 %
  • Po lednovém snížení ceny o 6 % přichází další zlevnění
  • Ceny klesnou také zákazníkům s fixními produkty
  • Čtyřčlenná rodina v průměrném domě meziročně ušetří za plyn přes 3600 korun, v třípokojovém bytě 1700 korun

Aktuální pokles cen zemního plynu a výhodné nákupní ceny na burzách se promítají do ceníků RWE. Po snížení cen o šest procent ze začátku roku, RWE nyní potvrzuje další pokles od začátku května, tentokrát až o 10 %. Celkově tak bude zemní plyn od RWE před příští topnou sezonou značně levnější. Lidé tak díky výraznému poklesu cen ušetří v meziročním srovnání tisíce korun za vytápění a ohřev vody.

„Jako jediní na trhu zlevňujeme plyn díky výhodným nákupům už podruhé v letošním roce. Důsledně promítáme naše nákupy přímo do cen pro naše zákazníky. Od ledna odměňujeme zákazníky na základním ceníku speciální prémií, která u vytápění dosahuje šesti procent. V květnu se lidé dočkají dalšího výrazného snížení ceny, tentokrát až o 10 procent. Příští topná sezóna bude pro naše zákazníky výrazně levnější,“ uvedl obchodní ředitel RWE Tomáš Varcop.

Levnějšího plynu se dočkají zákazníci na standardním ceníku. RWE však promítne výhodnější cenové podmínky také zákazníkům s uzavřenými smlouvami na fixní produkty. Z poklesu cen na burzách tak budou těžit všechny skupiny zákazníků.

„Zákazníci s fixními produkty šetří od počátku smlouvy, protože byly naceněny již podle nižších nákupních cen. Přesto odměníme i tyto zákazníky speciální prémií. Nechceme, aby atraktivní a populární fixní produkty přišly o aktuální výhody z poklesu světových cen,“ vysvětlil Varcop. Pro získání této slevy nemusí lidé dělat vůbec nic, speciální prémie se jim automaticky započítá do nejbližší faktury.

Výrazný meziroční pokles cen je dobrou zprávou pro všechny, kteří využívají ekologický zemní plyn k vytápění svých domovů. Cena plynu od RWE pro příští topnou sezonu bude ve srovnání s tou letošní o téměř pětinu nižší.

Například čtyřčlenná rodina v průměrném domě, která využívá zemní plyn k vytápění a ohřevu teplé vody, meziročně ušetří díky poklesu ceny přes 3600 korun. Rodině ve třípokojovém bytě se sníží účet za plyn o téměř 1700 korun. Zákazník, který na zemním plynu jen vaří, ušetří skoro stokorunu.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí skupiny RWE
T 267 974 464, E
martin.chalupsky@rwe.cz


nahoru