Tiskové zprávy

14. února 2019
innogy spustila službu pro neslyšící

Energetická společnost innogy spustila ve spolupráci s firmami Transkript a TextCom novou službu pro zákazníky, kteří trpí poruchami sluchu. Služba nabízí přepis mluveného slova do textové formy v reálném čase. Sluchově znevýhodnění zákazníci tak mohou snáze komunikovat s personálem innogy prostřednictvím linky na webu innogy.cz a ve vybraných zákaznických centrech.

Více
8. února 2019
Nová generace chytrých dobíječek od innogy

Mezinárodní veletrh E-world v Essenu se stal místem premiéry nové generace dobíječek od innogy eMobility Solutions. Nová řada chytrých dobíječek eBox nabídne uživatelsky jednoduché, bezpečné a rychlé dobíjení s výkonem až 22 kW střídavým proudem v úsporném modulárním designu. Na trhu bude novinka uvedena letos v dubnu.

Více
4. února 2019
FILMOVÁ NADACE: Těšíme se na zajímavé scénáře

Kobry a Užovky, Domácí péče, Instalatér z Tuchlovic nebo Domestik. To jsou jen některé z filmů natočených podle scénářů, jež byly oceněny v soutěži FILMOVÉ NADACE. Šanci uspět mají nejen renomovaní tvůrci, ale i autoři prvotin. Všichni zájemci mohou zasílat své scénáře do konce února, kdy končí příjem žádostí obou soutěžních kategorií. Hlavní kategorie je určena všem scenáristům bez rozdílu věku. Hvězda zítřka je kategorie pro začínající autory ve věku do 33 let.

Více
29. ledna 2019
Zájem o vytápění zemním plynem roste, lidé zprovozňují nevyužívané přípojky

V Česku roste zájem o ekologické vytápění zemním plynem. Vyplývá to ze statistik největšího distributora plynu GasNet ze skupiny innogy. Plynaři v posledních dvou letech totiž evidují několikanásobný nárůst počtu oživení tzv. mrtvých přípojek plynu. Důvodem je výstavba nových rodinných domů v dříve plynofikovaných lokalitách a také fungující kotlíkové dotace.

Více
28. ledna 2019
Pobočka innogy v Uherském Hradišti se přestěhovala do Růžové ulice

Energetická společnost innogy otevřela v Uherském Hradišti zákaznické centrum na nové adrese. Pobočka s dostupným parkováním se nachází v centru města, nedaleko pěší zóny, a to konkrétně v Růžové ulici 1254. Společnost innogy sem pobočku přestěhovala z Protzkarovy ulice.

Více
21. ledna 2019
O vozový park innogy bude pečovat LeasePlan

Energetická skupina innogy v České republice svěřila od letošního 1. ledna svých 1400 užitkových vozidel do správy společnosti LeasePlan. Navíc si u LeasePlanu objedná 900 nových osobních vozů, které budou dodány v průběhu příštích pěti let. Většinou půjde o vozidla s pohonem CNG, ale chybět nebudou plug-in hybridy ani elektromobily. Jde o jeden z největších kontraktů na českém trhu operativního leasingu za poslední roky.

Více
3. ledna 2019
innogy koupila síť plniček CNGvitall

Energetická skupina innogy výrazně posiluje na trhu s CNG. Na přelomu roku dokončila akvizici sítě plniček CNGvitall, kterou vybudovala strojírenská skupina Vítkovice. Finanční výši transakce se obě strany dohodly nezveřejňovat. Součástí je i převzetí zákaznického portfolia vítkovické společnosti a expertů na CNG technologie.

Více
10. prosince 2018
Ceny plynu v příštím roce porostou, u innogy však jen mírně

Po několika letech zlevňování dochází letos na energetických trzích k obratu trendu. V uplynulých měsících ceny plynu na velkoobchodních trzích výrazně vzrostly a nadále rostou. Někteří dodavatelé již v reakci na tento vývoj plyn zdražili nebo zdražení ohlásili, a to až o více než 10 %. Naproti tomu ceny plynu od innogy byly po celý letošní rok stabilní.

Více
28. listopadu 2018
innogy vstupuje do telco byznysu v ČR

Energetická skupina innogy rozšiřuje své podnikání v Česku - nově vstoupila na trh telekomunikací se zaměřením na infrastrukturu optických kabelů. Od začátku letošního roku nakupuje innogy lokální poskytovatele vysokorychlostního připojení k internetu a souvisejících služeb.

Více
26. listopadu 2018
innogy bude koprodukovat dvě komedie a drama z válečného období

Teroristka režiséra Radka Bajgara, Nabarvené ptáče Václava Marhoula a Poslední aristokratka v režii Jiřího Vejdělka. S podporou těchto tří snímků počítá projekt innogy – energie českého filmu, který vstupuje do 14. sezony. Energetická skupina innogy jako dlouhodobě nejvýznamnější partner českého filmu dosud pomohla na plátna kin bezmála 70 celovečerním snímkům a do podpory tuzemské kinematografie vložila částku vyšší než 300 milionů korun.

Více
19. listopadu 2018
Nejlepší dobrovolní hasiči obdrželi dary za více než 2,4 milionu korun

Celkem padesát jednotek a sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky obdrželo ve středu 14. listopadu ocenění Dobrovolných hasičů roku 2018, které nominovala Odborná porota. Stalo se tak při slavnostním vyhlášení VIII. ročníku ankety na brněnském výstavišti.

Více
16. listopadu 2018
innogy kontroluje těsnost plynovodů - zemní plyn bude v příštích dnech více zapáchat

Největší distributor zemního plynu v České republice společnost GasNet ze skupiny innogy zvýší v období od 19. listopadu do 23. listopadu 2018 na celém území své působnosti intenzitu zápachu dodávaného zemního plynu. Nárazová odorizace se provádí pravidelně před zahájením hlavní topné sezóny, kdy je odběr plynu nejvyšší. Odorizace probíhá ve stejném termínu na celém území Čech i Moravy. Silnější zápach umožní zjistit případné úniky zemního plynu v domovních rozvodech nebo u plynových spotřebičů.

Více
2. listopadu 2018
Flexiauto vozí zaměstnance Letiště Praha

Vítězem výběrového řízení na pronájem elektromobilů pro Letiště Praha se stalo Flexiauto – společný projekt innogy a skupiny Auto Palace na pronájem a sdílení elektromobilů. Zaměstnanci letiště mají možnost jezdit se dvěma vozy Volkswagen eUP.

Více
29. října 2018
innogy hlásí už 30 plniček CNG, další přidá do konce roku

Jeden z největších tuzemských hráčů na trhu s CNG, energetická skupina innogy, dál masivně investuje do rozvoje CNG infrastruktury desítky milionů korun. Celorepubliková síť innogy díky tomu překročila počet 30 plniček a dál roste.

Více
17. října 2018
GridServices se stará o bezpečnost plynovodů už 10 let

Společnost GridServices ze skupiny innogy, která zajišťuje spolehlivé a bezpečné dodávky zemního plynu pro více 2,3 milionů zákazníků u nás, si připomíná 10 let od svého založení. Firma se sídlem v Brně spravuje plynovodní sít největšího provozovatele distribuční soustavy v České republice, společnosti GasNet, a stará se o téměř 65 000 km plynovodů.

Více
9. října 2018
innogy expanduje v americké elektromobilitě

innogy pokračuje v expanzi v oblasti elektromobility. Akvizicí firmy Recargo innogy získává know how a odborníky přední softwarové společnosti pro elektromobilitu v USA, čímž posiluje své postavení poskytovatele technologií na americkém trhu. Díky akvizici innogy také získává plný přístup k populární mobilní aplikaci PlugShare.

Více
8. října 2018
Růst mezd v innogy pokračuje

Zlepšování mzdových a pracovních podmínek pro zaměstnance energetické skupiny innogy v Česku bude nadále pokračovat. Svědčí o tom čerstvá dohoda o detailech navýšení mezd pro rok 2019, kterou firma uzavřela s odbory. Na základě kolektivní smlouvy na období let 2018 – 2020 dojde k celkovému nárůstu mezd zaměstnanců společností innogy v ČR v průměru o 18 %.

Více
8. října 2018
innogy a Dopravní podnik v Hradci Králové společně testují elektromobily

Dopravní podnik města Hradce Králové převzal od innogy dva elektromobily na půlroční testování. Společný pilot má ověřit možnosti a využitelnost elektromobilů v každodenním městském provozu. Vozy VW eGolf a Nisan Leaf doplní jednu z největších flotil elektrobusů v Česku a přispějí k rozvoji čisté mobility v Hradci Králové. Oba vozy byly slavnostně předány v rámci Dne otevřených dveří dopravního podniku.

Více
5. září 2018
Rekonstrukce plynovodu už nemusí znamenat rozkopanou krajinu

Společnost GridServices z energetické skupiny innogy poprvé v České republice použila k rekonstrukci plynovodního potrubí nový druh tzv. bezvýkopové technologie.

Více
10. srpna 2018
innogy zlepšuje služby pro hendikepované

Energetická skupina innogy v ČR se zapojila do projektu Přátelská místa. Projekt vytváří národní síť certifikovaných poskytovatelů služeb, u kterých mají zdravotně hendikepovaní lidé garanci profesionálního servisu. Společnost innogy chce v kontaktu se zdravotně hendikepovanými proškolit personál na svých 41 zákaznických centrech.

Více
8. srpna 2018
Bezpečné dodávky plynu jistí každý den 230 pracovníků pohotovostní služby

Více než dvě stě plynařů je připraveno v jakoukoli denní dobu okamžitě vyrazit a co nejrychleji prověřit hlášení o závadách nebo úniku plynu, které lidé oznamují prostřednictvím nonstop linky plynové pohotovosti na čísle 1239. Pracovníci společnosti GridServices se v rámci skupiny innogy starají o 65 tisíc kilometrů plynovodů a 2,3 milionů plynových přípojek.

Více
27. července 2018
GasNet se soustředí na podporu seniorů

Polohovací lůžka, antidekubitní a zdravotní matrace a hygienické pomůcky – to jsou nejčastější položky nákupů pořizovaných z finančních darů pro domovy seniorů, hospice a další zdravotní a sociální zařízení. Takové zjištění vyplynulo z průzkumu společnosti GasNet ze skupiny innogy. Největší distributor zemního plynu v tuzemsku od svého vzniku v roce 2007 již poskytl neziskovým organizacím dary v hodnotě přes 25 milionů korun.

Více
9. července 2018
innogy přebírá společnost BTCPower a posiluje svou pozici v oblasti e-mobility v USA

innogy kupuje společnost BTCPower, jednoho z největších amerických dodavatelů dobíjecí infrastruktury v oblasti elektromobility

Více
4. července 2018
innogy Modrá kostka pro Jiřího Vejdělka

Účastníci zájezdu, Ženy v pokušení, Muži v naději, Něžné vlny nebo nejnověji Tátova volha. To jsou některé z filmových vizitek letošního držitele ceny innogy Modrá kostka. Právě za snímek Tátova volha si letos jako třináctý v pořadí odnese symbolickou kostku vybroušenou z modrého polodrahokamu lapis lazuli scenárista, producent a režisér Jiří Vejdělek. Slavnostní předání se uskuteční v pátek 6. července v podvečer před koncertem, který pořádá innogy na Mlýnské kolonádě.

Více
3. července 2018
Filmovou nadaci potěšil zájem mladých autorů

Letos premiérově vyhlásila FILMOVÁ NADACE vítěze ve dvou soutěžních kategoriích. Vedle hlavní kategorie scenáristické soutěže, kde první místo získal Eugen Liška, si v nově vytvořené kategorii Hvězda zítřka pro autory do 33 let věku odnesli ceny Klára Vlasáková a Vojtěch Strakatý.

Více
28. června 2018
Flexiauto: nový projekt sdílení elektromobilů pro firmy

Energetická skupina innogy v ČR společně se skupinou Auto Palace zahájila pilotní fázi projektu Flexiauto na pronájem a sdílení elektromobilů firmám pro potřeby jejich zaměstnanců. Ti si auto mohou v mobilní aplikaci objednat pro nejrůznější účely od cesty pro svačinu či na jednání až po víkendové výlety s rodinou. Klientům bude po podpisu smlouvy poskytnut elektromobil, nabíječka a vybavení pro sdílení. Příštích šest měsíců a vzorek patnácti aut v patnácti firmách rozhodnou o dalších investicích. Prvním klientem služby Flexiauto je velkoobchodní řetězec Makro.

Více
21. června 2018
Podzemní zásobník Háje slaví 20 let

Před 20 lety, na začátku léta 1998, se začal naplňovat zemním plynem podzemní uskladňovací prostor v Hájích u Příbrami. Tento technicky ojedinělý a zároveň jediný kavernový zásobník zemního plynu v České republice provozuje společnost innogy Gas Storage. Na rozdíl od většiny zásobníků se zde plyn neskladuje v porézní hornině, ale ve vyrubaných chodbách v žulovém masivu.

Více
19. června 2018
Zelenou nebo růžovou? Turisté si mohou vybrat barvu lanovky na Ještěd

Zbrusu nový barevný kabát s výrazným innogy brandingem dostaly dvě kabiny visuté lanovky na libereckou dominantu Ještěd. Turisté si nyní mohou vybrat, zda nahoru pojedou v zelené nebo růžové kabině. Podle průzkumu mezi fanoušky innogy na Facebooku je oblíbenější zelená varianta. Pro jízdu na Ještěd by si ji zvolily dvě třetiny hlasujících.

Více
7. června 2018
Odběratelé plynu mohou nově sami hlásit stav plynoměru přes mobilní aplikaci

Jednou z povinností distributorů plynu je kontrola stavu plynoměru pro potřeby fakturace za spotřebovaný zemní plyn. Největší distributor v zemi GasNet, který se v Česku stará o dodávku plynu do 2,3 milionu odběrných míst, nově umožňuje domácnostem a maloodběratelům nahlásit kdykoliv stav jejich měřidla. Tzv. samoodečet lze zadat přes web nebo jednoduše v mobilní aplikaci.

Více
24. května 2018
Oznámení změny Obchodních podmínek v důsledku legislativních změn

Oznámení změny Obchodních podmínek sdružených služeb dodávky plynu a elektřiny v důsledku legislativních změn.

Více
3. května 2018
Distribuční síť, žádost o připojení nebo vytyčení?

Hledáte více informací o distribučních sítích, způsobu podání žádosti o připojení nebo vytyčení? Nebo potřebujete více informací z oblasti provozu a údržby plynárenských zařízení?

Vše potřebné najdete na webech jednotlivých společností GridServices a GasNet, členech innogy.

Více
23. dubna 2018
innogy - 23 let spolehlivé energie karlovarského filmového festivalu

Energetická skupina innogy se dnes domluvila s karlovarským filmovým festivalem na rozšíření spolupráce a aktivit innogy v rámci letošního ročníku. innogy je dlouhodobě nejvýznamnějším partnerem českého filmu. Je koproducentem sedmi desítek celovečerních hraných a dokumentárních snímků. innogy vložila do projektu energie českého filmu za dobu jeho existence 300 milionů korun. Nedílnou součástí tohoto projektu je rovněž dlouholeté partnerství Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

Více
16. dubna 2018
Jistota klesající ceny elektřiny až do roku 2020, innogy chce na jaře ukrojit konkurenci další díl z tržního koláče

Silnou ofenzivu na trhu s elektřinou rozjíždí v těchto dnech innogy. Nejúspěšnější alternativní dodavatel posledních let se blíží hranici 400 tisíc zákazníků a na jaře plánuje konkurenci ukrojit další díl tržního koláče. Aktuální situaci na trhu vnímá jako příležitost pro růst. S novou reklamní kampaní s názvem Měsíc elektřiny zdarma proto innogy cílí vůbec poprvé na odběratele elektřiny.

Více
10. dubna 2018
Zákaznická centra innogy loni navštívilo více než 360 tisíc lidí

Větší komfort v čekací zóně i rozšířená nabídka produktů. Energetická firma innogy postupně mění koncept zákaznických center. Změny mají přilákat nové zákazníky a těm současným poskytnout odbornou pomoc a vždy něco navíc. V loňském roce navštívilo 41 zákaznických center innogy po celé republice více než 360 000 lidí.

Více
6. dubna 2018
Mrazy zvýšily spotřebu energie i výsledky innogy v ČR

Energetické skupině innogy se v loňském roce na českém trhu dařilo. V roce 2017 utržila celkem 42,7 miliardy Kč, což je oproti roku 2016 o 3 % méně. Zisk po zdanění innogy meziročně narostl na 10,5 miliardy Kč. Celkem innogy vloni svým zákazníkům dodala 28,4 TWh zemního plynu a 2,6 TWh elektrické energie. Na konci roku 2017 skupina obsluhovala více než 1,6 milionu zákazníků a zaměstnávala přes 4 tisíce lidí.

Více
19. března 2018
FILMOVÁ NADACE: Hvězdou zítřka se chce stát téměř 50 mladých autorů

Do nově vytvořené kategorie scenáristické soutěže FILMOVÉ NADACE nazvané Hvězda zítřka zaslalo své práce 49 mladých autorů.

Více
1. března 2018
V mrazech narostla spotřeba plynu až o třetinu, na účtech zákazníků se to však neprojeví

Mrazivý konec února zvýšil spotřebu zemního plynu na vytápění. Teploty, které v posledních dnech klesají téměř o 8 stupňů Celsia pod dlouhodobý průměr, znamenají o 25-30 % vyšší spotřebu plynu, než je v únoru obvyklé. Velmi chladný týden se však nijak zásadně neprojeví ve vyúčtování za spotřebovaný plyn. Až dosud byla totiž zima velmi mírná, innogy navíc od února snížila ceny plynu v průměru o 4,5 %.

Více
26. února 2018
innogy přebírá dalšího dodavatele plynu v Chorvatsku

innogy úspěšně rozšiřuje svůj plynárenský byznys v Chorvatsku. Po akvizici na začátku roku 2017 ve městě Koprivnica innogy koupila dalšího chorvatského distrubutora plynu - společnost Montcogim-Plinara se sídlem ve městě Sveta Nedelja.

Více
8. února 2018
innogy varuje před falešnými plynaři

V průběhu ledna letošního roku byli na několika místech v České republice zaznamenáni podvodníci, kteří se vydávají za pracovníky innogy. Zaměřují se zejména na starší občany a pod záminkou kontroly plynoměru či plynového kotle se snaží dostat do bytu. Ve spolupráci s Policií České republiky bylo zaznamenáno několik případů ve Znojmě a okolí nebo na Plzeňsku.

Více
8. února 2018
innogy vybaví dobíjecí infrastrukturou logistická centra DHL

innogy se stala novým partnerem přední světové poštovní a logistické skupiny Deutsche Post DHL Group v oblasti elektromobility. Obě společnosti uzavřely smlouvu o spolupráci v Německu a v devíti dalších evropských zemích až do konce roku 2019. Elektrické dodávky StreetScooters, které si Deutsche Post sama vyvinula, mohou být dobíjeny s využitím řešení, které innogy navrhla speciálně pro tyto vozy, specifické potřeby logistiky a velkých vozových parků.

Více
31. ledna 2018
FILMOVÁ NADACE: Výbor v novém složení bude číst scénáře dvou soutěžních kategorií

Nově vytvořená kategorie Hvězda zítřka je určená mladým autorům ve věku do 33 let, kteří dosud nemají realizovaný žádný scénář celovečerního filmu.

Více
31. ledna 2018
innogy v Ostravě otevírá svou nejmodernější pobočku

Zákazníci energetické společnost innogy z Ostravy a okolí mohou nyní využívat nejmodernější pobočku skupiny innogy v Česku.

Více
22. ledna 2018
Oznámení - Seznam výherců soutěže „Soutežní tajenka“

V období od 9. 10. 2017 do 15. 12. 2017 probíhala výhradně prostřednictvím zákaznických center innogy soutěž „Soutěžní tajenka“...

Více
10. ledna 2018
Od února innogy zlevní plyn v průměru o 4,5 %

Zemní plyn od innogy bude od února levnější. Konkrétně zákazníkům na základním ceníku plyn Standard zlevní komodita, tedy obchodní složka ceny plynu v průměru o 4,5 %. Lidé s odběrem zemního plynu, kteří si uzavřou smlouvu na produkt Optimal se začátkem dodávky od února 2018, získají navíc k levnějšímu plynu ještě finanční bonusy v průběhu následujících tří let až do výše 4500 korun.

Více
5. ledna 2018
Oznámení - Seznam výherců soutěže „Vyhrajte s innogy“

V období od 1. 4. 2017 do 30. 11. 2017 probíhala prostřednictvím zákaznických center innogy soutěž „Vyhrajte s innogy“, kdy měli soutěžící možnost vyhrát.

Více
29. prosince 2017
Oznámení - innogy má nové číslo bankovního účtu

innogy Energie ve spolupráci s významnými bankami zřídila pro své zákazníky nový účet pro platby záloh a faktur.

Více
6. prosince 2017
innogy koproducentem pohádky, detektivky a komedie

Balzerová, Holubová, Vilhelmová, Postránecký, Vetchý, Cina, Budař a další herecké hvězdy se příští rok představí ve filmech koprodukovaných energetickou skupinou innogy. Projekt innogy – energie českého filmu vstupuje do 13. sezony a počítá s podporou snímků Tátova volha režiséra Jiřího Vejdělka, Ten, kdo tě miloval Jana Pachla a Čertí brko v režii Marka Najbrta.

Více
27. listopadu 2017
Dobrovolní hasiči dostali ocenění za zásahovou i preventivní činnost

Prestižní ocenění v podobě skleněné zásahové helmy si odnesli vítězové ankety Dobrovolní hasiči roku z dvorany Rektorátu Vysokého učení technického v Brně. V rámci VII. ročníku bylo oceněno 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů a dále 5 kolektivů mladých hasičů za činnost k 45. výročí hry Plamen. Dále finalisté obdrželi na podporu své další činnosti finanční a věcné dary v hodnotě přes 2 400 000 Kč.

Více
20. listopadu 2017
innogy kontroluje těsnost plynovodů, zemní plyn bude v příštích dnech více zapáchat

Největší distributor zemního plynu v České republice společnost GasNet ze skupiny innogy zvýší v období od 20. listopadu 2017 do 24. listopadu 2017 na celém území své působnosti intenzitu zápachu dodávaného zemního plynu. Nárazovou odorizaci provádějí všichni distributoři plynu pravidelně před zahájením hlavní topné sezóny, kdy je odběr plynu nejvyšší. V letošním roce probíhá odorizace ve stejném termínu na celém území Čech i Moravy. Silnější zápach umožní zjistit případné úniky zemního plynu v domovních rozvodech nebo u plynových spotřebičů.

Více
2. listopadu 2017
Pražský Smart Energy Hackaton bude maraton nápadů, jak ušetřit energie v domácnostech, autech i ve městě

Sídlo innogy v pražských Strašnicích přivítá o víkendu mladé talenty, kteří přijedou soutěžit do Prahy na mezinárodní maraton technologického „hackování“ CEEHacks Smart Energy Hackaton Prague 2017, konaného pod záštitou Úřadu vlády, Ministerstva průmyslu a obchodu a hlavního města Prahy. Centrála innogy se na dva dny promění v pulsující rojiště nápadů pro technologické inovace, nové aplikace nebo návrhy na změny celých systémů tak, aby se podařilo ušetřit energii v domácnostech, veřejných budovách nebo celých městech.

Více
31. října 2017
Jiří Šimek novým jednatelem innogy Energo

Novým jednatelem společnosti innogy Energo se od 1. listopadu stane Jiří Šimek. Přichází do innogy s rozsáhlými profesními zkušenostmi v oblasti energetiky a povede innogy Energo po boku Zdeňka Kaplana.

Více
30. října 2017
Mzdy v innogy vzrostou v průměru o 18 %

Všichni zaměstnanci skupiny innogy v ČR si v následujících letech výrazně polepší. Firma schválila zvyšování mezd do roku 2020, na kterém se dohodla s odbory. V letech 2017–2020 dojde k celkovému nárůstu mezd zaměstnanců společností innogy v ČR v průměru o 18 %. Ještě v letošním roce innogy vyplatí zaměstnancům mimořádnou odměnu ve výši 12 tisíc korun.

Více
26. října 2017
innogy vydala v Německu první zelený korporátní dluhopis

Společnost innogy úspěšně umístila na trh první německý zelený korporátní dluhopis v hodnotě benchmarku. První zelený dluhopis společnosti innogy je pevně úročený cenný papír, jehož emisní výnos bude použit k refinancování projektů větrných elektráren na moři i na pevnině.

Více
12. října 2017
innogy se stala jediným vlastníkem projektu velké větrné elektrárny Triton Knoll ve Velké Británii

Společnosti innogy a Statkraft uzavřely dohodu o prodeji 50% podílu v projektu mořské větrné elektrárny Triton Knoll u břehů Velké Británie. Po akvizici podílu společnosti Statkraft se innogy stala jeho jediným vlastníkem. Obě strany se dohodly nezveřejňovat výši kupní ceny.

Více
11. října 2017
Pro zákazníky v Praze a okolí zřizuje innogy pobočku v nákupním centru na Chodově

Zákazníci energetické společnost innogy z Prahy a okolí naleznou od 11. října své kontaktní místo na nové adrese. Přestěhovali jsme se z Proseku na Chodov. Nové moderní zákaznické centrum innogy jsme otevřeli v Centru Chodov v přízemí v části D (Roztylská 2321/19, Praha 11). V Praze je zákazníkům k dispozici také pobočka v Nákupním centru Eden.

Více
9. října 2017
Konec obavám z velkých nedoplatků a přeplatků, novinka od innogy hlídá automaticky spotřebu plynu

Pro zákazníky innogy skončila doba obav z vyúčtování za spotřebovaný plyn. Energetická skupina innogy uvádí na český trh novou službu, která zamezí nepříjemným překvapením v souvislosti s ročním vyúčtováním energií. Služba Monitoring spotřeby za uživatele automaticky sleduje spotřebu plynu, načítá je do mobilní aplikace, porovná skutečnou spotřebu s již uhrazenými i do budoucna nastavenými zálohami a při hrozbě velkého nedoplatku nebo přeplatku doporučí změnu záloh.

Více
2. října 2017
Ceny zemního plynu od innogy zůstávají stabilní, zásobníky jsou připraveny na zimu

„Ceny zemního plynu od innogy pro aktuální topnou sezónu zůstávají stabilní,“ oznámil dnes obchodní ředitel innogy Tomáš Varcop. Díky pozitivnímu cenovému vývoji v posledních letech je zemní plyn výhodnou a dostupnou energií. „Ceny plynu průběžně snižujeme od roku 2013, celkem od té doby klesla cena plynu od innogy už o 25 procent. Díky tomu domácnosti šetří tisíce korun ročně,“ zdůrazňuje Varcop, a dodává: „Naši zákazníci si navíc mohou zajistit klesající ceny plynu i v příštích třech letech díky produktu Optimal.“

Více
21. září 2017
innogy oznámila strategii „4P“: společnost položila základ pro zajištění dlouhodobé konkurenceschopnosti

Představenstvo innogy definovalo v rámci zpřesněné firemní strategie společnosti cílový obraz pro rok 2025. Jako prioritní byly stanoveny oblasti pozice na trhu, pracovní výkonnosti a portfolia, s cílem být do roku 2025 na všech trzích, kde společnost působí, mezi třemi předními poskytovateli na trhu (pozice) a mezi společnostmi s nejvyšší ziskovostí v našem oboru (pracovní výkonnost). Při dosažení tohoto cíle neexistuje žádné tabu, pokud jde o stávající obchodní aktivity (portfolio). Navíc jsou všechny činnosti zaměřeny na řešení budoucího energetického systému. Proto bude innogy usilovat o přístup založený na partnerství. innogy se stane nebo zůstane energetickým partnerem číslo jedna pro zákazníky, obce i firemní a finanční partnery (partnerství).

Více
19. září 2017
Karlovy Vary se zbaví staré ekologické zátěže po výrobě svítiplynu

Karlovy Vary se konečně dočkaly, v  areálu bývalé státní společnosti Západočeská plynárenská byla zahájena likvidace staré ekologické zátěže po výrobě svítiplynu.

Více
30. srpna 2017
innogy pokrývá dodávky plynu pro zákazníky zkrachovalých obchodníků

innogy je připravena zahájit od 1. září dodávky zemního plynu všem dotčeným zákazníkům končícího dodavatele plynu ENWOX ENERGY. Od začátku letošního roku se jedná už o druhý případ, kdy innogy podává pomocnou ruku zákazníkům prostřednictvím záchranného režimu dodavatele poslední instance.

Více
29. srpna 2017
Zákazníci dostávají od innogy přehlednější vyúčtování

Energetická skupina innogy změnila o prázdninách vzhled faktur za dodávky energií. Úplně nová podoba vyúčtování spotřebované elektřiny nebo plynu reaguje na výsledky zákaznických průzkumů. Zákazníci nyní od innogy dostávají přehlednější a srozumitelnější vyúčtování. Novinkou je barevné odlišení plánu záloh a QR kód pro rychlou mobilní platbu.

Více
23. srpna 2017
Na vyřízení dokladů ke kotlíkovým dotacím se krátí čas

Mnoho lidí má problém zorientovat se v podmínkách stanovených příslušnými krajskými úřady. Právě jim nabízí pomoc innogy...

Více
16. srpna 2017
innogy vstupuje na trh v Irsku, firma koupila projekt větrné elektrárny Dromadda Beg

innogy pokračuje v rozšiřování své divize obnovitelných zdrojů, firma koupila svůj první větrný projekt v Irsku. Nákup větrné elektrárny Dromadda Beg o výkonu 10,2 MW je pro innogy prvním krokem při vstupu na irský trh. Ve Velké Británii již innogy patří mezi nejvýznamnější provozovatele větrných elektráren, vstup na irský trh je tedy logickým krokem.

Více
25. července 2017
innogy bude v Německu provozovat dobíječky elektromobilů pro dálniční odpočívadla Tank & Rast

Přední provozovatel služeb na německých dálnicích Tank & Rast a energetická společnost innogy uzavřeli dohodu o dlouhodobé spolupráci v oblasti rychlé dobíjecí infrastruktury pro elektromobily. innogy bude provozovat rychlé dobíječky u 103 dálničních odpočívadel Tank & Rast.

Více
20. července 2017
innogy spustila novou podobu bezplatné webové aplikace Distribuce plynu on-line

Společnost GasNet ze skupiny innogy představila novou modernější podobu své webové aplikace Distribuce plynu on-line. Jedná se bezplatnou aplikaci, prostřednictvím které se dá snadno a z pohodlí domova komunikovat s provozovatelem plynárenské distribuční soustavy.

Více
17. července 2017
Lukáš Roubíček ve vedení společnosti innogy Zákaznické služby

Novým jednatelem společnosti innogy Zákaznické služby, která patří do skupiny firem innogy v České republice, se stane od 1. srpna letošního roku Lukáš Roubíček. Obsadí pozici COO (Chief Operations Officer). Společnost innogy Zákaznické služby bude řídit společně s Lumírem Nováčkem, CEO.

Více
6. července 2017
innogy Modrou kostku si odnese Jiří Strach

Režisér a herec Jiří Strach je dvanáctou osobností, která získá cenu innogy Modrá kostka. Symbolickou kostku vybroušenou z tmavě modrého polodrahokamu lapis lazuli převezme...

Více
3. července 2017
FILMOVÁ NADACE udělila ve scenáristické soutěži dvě první ceny

Lucie Konečná a Lucia Klein Svoboda získaly první místo v letošním ročníku scenáristické soutěže FILMOVÉ NADACE. Výbor nadace vybral z celkem 106 přihlášených projektů čtyři nejlepší, jejichž autoři dohromady obdrželi 780 000 korun.

Více
22. června 2017
innogy spustila v Nizozemí větrnou elektrárnu s největšími pobřežními větrníky na světě

Na pobřeží Nizozemí byla oficiálně zprovozněna jedna z největších větrných elektráren v Evropě.

Více
20. června 2017
innogy podporuje Kino bez bariér

Již 17. sezonu funguje v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary projekt nazvaný Kino bez bariér.

Více
8. června 2017
Novinka od innogy v nákupu energií pro firmy

Dodavatel energií innogy představil novou službu pro firmy, kterým má pomoci k efektivnějšímu nákupu energií. Služba s názvem iClever, dokáže průběžně monitorovat ceny energií na trzích a ve vhodnou chvíli plyn či elektřinu nakoupit za cenu dle představ zákazníka.

Více
31. května 2017
Elektromobily před centrálou innogy dobíjí nová chytrá stanice

Prostranství před vjezdem do areálu centrály innogy v Praze v Limuzské ulici znovu láká řidiče elektromobilů. Po technologické odstávce je místo pro dva vozy opět připojeno do elektrické sítě a vrací do plného provozu s novou výkonnou rychlodobíječkou innogy.

Více
16. května 2017
innogy vytvoří na Zlínsku další pracovní příležitosti

innogy jakožto lídr na trhu se zemním plynem a úspěšný hráč na trhu s elektřinou investuje desítky milionů korun do zlepšování péče o zákazníky.

Více
9. května 2017
V Brně vzniklo obří graffiti, umělci vyzdobili zeď innogy

Dosud největší graffiti happening v rámci České republiky zažila moravská metropole Brno. Přibližně 180 graffiti umělců vyzdobilo svými malbami plochu přesahující 800 metrů čtverečních. Zeď o délce 400 metrů a výšce 2,2 metru, která obepíná areál tamní plynárny, umělcům bezplatně poskytla energetická skupina innogy. Pestrobarevná zeď je nejlépe vidět z oken projíždějících vlakových souprav na hlavním železničním tahu z Brna do Prahy.

Více
12. dubna 2017
Do podzemních zásobníků se už vtláčí plyn pro příští zimu

Společnost innogy Gas Storage zahájila na přání svých zákazníků fyzické vtláčení zemního plynu do svých podzemních zásobníků, které bude pravděpodobně pokračovat až do podzimu letošního roku.

Více
31. března 2017
První hospodářské výsledky innogy v ČR signalizují růst

Energetická skupina innogy v ČR vykázala za rok 2016 celkové tržby ve výši 43,9 miliardy Kč. V porovnání s rokem 2015 jde o sedmiprocentní pokles. Zisk po zdanění dosáhl 8,5 miliardy Kč, to je v meziročním srovnání o 9 % více...

Více
23. března 2017
Do soutěže FILMOVÉ NADACE posílali scenáristé nejvíce dramata

Mezi přijatými pracemi, které se letos ucházejí o podporu FILMOVÉ NADACE v kategorii literární příprava celovečerních filmů – dosud nerealizovaný scénář, převládají dramata (42). Následují komedie (28), dále pak detektivky, thrillery či sci-fi (19), zastoupení měly i pohádky a rodinné filmy (17). Nadace do únorové uzávěrky registrovala celkem 106 žádostí od 109 žadatelů.

Více
20. března 2017
innogy na veletrhu Amper poprvé představí nabídku dobíječek pro elektromobily a nový bateriový systém pro fotovoltaiku

Mezinárodní veletrh Amper v Brně bude místem oficiální premiéry nabídky innogy v oblasti elektromobility pro český trh. innogy na brněnském výstavišti poprvé představí nabídku dobíječek elektromobilů včetně souvisejících služeb a zahájí jejich prodej. Návštěvníkům veletrhu firma také představí nový unikátní bateriový systém innogy, který byl vyvinut speciálně pro využití na českém trhu.

Více
2. března 2017
Vaření na plynu: profesionálové na něj nedají dopustit

Vaření na plynu je stále atraktivní. Má své velké zastánce v řadách profesionálů i amatérů, kteří se k vaření na plynu vracejí nebo jej nikdy neopustili. Příprava řady jídel dokonce vyžaduje přípravu na plynovém hořáku. K výhodám plynových sporáků patří velká výhřevnost a jednodušší regulace plamene. S tím souvisí lepší kontrola teploty a minimální únik energie.

Více
28. února 2017
innogy hledá a podporuje aktivní lidi

Pomáhat druhým ve svém volném čase není v našich zeměpisných šířkách samozřejmostí. I proto se snaží innogy právě takové mimopracovní aktivity svých zaměstnanců podporovat. Už deset let financuje program Companius. Od roku 2008 energetická skupina přispěla více než dvaceti miliony korun na sportovní, kulturní, vzdělávací či ekologické aktivity, kterým se její zaměstnanci sami ve volném čase věnují.

Více
21. února 2017
Zájem o zemní plyn roste, ubylo mrtvých přípojek

Kotlíkové dotace a pokles cen povzbudily zájem o zemní plyn. V distribuční síti společnosti GasNet se v loňském roce snížil počet neaktivních přípojek o 941. V přepočtu na objem vypouštěného prachu se díky tomu do ovzduší vypustilo až o 282 tun prachu méně.

Více
20. února 2017
Letos innogy významně rozšíří síť CNG plniček a pokrytí ČR

Energetická skupina innogy jako jeden z lídrů na trhu se stlačeným zemním plynem (CNG) plánuje v letošním roce otevřít pro motoristy deset nových plnicích stanic CNG. Investice by měly v této souvislosti dosáhnout až 80 milionů korun. V meziročním srovnání vzrostl innogy prodej CNG o více než pětinu.

Více
14. února 2017
innogy dala na zvýšení bezpečnosti lyžařů už téměř čtvrt miliardy korun

Na české hory budou i v následujících letech proudit desítky milionů korun určené na zvýšení bezpečnosti lyžařů. Pokračování investic potvrdila skupina innogy. Dlouhodobý projekt pod názvem innogy – energie českého lyžování funguje už dvanáctou sezonu. Celkové investice energetické skupiny v lyžařských areálech přesáhly 220 milionů korun.

Více
9. února 2017
innogy rozšiřuje své distribuční sítě i obchod v Chorvatsku

Skupina innogy rozšířila své aktivity v plynárenství o strategické partnerství s chorvatským městem Koprivnica. Ve veřejném tendru zvítězila s nabídkou 51 milionu HRK (cca 185 mil. Kč), a tím získala 75% podíl ve společnostech Koprivnica plin a Koprivnica opskrba. Majoritním vlastníkem distribuční soustavy plynu ve městě se tak stala innogy, která nyní dodává zemní plyn 13 tisícům lokálních zákazníků.

Více
25. ledna 2017
S auty na CNG dostanou obce u plniček innogy slevu

Společnost innogy podpoří obce, které nakoupí automobily s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Majitelům vozidel pořízených z dotačního titulu ministerstva životního prostředí (MŽP) – podpora čisté mobility – nabídne slevu 1 Kč za kilogram CNG natankovaného u svých stanic.

Více
23. ledna 2017
Dodávky plynu v tuhých mrazech fungují spolehlivě,pomáhají preventivní kontroly i těžba ze zásobníků

Zvýšená ostražitost a preventivní kontrola všech zařízení jsou v těchto dnech hlavní náplní práce plynařů ze skupiny innogy. Význam spolehlivých dodávek v tuhých mrazech roste a plynaři musí zajistit správnou funkčnost celé rozsáhlé distribuční soustavy a zásobníků plynu i v náročných pracovních podmínkách. Na vytápění plynem v mrazivém počasí totiž spoléhají miliony domácností.

Více
6. ledna 2017
Proběhněte se v zimě s innogy

Chůze a běh by měly být pro každého člověka nejpřirozenějšími pohyby. Právě na rozhýbání těla po vánočních svátcích a silvestrovském veselí pamatuje společnost innogy, která zve všechny běžecké nadšence na první sérii běžeckých závodů v roce 2017 - innogy WINTER RUN.

Více
4. ledna 2017
Cena plynu od innogy dále klesá, od února o více než 4 %

Rok 2017 zahajuje innogy dobrou zprávou pro své zákazníky. Ti se mohou těšit na další pokles ceny plynu, tentokrát v průměru o 4,1 %.

Více
8. prosince 2016
innogy bude v roce 2017 koproducentem sedmi snímků

Celkem pět celovečerních hraných filmů a dva dokumenty bude koprodukovat innogy v roce 2017. S přispěním projektu innogy – energie českého filmu vzniknou snímky Po strništi bos režiséra Jana Svěráka, trilogie Zahradnictví Jana Hřebejka a Kvarteto v režii Miroslava Krobota. innogy se rovněž podílí na vzniku dokumentu Nechte zpívat Mišíka režisérky Jitky Němcové a portrétu tanečníka a choreografa Petra Zusky v režii Martina Kubaly.

Více
28. listopadu 2016
Cena plynu od innogy bude opět klesat

Největší dodavatel plynu v zemi opět sníží ceny pro své zákazníky. Podle prvních odhadů by plyn mohl zlevnit o další 4 %. Nové ceny innogy začnou platit od února 2017 a domácnostem se díky tomu sníží náklady na vytápění a ohřev teplé vody v druhé polovině topné sezóny.

Více
21. listopadu 2016
Další novinkou v nabídce innogy jsou tepelná čerpadla

Lidé, kteří touží po ekologickém zdroji energie a zároveň po alespoň částečné energetické nezávislosti a soběstačnosti, si mohou od innogy nově nechat nainstalovat tepelné čerpadlo. Po letošním vstupu na trh s fotovoltaikou innogy pokračuje v rozšiřování své nabídky pro moderní domácnosti a firmy. Ke spolupráci si innogy vybrala špičku v oboru – tepelná čerpadla od společnosti Viessmann.

Více
31. října 2016
CNG síť innogy se dál rozrůstá rychlým tempem

Celkem pět nových CNG plniček už otevřela od začátku roku pro české motoristy innogy, bývalá RWE. Firma tak pokračuje v rychlém rozšiřování své CNG sítě. Ještě do konce letošního roku innogy překročí hranici 20 plniček.

Více
26. října 2016
Zemní plyn bude v příštích dnech více zapáchat

Největší distributor zemního plynu v České republice společnost GasNet, člen innogy, zvýší v období od 27. října do 31. října 2016 na celém území své působnosti intenzitu zápachu dodávaného zemního plynu. Nárazovou odorizaci provádějí všichni...

Více
25. října 2016
Finančním ředitelem v innogy Česká republika bude Thomas Merker

Finance společnosti innogy Česká republika bude od 1. listopadu 2016 řídit Thomas Merker (44). Ve funkci CFO nahradí Axela Gerhardyho, který se přesouvá do mateřské společnosti innogy SE, kde bude řídit Retail Energy Management.

Více
29. září 2016
Topná sezona s innogy bude levnější

Díky masivní mediální kampani se nová značka innogy zapisuje do povědomí veřejnosti a odběratelů energií od začátku září. Nyní innogy představuje své první nové produkty a služby pod značkou ve tvaru íčka. Zákazníci se mohou těšit na další slevy ve formě opakovaně vyplácených finančních bonusů, pronájem detektorů kouře a novinky v obsluze zákazníků.

Více
5. září 2016
innogy odstartovala! Změna jména v ČR k 1. říjnu!

RWE International SE, nová mateřská společnost firem RWE na českém trhu, se 1. září oficiálně přejmenovala na innogy SE. Nová dcera, do níž RWE vyčlenila své aktivity v oblasti obchodu, sítí & infrastruktury a obnovitelných zdrojů energie, se bude nadále prezentovat už jen pod názvem innogy a novou značkou ve tvaru íčka.

Více
5. září 2016
Skupina RWE otevřela v Uherském Hradišti nové zákaznické centrum

Energetická skupina RWE otevřela na začátku září v Uherském Hradišti nové kontaktní centrum. Zákazníkům RWE z Uherskohradišťska a okolí, kteří preferují osobní kontakt, se tak zkrátí cesta do nejbližší pobočky. Moderní kontaktní místo RWE sídlí v centru města v ulici Protzkarova 1220. Je dobře dostupné z místního nádraží.

Více
31. srpna 2016
Moravskoslezský kraj podporuje CNG, spolupracovat bude s RWE

Další rozvoj ve využívání stlačeného zemního plynu (CNG) předpokládá memorandum uzavřené mezi Moravskoslezským krajem a RWE. Dokument o vzájemné spolupráci svými podpisy dnes stvrdili Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje, a Zdeněk Kaplan, jednatel RWE Energo.

Více
22. srpna 2016
RWE hledí do budoucnosti, proto je z ní innogy

Energetická skupina RWE v ČR představila filozofii své nové značky innogy. Ta staví na udržitelné energetické strategii pro budoucí generace s důrazem na inovace právě v oblasti energetiky. Svými službami chce inspirovat a nabízet lidem taková řešení, která jim podstatným způsobem zjednoduší život. S novými vizemi je spojeno také používání malého písmena „i“ na začátku slova ve všech případech, tedy i na začátku věty.

Více
4. srpna 2016
RWE vytvoří na Zlínsku další pracovní příležitosti

Společnost RWE jakožto lídr na trhu se zemním plynem a nejúspěšnější nový hráč na trhu s elektřinou investuje desítky milionů korun do zlepšování péče o zákazníky. RWE tak v červnu oficiálně otevřela nové call centrum ve Zlíně s patnácti pracovními pozicemi, které posílilo zákaznický servis společnosti při prodeji energie a nových produktů. Koncept call centra se osvědčil a RWE tak na Zlínsku vytvoří další pracovní příležitosti v zákaznickém servisu.

Více
7. července 2016
Modrou kostku RWE dostane Tatiana Vilhelmová

Herečka Tatiana Vilhelmová se letos stane jedenáctou osobností, která obdrží cenu Modrá kostka RWE. Tmavě modrý polodrahokam lapis lazuli vybroušený do podoby symbolické kostky převezme nejen za roli Olgy v hořké komedii Teorie tygra.

Více
4. července 2016
FILMOVÁ NADACE ocenila tři historická dramata

Ve scenáristické soutěži FILMOVÉ NADACE letos zvítězil Marek Epstein, který slavil úspěch i v minulém ročníku. Mezi tři nejlepší projekty z celkem 109 přihlášených rozdělila letos nadace 750 000 Kč. Všechny oceněné scénáře tematicky čerpají z české historie a žánrově jde o dramata.

Více
29. června 2016
Skupina RWE se v ČR přejmenuje na innogy

innogy je jméno nové dceřiné společnosti koncernu RWE, do které firma vyčlenila své aktivity v oblasti obchodu, sítí & infrastruktury a obnovitelných zdrojů. RWE dnes oficiálně odhalila nový název a značku v dubnu založené dcery (pod jménem RWE International SE).

Více
13. června 2016
Novinka od RWE – dodavatel energií nabízí zákazníkům výhodné pojištění domácnosti

Energetická skupina RWE přichází na trh s dalším rozšířením nabídky pro své zákazníky. Po úspěšném pronájmu LED žárovek tentokrát jako první na trhu nabídne domácnostem s odběrem elektřiny nebo zemního plynu pojištění domácnosti, pojištění odpovědnosti a asistenční služby pro nenadálé situace v jednom balíčku. Na komplexní ochranu majetku i celé rodiny RWE své zákazníky pojistí už od 219 korun měsíčně. Pojistitelem je BNP Paribas Cardif Pojišťovna.

Více
8. června 2016
Zlínské call centrum RWE zkvalitní služby zákazníkům

Nové call centrum ve Zlíně posílí zákaznický servis RWE při prodeji energie a nových produktů. Jako lídr na trhu se zemním plynem a nejúspěšnější nový hráč na trhu s elektřinou investuje RWE v posledních letech desítky milionů korun do rozvoje...

Více
7. června 2016
Přehled českých CNG stanic v mobilní aplikaci od RWE

RWE spustila novou aplikaci CNG stanice pro řidiče vozidel s pohonem na zemní plyn. Je k dispozici zdarma ke stažení prostřednictvím telefonu či tabletu s operačním systémem android. Do konce roku 2016 vznikne i varianta pro systém iOS. Novou aplikaci představila RWE...

Více
30. května 2016
Patnáctá CNG plnička RWE je v Trutnově

RWE zprovoznila svoji patnáctou CNG plnicí stanici v Trutnově. Motoristé ji naleznou na adrese Krkonošská 567 u klasické čerpací stanice Benzina. Provoz je zajištěn od 6 do 20 hodin. Kromě CNG karet zde akceptují i bankovní a fleetové karty a hotovost.

Více
26. května 2016
Zákaznické centrum RWE v Českých Budějovicích na nové adrese

Energetická skupina RWE stěhuje své zákaznické centrum v Českých Budějovicích na frekventovanější místo. Díky krátké vzdálenosti od autobusového a vlakového nádraží bude také lépe dostupné pro obyvatele celého regionu. Nově najdou lidé kancelář RWE přímo v centru města na Lannově třídě 14/9. Staré kontaktní místo v IGY centru bylo zrušeno.

Více
24. května 2016
Tablety a mobilní řešení SAP pomáhají RWE k rychlejším zásahům v terénu

Společnost RWE Distribuční služby nasadila ve spolupráci s tradičním českým partnerem SAP, společností KCT Data, řešení SAP Workforce Management doplněné o mobilní aplikaci KCT Data mTechnician. Pomocí tohoto řešení nyní může RWE efektivněji rozvrhovat práci svých zaměstnanců v terénu. Dispečeři v každém okamžiku přesně vědí, kde se který pracovník nachází a jaká je jeho odborná kvalifikace. Díky tomu mohou poslat na místo případné poruchy vždy ty správné odborníky.

Více
5. května 2016
Činnost dobrovolných hasičů bude oceněna již pošesté, letos rekordní částkou jednoho a tři čtvrtě milionu korun

Dnes začalo přihlašování do šestého ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku 2016. Každý rok jsou takto oceňovány a za svoji záslužnou činnost odměňovány jednotky a sbory dobrovolných hasičů za profesionálně provedené zásahy nebo preventivní činnost a práci s mládeží. Finalisté vedle ocenění obdrží také finanční a věcné ceny na podporu jejich hasičské činnosti. Přihlašování končí 15. července.

Více
26. dubna 2016
RWE uspořádá v Karlových Varech koncert filmové hudby

Součástí doprovodného programu 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude letos velký koncert známých melodií z českých filmů. Koncert se bude konat v pátek 8. července večer u Mlýnské kolonády, vstup je volný. Skladby ze snímků Kuky se vrací, Kolja nebo starších filmů, jakými jsou Přednosta stanice či Kristián, zahraje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ve spojení s rytmickou sekcí Moondance Orchestra. Dirigovat bude Martin Kumžák. Více než dvouhodinový program zakončí vystoupení Michala Pavlíčka, fenomenálního kytaristy a čerstvého člena Síně slávy Akademie populární hudby.

Více
11. dubna 2016
Zákazníkům RWE šetří energii už 70 000 pronajatých LED žárovek

Více než 70 tisíc pronajatých LED žárovek, které výrazně snižují spotřebu elektřiny na svícení. To je dosavadní bilance nové služby, s níž přišla energetická skupina RWE v září loňského roku jako první na trhu. U zákazníků se nabídka setkala s nebývale pozitivním ohlasem.

Více
6. dubna 2016
Uspěje drama nebo pohádka? FILMOVÁ NADACE se znovu chystá oceňovat scenáristy

Celkem 109 filmových scénářů od 120 žadatelů se letos uchází o podporu FILMOVÉ NADACE v kategorii literární příprava celovečerních filmů – dosud nerealizovaný scénář. Mezi přijatými pracemi jsou v největší míře zastoupena dramata (51), následovaná komediemi (25) a pohádkami společně s rodinnými filmy (23). Scenáristé, jejichž díla v soutěži uspějí, si mezi sebou rozdělí částku 800 tisíc korun.

Více
30. března 2016
Potvrzeno: RWE od května sníží cenu plynu o dalších 10 %

Aktuální pokles cen zemního plynu a výhodné nákupní ceny na burzách se promítají do ceníků RWE. Po snížení cen o šest procent ze začátku roku, RWE nyní potvrzuje další pokles od začátku května, tentokrát
až o 10 %. Celkově tak bude zemní plyn od RWE před příští topnou sezonou značně levnější. Lidé tak díky výraznému poklesu cen ušetří v meziročním srovnání tisíce korun za vytápění a ohřev vody.

Více
21. března 2016
Změny v představenstvu RWE Supply & Trading CZ

Novým předsedou představenstva společnosti RWE Supply & Trading CZ (RWEST) se stane Robert Kronenberg. Ve vedení firmy nahradí k 21. březnu Dr. Wolfganga Peterse, který odchází do důchodu. Do představenstva byl ke stejnému datu jmenován také Michal Pech, který bude zodpovídat za oblast obchodu.

Více
3. března 2016
Nová CNG plnička v Rožnově pod Radhoštěm

RWE zprovoznila svoji čtrnáctou CNG plnicí stanici v Rožnově pod Radhoštěm. Motoristé ji naleznou na adrese Radhošťská 2270 u klasické čerpací stanice Benzina.

Více
3. března 2016
RWE od května zlevní cenu zemního plynu o dalších 10 %

Zákazníci RWE se brzy dočkají už druhého snížení cen zemního plynu v tomto roce. Od května cena plynu v základním ceníku klesne o dalších zhruba 10 % díky nízkým cenám na burzách.

Více
22. února 2016
Žárovku jde vyměnit i na koni. RWE představila spot s hereckými hvězdami

Přední čeští herci a herečky vystupují v kampani na podporu české kinematografie, kterou připravila energetická skupina RWE. Vtipně natočený spot upozorňuje na udílení výročních cen Český lev 2016 a zároveň oslavuje a připomíná jedenáctiletý projekt RWE – energie českého filmu, jehož součástí je již padesát celovečerních snímků. Na stanicích ČT, Nova, Prima, Barrandov a Óčko bude k vidění ode dneška.

Více
11. února 2016
Česká pošta ušetřila díky CNG už 50 milionů korun

Česká pošta patří mezi největší společnosti využívající ekologické palivo CNG. Od roku 2012, kdy řidiči České pošty začali CNG vozidla využívat, se vozový park těchto vozů u státního podniku rozrostl na 1042 vozidel a najezdily zhruba 50 milionů kilometrů. Finanční úspora za tu dobu činí 50 milionů korun.

Více
10. února 2016
RWE vytvoří na severní Moravě až sto nových pracovních příležitostí

Až sto nových pracovních příležitostí letos nabídne zájemcům v Moravskoslezském kraji energetická skupina RWE. V rámci dalšího zkvalitnění zákaznického servisu hledá především operátory pro call centra v Ostravě a Opavě. Pozitivní vliv RWE na snižování nezaměstnanosti v regionu ocenil při dnešní návštěvě ostravského call centra hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Více
4. února 2016
Letos přibude minimálně 12 CNG stanic od RWE

RWE reaguje na poptávku firem v jednotlivých regionech a na jejím základě bude rozšiřovat svou celorepublikovou síť plnicích stanic CNG. V letošním roce RWE otevře minimálně 12 nových plniček, které budou na průjezdných místech tak, aby je zákazníci nemuseli složitě hledat a zajíždět k nim. Na konci roku 2016 tak bude v síti RWE nejméně 25 CNG plniček.

Více
28. ledna 2016
FILMOVÁ NADACE: čas na odevzdání soutěžních scénářů se krátí

Už jen měsíc mají zájemci z řad renomovaných i začínajících autorů původních scénářů, aby přihlásili svá díla do soutěže FILMOVÉ NADACE v kategorii literární příprava celovečerních hraných filmů – dosud nerealizovaný scénář. Uzávěrka připadá na 28. února, přestože je přestupný rok a únor tak má o jeden den navíc. Nadace na grantech v letošní jedenácté sezoně rozdělí celkem 800 tisíc korun. Od roku 2006 obdrželi úspěšní scenáristé šeky již za 7,3 milionu korun. Při realizaci oceněných projektů nabízejí podporu zástupci Barrandov Studia, energetické skupiny RWE a České televize.

Více
20. ledna 2016
Plynový kotel s kotlíkovou dotací bez starostí od RWE

Energetická skupina RWE nabízí zájemcům o kotlíkovou dotaci na plynový kotel maximální podporu. Dokáže jim zajistit celý náročný proces změny a modernizace vytápění v rodinných domech, tedy od připojení k plynové soustavě, přes instalaci kotle a domovních rozvodů, ekologickou likvidaci starého kotle, včetně možnosti levného financování celého projektu až po výhodné dodávky zemního plynu. RWE se dohodla na spolupráci s renomovanými partnery – financování zajistí ČSOB a plynové kotle dodá výrobce Viessmann. V rámci balíčku RWE však nebude zákazník odkázán výhradně na jediného výrobce - v případě zájmu bude možné vybírat z široké nabídky kotlů na trhu od dalších zavedených výrobců.

Více
19. ledna 2016
Výherkyně velké letní soutěže si převzala plynovou Octavii

Hlavní cena velká letní soutěže RWE, Škoda Octavia s CNG pohonem, už má nového majitele. Klíčky od úsporného vozu si převzala výherkyně z Moravskoslezského kraje.

Více
13. ledna 2016
Lubor Veleba prezidentem evropských zásobníků plynu

Lubor Veleba (46), jednatel a obchodní ředitel (CCO) společnosti RWE Gas Storage, byl zvolen prezidentem nezávislého sdružení evropských provozovatelů podzemních zásobníků plynu Gas Storage Europe (GSE).

Více

nahoru