26. dubna 2016
RWE uspořádá v Karlových Varech koncert filmové hudby
  • Známé filmové melodie v provedení Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a rytmické sekce Moondance Orchestra pod taktovkou Martina Kumžáka a za doprovodu kytary Michala Pavlíčka zazní v pátek 8. července večer u Mlýnské kolonády
  • Před koncertem bude možné získat autogramy herců a tvůrců snímků koprodukovaných energetickou skupinou RWE

Součástí doprovodného programu 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude letos velký koncert známých melodií z českých filmů. Koncert se bude konat v pátek 8. července večer u Mlýnské kolonády, vstup je volný. Skladby ze snímků Kuky se vrací, Kolja nebo starších filmů, jakými jsou Přednosta stanice či Kristián, zahraje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ve spojení s rytmickou sekcí Moondance Orchestra. Dirigovat bude Martin Kumžák. Více než dvouhodinový program zakončí vystoupení Michala Pavlíčka, fenomenálního kytaristy a čerstvého člena Síně slávy Akademie populární hudby.

Ještě před koncertem budou u Mlýnské kolonády představeny tvůrčí delegace letošních filmů koprodukovaných RWE. Filmoví fanoušci a sběratelé podpisů se mohou těšit na velkou rekordní autogramiádu.

„Po dvaceti letech je čas na změnu. Koncert a autogramiáda je naše poděkování všem, kteří se stejně jako RWE každý rok těší na začátku prázdnin do Karlových Varů,“ řekl Martin Chalupský, ředitel komunikace skupiny RWE v ČR. „Srdečně všechny zveme, připravujeme mnoho překvapení. S počtem podpisů přítomných známých osobností se pokusíme o zápis do České knihy rekordů,“ dodal M. Chalupský.

Na akci RWE se bude možné setkat s tvůrci a herci snímků Polednice, Teorie tygra, Křižáček a pokračování úspěšné pohádky Anděl Páně. Právě tyto filmy RWE letos uvádí do kin. Za 11 let existence projektu RWE – energie českého filmu vzniklo celkem 39 celovečerních hraných snímků a 11 celovečerních dokumentů.

Aktivity RWE budou v Karlových Varech opět provázet celý aktuální ročník festivalu. Zástupci Barrandov Studio, České televize a RWE rozdají šeky o hodnotě 800 000 korun scenáristům oceněným v dalším soutěžním kole FILMOVÉ NADACE. RWE je znovu sponzorem projektu Kino bez bariér, díky kterému si filmovou přehlídku mohou naplno užít lidé se zdravotním hendikepem.

Martin Chalupský
tiskový mluvčí skupiny RWE
T 267 974 464
E
martin.chalupsky@rwe.cz
I www.rwekarta.cz


nahoru