Tiskové zprávy

21. září 2017
innogy oznámila strategii „4P“: společnost položila základ pro zajištění dlouhodobé konkurenceschopnosti

Představenstvo innogy definovalo v rámci zpřesněné firemní strategie společnosti cílový obraz pro rok 2025. Jako prioritní byly stanoveny oblasti pozice na trhu, pracovní výkonnosti a portfolia, s cílem být do roku 2025 na všech trzích, kde společnost působí, mezi třemi předními poskytovateli na trhu (pozice) a mezi společnostmi s nejvyšší ziskovostí v našem oboru (pracovní výkonnost). Při dosažení tohoto cíle neexistuje žádné tabu, pokud jde o stávající obchodní aktivity (portfolio). Navíc jsou všechny činnosti zaměřeny na řešení budoucího energetického systému. Proto bude innogy usilovat o přístup založený na partnerství. innogy se stane nebo zůstane energetickým partnerem číslo jedna pro zákazníky, obce i firemní a finanční partnery (partnerství).

Více
19. září 2017
Karlovy Vary se zbaví staré ekologické zátěže po výrobě svítiplynu

Karlovy Vary se konečně dočkaly, v  areálu bývalé státní společnosti Západočeská plynárenská byla zahájena likvidace staré ekologické zátěže po výrobě svítiplynu.

Více
30. srpna 2017
innogy pokrývá dodávky plynu pro zákazníky zkrachovalých obchodníků

innogy je připravena zahájit od 1. září dodávky zemního plynu všem dotčeným zákazníkům končícího dodavatele plynu ENWOX ENERGY. Od začátku letošního roku se jedná už o druhý případ, kdy innogy podává pomocnou ruku zákazníkům prostřednictvím záchranného režimu dodavatele poslední instance.

Více
29. srpna 2017
Zákazníci dostávají od innogy přehlednější vyúčtování

Energetická skupina innogy změnila o prázdninách vzhled faktur za dodávky energií. Úplně nová podoba vyúčtování spotřebované elektřiny nebo plynu reaguje na výsledky zákaznických průzkumů. Zákazníci nyní od innogy dostávají přehlednější a srozumitelnější vyúčtování. Novinkou je barevné odlišení plánu záloh a QR kód pro rychlou mobilní platbu.

Více
23. srpna 2017
Na vyřízení dokladů ke kotlíkovým dotacím se krátí čas

Mnoho lidí má problém zorientovat se v podmínkách stanovených příslušnými krajskými úřady. Právě jim nabízí pomoc innogy...

Více
16. srpna 2017
innogy vstupuje na trh v Irsku, firma koupila projekt větrné elektrárny Dromadda Beg

innogy pokračuje v rozšiřování své divize obnovitelných zdrojů, firma koupila svůj první větrný projekt v Irsku. Nákup větrné elektrárny Dromadda Beg o výkonu 10,2 MW je pro innogy prvním krokem při vstupu na irský trh. Ve Velké Británii již innogy patří mezi nejvýznamnější provozovatele větrných elektráren, vstup na irský trh je tedy logickým krokem.

Více
25. července 2017
innogy bude v Německu provozovat dobíječky elektromobilů pro dálniční odpočívadla Tank & Rast

Přední provozovatel služeb na německých dálnicích Tank & Rast a energetická společnost innogy uzavřeli dohodu o dlouhodobé spolupráci v oblasti rychlé dobíjecí infrastruktury pro elektromobily. innogy bude provozovat rychlé dobíječky u 103 dálničních odpočívadel Tank & Rast.

Více
20. července 2017
innogy spustila novou podobu bezplatné webové aplikace Distribuce plynu on-line

Společnost GasNet ze skupiny innogy představila novou modernější podobu své webové aplikace Distribuce plynu on-line. Jedná se bezplatnou aplikaci, prostřednictvím které se dá snadno a z pohodlí domova komunikovat s provozovatelem plynárenské distribuční soustavy.

Více
17. července 2017
Lukáš Roubíček ve vedení společnosti innogy Zákaznické služby

Novým jednatelem společnosti innogy Zákaznické služby, která patří do skupiny firem innogy v České republice, se stane od 1. srpna letošního roku Lukáš Roubíček. Obsadí pozici COO (Chief Operations Officer). Společnost innogy Zákaznické služby bude řídit společně s Lumírem Nováčkem, CEO.

Více
6. července 2017
innogy Modrou kostku si odnese Jiří Strach

Režisér a herec Jiří Strach je dvanáctou osobností, která získá cenu innogy Modrá kostka. Symbolickou kostku vybroušenou z tmavě modrého polodrahokamu lapis lazuli převezme...

Více
3. července 2017
FILMOVÁ NADACE udělila ve scenáristické soutěži dvě první ceny

Lucie Konečná a Lucia Klein Svoboda získaly první místo v letošním ročníku scenáristické soutěže FILMOVÉ NADACE. Výbor nadace vybral z celkem 106 přihlášených projektů čtyři nejlepší, jejichž autoři dohromady obdrželi 780 000 korun.

Více
22. června 2017
innogy spustila v Nizozemí větrnou elektrárnu s největšími pobřežními větrníky na světě

Na pobřeží Nizozemí byla oficiálně zprovozněna jedna z největších větrných elektráren v Evropě.

Více
20. června 2017
innogy podporuje Kino bez bariér

Již 17. sezonu funguje v rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary projekt nazvaný Kino bez bariér.

Více
8. června 2017
Novinka od innogy v nákupu energií pro firmy

Dodavatel energií innogy představil novou službu pro firmy, kterým má pomoci k efektivnějšímu nákupu energií. Služba s názvem iClever, dokáže průběžně monitorovat ceny energií na trzích a ve vhodnou chvíli plyn či elektřinu nakoupit za cenu dle představ zákazníka.

Více
31. května 2017
Elektromobily před centrálou innogy dobíjí nová chytrá stanice

Prostranství před vjezdem do areálu centrály innogy v Praze v Limuzské ulici znovu láká řidiče elektromobilů. Po technologické odstávce je místo pro dva vozy opět připojeno do elektrické sítě a vrací do plného provozu s novou výkonnou rychlodobíječkou innogy.

Více
16. května 2017
innogy vytvoří na Zlínsku další pracovní příležitosti

innogy jakožto lídr na trhu se zemním plynem a úspěšný hráč na trhu s elektřinou investuje desítky milionů korun do zlepšování péče o zákazníky.

Více
9. května 2017
V Brně vzniklo obří graffiti, umělci vyzdobili zeď innogy

Dosud největší graffiti happening v rámci České republiky zažila moravská metropole Brno. Přibližně 180 graffiti umělců vyzdobilo svými malbami plochu přesahující 800 metrů čtverečních. Zeď o délce 400 metrů a výšce 2,2 metru, která obepíná areál tamní plynárny, umělcům bezplatně poskytla energetická skupina innogy. Pestrobarevná zeď je nejlépe vidět z oken projíždějících vlakových souprav na hlavním železničním tahu z Brna do Prahy.

Více
12. dubna 2017
Do podzemních zásobníků se už vtláčí plyn pro příští zimu

Společnost innogy Gas Storage zahájila na přání svých zákazníků fyzické vtláčení zemního plynu do svých podzemních zásobníků, které bude pravděpodobně pokračovat až do podzimu letošního roku.

Více
31. března 2017
První hospodářské výsledky innogy v ČR signalizují růst

Energetická skupina innogy v ČR vykázala za rok 2016 celkové tržby ve výši 43,9 miliardy Kč. V porovnání s rokem 2015 jde o sedmiprocentní pokles. Zisk po zdanění dosáhl 8,5 miliardy Kč, to je v meziročním srovnání o 9 % více...

Více
23. března 2017
Do soutěže FILMOVÉ NADACE posílali scenáristé nejvíce dramata

Mezi přijatými pracemi, které se letos ucházejí o podporu FILMOVÉ NADACE v kategorii literární příprava celovečerních filmů – dosud nerealizovaný scénář, převládají dramata (42). Následují komedie (28), dále pak detektivky, thrillery či sci-fi (19), zastoupení měly i pohádky a rodinné filmy (17). Nadace do únorové uzávěrky registrovala celkem 106 žádostí od 109 žadatelů.

Více
20. března 2017
innogy na veletrhu Amper poprvé představí nabídku dobíječek pro elektromobily a nový bateriový systém pro fotovoltaiku

Mezinárodní veletrh Amper v Brně bude místem oficiální premiéry nabídky innogy v oblasti elektromobility pro český trh. innogy na brněnském výstavišti poprvé představí nabídku dobíječek elektromobilů včetně souvisejících služeb a zahájí jejich prodej. Návštěvníkům veletrhu firma také představí nový unikátní bateriový systém innogy, který byl vyvinut speciálně pro využití na českém trhu.

Více
2. března 2017
Vaření na plynu: profesionálové na něj nedají dopustit

Vaření na plynu je stále atraktivní. Má své velké zastánce v řadách profesionálů i amatérů, kteří se k vaření na plynu vracejí nebo jej nikdy neopustili. Příprava řady jídel dokonce vyžaduje přípravu na plynovém hořáku. K výhodám plynových sporáků patří velká výhřevnost a jednodušší regulace plamene. S tím souvisí lepší kontrola teploty a minimální únik energie.

Více
28. února 2017
innogy hledá a podporuje aktivní lidi

Pomáhat druhým ve svém volném čase není v našich zeměpisných šířkách samozřejmostí. I proto se snaží innogy právě takové mimopracovní aktivity svých zaměstnanců podporovat. Už deset let financuje program Companius. Od roku 2008 energetická skupina přispěla více než dvaceti miliony korun na sportovní, kulturní, vzdělávací či ekologické aktivity, kterým se její zaměstnanci sami ve volném čase věnují.

Více
21. února 2017
Zájem o zemní plyn roste, ubylo mrtvých přípojek

Kotlíkové dotace a pokles cen povzbudily zájem o zemní plyn. V distribuční síti společnosti GasNet se v loňském roce snížil počet neaktivních přípojek o 941. V přepočtu na objem vypouštěného prachu se díky tomu do ovzduší vypustilo až o 282 tun prachu méně.

Více
20. února 2017
Letos innogy významně rozšíří síť CNG plniček a pokrytí ČR

Energetická skupina innogy jako jeden z lídrů na trhu se stlačeným zemním plynem (CNG) plánuje v letošním roce otevřít pro motoristy deset nových plnicích stanic CNG. Investice by měly v této souvislosti dosáhnout až 80 milionů korun. V meziročním srovnání vzrostl innogy prodej CNG o více než pětinu.

Více
14. února 2017
innogy dala na zvýšení bezpečnosti lyžařů už téměř čtvrt miliardy korun

Na české hory budou i v následujících letech proudit desítky milionů korun určené na zvýšení bezpečnosti lyžařů. Pokračování investic potvrdila skupina innogy. Dlouhodobý projekt pod názvem innogy – energie českého lyžování funguje už dvanáctou sezonu. Celkové investice energetické skupiny v lyžařských areálech přesáhly 220 milionů korun.

Více
9. února 2017
innogy rozšiřuje své distribuční sítě i obchod v Chorvatsku

Skupina innogy rozšířila své aktivity v plynárenství o strategické partnerství s chorvatským městem Koprivnica. Ve veřejném tendru zvítězila s nabídkou 51 milionu HRK (cca 185 mil. Kč), a tím získala 75% podíl ve společnostech Koprivnica plin a Koprivnica opskrba. Majoritním vlastníkem distribuční soustavy plynu ve městě se tak stala innogy, která nyní dodává zemní plyn 13 tisícům lokálních zákazníků.

Více
25. ledna 2017
S auty na CNG dostanou obce u plniček innogy slevu

Společnost innogy podpoří obce, které nakoupí automobily s pohonem na stlačený zemní plyn (CNG). Majitelům vozidel pořízených z dotačního titulu ministerstva životního prostředí (MŽP) – podpora čisté mobility – nabídne slevu 1 Kč za kilogram CNG natankovaného u svých stanic.

Více
23. ledna 2017
Dodávky plynu v tuhých mrazech fungují spolehlivě,pomáhají preventivní kontroly i těžba ze zásobníků

Zvýšená ostražitost a preventivní kontrola všech zařízení jsou v těchto dnech hlavní náplní práce plynařů ze skupiny innogy. Význam spolehlivých dodávek v tuhých mrazech roste a plynaři musí zajistit správnou funkčnost celé rozsáhlé distribuční soustavy a zásobníků plynu i v náročných pracovních podmínkách. Na vytápění plynem v mrazivém počasí totiž spoléhají miliony domácností.

Více
6. ledna 2017
Proběhněte se v zimě s innogy

Chůze a běh by měly být pro každého člověka nejpřirozenějšími pohyby. Právě na rozhýbání těla po vánočních svátcích a silvestrovském veselí pamatuje společnost innogy, která zve všechny běžecké nadšence na první sérii běžeckých závodů v roce 2017 - innogy WINTER RUN.

Více
4. ledna 2017
Cena plynu od innogy dále klesá, od února o více než 4 %

Rok 2017 zahajuje innogy dobrou zprávou pro své zákazníky. Ti se mohou těšit na další pokles ceny plynu, tentokrát v průměru o 4,1 %.

Více
8. prosince 2016
innogy bude v roce 2017 koproducentem sedmi snímků

Celkem pět celovečerních hraných filmů a dva dokumenty bude koprodukovat innogy v roce 2017. S přispěním projektu innogy – energie českého filmu vzniknou snímky Po strništi bos režiséra Jana Svěráka, trilogie Zahradnictví Jana Hřebejka a Kvarteto v režii Miroslava Krobota. innogy se rovněž podílí na vzniku dokumentu Nechte zpívat Mišíka režisérky Jitky Němcové a portrétu tanečníka a choreografa Petra Zusky v režii Martina Kubaly.

Více
28. listopadu 2016
Cena plynu od innogy bude opět klesat

Největší dodavatel plynu v zemi opět sníží ceny pro své zákazníky. Podle prvních odhadů by plyn mohl zlevnit o další 4 %. Nové ceny innogy začnou platit od února 2017 a domácnostem se díky tomu sníží náklady na vytápění a ohřev teplé vody v druhé polovině topné sezóny.

Více
21. listopadu 2016
Další novinkou v nabídce innogy jsou tepelná čerpadla

Lidé, kteří touží po ekologickém zdroji energie a zároveň po alespoň částečné energetické nezávislosti a soběstačnosti, si mohou od innogy nově nechat nainstalovat tepelné čerpadlo. Po letošním vstupu na trh s fotovoltaikou innogy pokračuje v rozšiřování své nabídky pro moderní domácnosti a firmy. Ke spolupráci si innogy vybrala špičku v oboru – tepelná čerpadla od společnosti Viessmann.

Více
31. října 2016
CNG síť innogy se dál rozrůstá rychlým tempem

Celkem pět nových CNG plniček už otevřela od začátku roku pro české motoristy innogy, bývalá RWE. Firma tak pokračuje v rychlém rozšiřování své CNG sítě. Ještě do konce letošního roku innogy překročí hranici 20 plniček.

Více
26. října 2016
Zemní plyn bude v příštích dnech více zapáchat

Největší distributor zemního plynu v České republice společnost GasNet, člen innogy, zvýší v období od 27. října do 31. října 2016 na celém území své působnosti intenzitu zápachu dodávaného zemního plynu. Nárazovou odorizaci provádějí všichni...

Více
25. října 2016
Finančním ředitelem v innogy Česká republika bude Thomas Merker

Finance společnosti innogy Česká republika bude od 1. listopadu 2016 řídit Thomas Merker (44). Ve funkci CFO nahradí Axela Gerhardyho, který se přesouvá do mateřské společnosti innogy SE, kde bude řídit Retail Energy Management.

Více
29. září 2016
Topná sezona s innogy bude levnější

Díky masivní mediální kampani se nová značka innogy zapisuje do povědomí veřejnosti a odběratelů energií od začátku září. Nyní innogy představuje své první nové produkty a služby pod značkou ve tvaru íčka. Zákazníci se mohou těšit na další slevy ve formě opakovaně vyplácených finančních bonusů, pronájem detektorů kouře a novinky v obsluze zákazníků.

Více
5. září 2016
innogy odstartovala! Změna jména v ČR k 1. říjnu!

RWE International SE, nová mateřská společnost firem RWE na českém trhu, se 1. září oficiálně přejmenovala na innogy SE. Nová dcera, do níž RWE vyčlenila své aktivity v oblasti obchodu, sítí & infrastruktury a obnovitelných zdrojů energie, se bude nadále prezentovat už jen pod názvem innogy a novou značkou ve tvaru íčka.

Více
5. září 2016
Skupina RWE otevřela v Uherském Hradišti nové zákaznické centrum

Energetická skupina RWE otevřela na začátku září v Uherském Hradišti nové kontaktní centrum. Zákazníkům RWE z Uherskohradišťska a okolí, kteří preferují osobní kontakt, se tak zkrátí cesta do nejbližší pobočky. Moderní kontaktní místo RWE sídlí v centru města v ulici Protzkarova 1220. Je dobře dostupné z místního nádraží.

Více
31. srpna 2016
Moravskoslezský kraj podporuje CNG, spolupracovat bude s RWE

Další rozvoj ve využívání stlačeného zemního plynu (CNG) předpokládá memorandum uzavřené mezi Moravskoslezským krajem a RWE. Dokument o vzájemné spolupráci svými podpisy dnes stvrdili Miroslav Novák, hejtman Moravskoslezského kraje, a Zdeněk Kaplan, jednatel RWE Energo.

Více
22. srpna 2016
RWE hledí do budoucnosti, proto je z ní innogy

Energetická skupina RWE v ČR představila filozofii své nové značky innogy. Ta staví na udržitelné energetické strategii pro budoucí generace s důrazem na inovace právě v oblasti energetiky. Svými službami chce inspirovat a nabízet lidem taková řešení, která jim podstatným způsobem zjednoduší život. S novými vizemi je spojeno také používání malého písmena „i“ na začátku slova ve všech případech, tedy i na začátku věty.

Více
4. srpna 2016
RWE vytvoří na Zlínsku další pracovní příležitosti

Společnost RWE jakožto lídr na trhu se zemním plynem a nejúspěšnější nový hráč na trhu s elektřinou investuje desítky milionů korun do zlepšování péče o zákazníky. RWE tak v červnu oficiálně otevřela nové call centrum ve Zlíně s patnácti pracovními pozicemi, které posílilo zákaznický servis společnosti při prodeji energie a nových produktů. Koncept call centra se osvědčil a RWE tak na Zlínsku vytvoří další pracovní příležitosti v zákaznickém servisu.

Více
7. července 2016
Modrou kostku RWE dostane Tatiana Vilhelmová

Herečka Tatiana Vilhelmová se letos stane jedenáctou osobností, která obdrží cenu Modrá kostka RWE. Tmavě modrý polodrahokam lapis lazuli vybroušený do podoby symbolické kostky převezme nejen za roli Olgy v hořké komedii Teorie tygra.

Více
4. července 2016
FILMOVÁ NADACE ocenila tři historická dramata

Ve scenáristické soutěži FILMOVÉ NADACE letos zvítězil Marek Epstein, který slavil úspěch i v minulém ročníku. Mezi tři nejlepší projekty z celkem 109 přihlášených rozdělila letos nadace 750 000 Kč. Všechny oceněné scénáře tematicky čerpají z české historie a žánrově jde o dramata.

Více
29. června 2016
Skupina RWE se v ČR přejmenuje na innogy

innogy je jméno nové dceřiné společnosti koncernu RWE, do které firma vyčlenila své aktivity v oblasti obchodu, sítí & infrastruktury a obnovitelných zdrojů. RWE dnes oficiálně odhalila nový název a značku v dubnu založené dcery (pod jménem RWE International SE).

Více
13. června 2016
Novinka od RWE – dodavatel energií nabízí zákazníkům výhodné pojištění domácnosti

Energetická skupina RWE přichází na trh s dalším rozšířením nabídky pro své zákazníky. Po úspěšném pronájmu LED žárovek tentokrát jako první na trhu nabídne domácnostem s odběrem elektřiny nebo zemního plynu pojištění domácnosti, pojištění odpovědnosti a asistenční služby pro nenadálé situace v jednom balíčku. Na komplexní ochranu majetku i celé rodiny RWE své zákazníky pojistí už od 219 korun měsíčně. Pojistitelem je BNP Paribas Cardif Pojišťovna.

Více
8. června 2016
Zlínské call centrum RWE zkvalitní služby zákazníkům

Nové call centrum ve Zlíně posílí zákaznický servis RWE při prodeji energie a nových produktů. Jako lídr na trhu se zemním plynem a nejúspěšnější nový hráč na trhu s elektřinou investuje RWE v posledních letech desítky milionů korun do rozvoje...

Více
7. června 2016
Přehled českých CNG stanic v mobilní aplikaci od RWE

RWE spustila novou aplikaci CNG stanice pro řidiče vozidel s pohonem na zemní plyn. Je k dispozici zdarma ke stažení prostřednictvím telefonu či tabletu s operačním systémem android. Do konce roku 2016 vznikne i varianta pro systém iOS. Novou aplikaci představila RWE...

Více
30. května 2016
Patnáctá CNG plnička RWE je v Trutnově

RWE zprovoznila svoji patnáctou CNG plnicí stanici v Trutnově. Motoristé ji naleznou na adrese Krkonošská 567 u klasické čerpací stanice Benzina. Provoz je zajištěn od 6 do 20 hodin. Kromě CNG karet zde akceptují i bankovní a fleetové karty a hotovost.

Více
26. května 2016
Zákaznické centrum RWE v Českých Budějovicích na nové adrese

Energetická skupina RWE stěhuje své zákaznické centrum v Českých Budějovicích na frekventovanější místo. Díky krátké vzdálenosti od autobusového a vlakového nádraží bude také lépe dostupné pro obyvatele celého regionu. Nově najdou lidé kancelář RWE přímo v centru města na Lannově třídě 14/9. Staré kontaktní místo v IGY centru bylo zrušeno.

Více
24. května 2016
Tablety a mobilní řešení SAP pomáhají RWE k rychlejším zásahům v terénu

Společnost RWE Distribuční služby nasadila ve spolupráci s tradičním českým partnerem SAP, společností KCT Data, řešení SAP Workforce Management doplněné o mobilní aplikaci KCT Data mTechnician. Pomocí tohoto řešení nyní může RWE efektivněji rozvrhovat práci svých zaměstnanců v terénu. Dispečeři v každém okamžiku přesně vědí, kde se který pracovník nachází a jaká je jeho odborná kvalifikace. Díky tomu mohou poslat na místo případné poruchy vždy ty správné odborníky.

Více
5. května 2016
Činnost dobrovolných hasičů bude oceněna již pošesté, letos rekordní částkou jednoho a tři čtvrtě milionu korun

Dnes začalo přihlašování do šestého ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku 2016. Každý rok jsou takto oceňovány a za svoji záslužnou činnost odměňovány jednotky a sbory dobrovolných hasičů za profesionálně provedené zásahy nebo preventivní činnost a práci s mládeží. Finalisté vedle ocenění obdrží také finanční a věcné ceny na podporu jejich hasičské činnosti. Přihlašování končí 15. července.

Více
26. dubna 2016
RWE uspořádá v Karlových Varech koncert filmové hudby

Součástí doprovodného programu 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary bude letos velký koncert známých melodií z českých filmů. Koncert se bude konat v pátek 8. července večer u Mlýnské kolonády, vstup je volný. Skladby ze snímků Kuky se vrací, Kolja nebo starších filmů, jakými jsou Přednosta stanice či Kristián, zahraje Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK ve spojení s rytmickou sekcí Moondance Orchestra. Dirigovat bude Martin Kumžák. Více než dvouhodinový program zakončí vystoupení Michala Pavlíčka, fenomenálního kytaristy a čerstvého člena Síně slávy Akademie populární hudby.

Více
11. dubna 2016
Zákazníkům RWE šetří energii už 70 000 pronajatých LED žárovek

Více než 70 tisíc pronajatých LED žárovek, které výrazně snižují spotřebu elektřiny na svícení. To je dosavadní bilance nové služby, s níž přišla energetická skupina RWE v září loňského roku jako první na trhu. U zákazníků se nabídka setkala s nebývale pozitivním ohlasem.

Více
6. dubna 2016
Uspěje drama nebo pohádka? FILMOVÁ NADACE se znovu chystá oceňovat scenáristy

Celkem 109 filmových scénářů od 120 žadatelů se letos uchází o podporu FILMOVÉ NADACE v kategorii literární příprava celovečerních filmů – dosud nerealizovaný scénář. Mezi přijatými pracemi jsou v největší míře zastoupena dramata (51), následovaná komediemi (25) a pohádkami společně s rodinnými filmy (23). Scenáristé, jejichž díla v soutěži uspějí, si mezi sebou rozdělí částku 800 tisíc korun.

Více
30. března 2016
Potvrzeno: RWE od května sníží cenu plynu o dalších 10 %

Aktuální pokles cen zemního plynu a výhodné nákupní ceny na burzách se promítají do ceníků RWE. Po snížení cen o šest procent ze začátku roku, RWE nyní potvrzuje další pokles od začátku května, tentokrát
až o 10 %. Celkově tak bude zemní plyn od RWE před příští topnou sezonou značně levnější. Lidé tak díky výraznému poklesu cen ušetří v meziročním srovnání tisíce korun za vytápění a ohřev vody.

Více
21. března 2016
Změny v představenstvu RWE Supply & Trading CZ

Novým předsedou představenstva společnosti RWE Supply & Trading CZ (RWEST) se stane Robert Kronenberg. Ve vedení firmy nahradí k 21. březnu Dr. Wolfganga Peterse, který odchází do důchodu. Do představenstva byl ke stejnému datu jmenován také Michal Pech, který bude zodpovídat za oblast obchodu.

Více
3. března 2016
RWE od května zlevní cenu zemního plynu o dalších 10 %

Zákazníci RWE se brzy dočkají už druhého snížení cen zemního plynu v tomto roce. Od května cena plynu v základním ceníku klesne o dalších zhruba 10 % díky nízkým cenám na burzách.

Více
3. března 2016
Nová CNG plnička v Rožnově pod Radhoštěm

RWE zprovoznila svoji čtrnáctou CNG plnicí stanici v Rožnově pod Radhoštěm. Motoristé ji naleznou na adrese Radhošťská 2270 u klasické čerpací stanice Benzina.

Více
22. února 2016
Žárovku jde vyměnit i na koni. RWE představila spot s hereckými hvězdami

Přední čeští herci a herečky vystupují v kampani na podporu české kinematografie, kterou připravila energetická skupina RWE. Vtipně natočený spot upozorňuje na udílení výročních cen Český lev 2016 a zároveň oslavuje a připomíná jedenáctiletý projekt RWE – energie českého filmu, jehož součástí je již padesát celovečerních snímků. Na stanicích ČT, Nova, Prima, Barrandov a Óčko bude k vidění ode dneška.

Více
11. února 2016
Česká pošta ušetřila díky CNG už 50 milionů korun

Česká pošta patří mezi největší společnosti využívající ekologické palivo CNG. Od roku 2012, kdy řidiči České pošty začali CNG vozidla využívat, se vozový park těchto vozů u státního podniku rozrostl na 1042 vozidel a najezdily zhruba 50 milionů kilometrů. Finanční úspora za tu dobu činí 50 milionů korun.

Více
10. února 2016
RWE vytvoří na severní Moravě až sto nových pracovních příležitostí

Až sto nových pracovních příležitostí letos nabídne zájemcům v Moravskoslezském kraji energetická skupina RWE. V rámci dalšího zkvalitnění zákaznického servisu hledá především operátory pro call centra v Ostravě a Opavě. Pozitivní vliv RWE na snižování nezaměstnanosti v regionu ocenil při dnešní návštěvě ostravského call centra hejtman Moravskoslezského kraje Miroslav Novák.

Více
4. února 2016
Letos přibude minimálně 12 CNG stanic od RWE

RWE reaguje na poptávku firem v jednotlivých regionech a na jejím základě bude rozšiřovat svou celorepublikovou síť plnicích stanic CNG. V letošním roce RWE otevře minimálně 12 nových plniček, které budou na průjezdných místech tak, aby je zákazníci nemuseli složitě hledat a zajíždět k nim. Na konci roku 2016 tak bude v síti RWE nejméně 25 CNG plniček.

Více
28. ledna 2016
FILMOVÁ NADACE: čas na odevzdání soutěžních scénářů se krátí

Už jen měsíc mají zájemci z řad renomovaných i začínajících autorů původních scénářů, aby přihlásili svá díla do soutěže FILMOVÉ NADACE v kategorii literární příprava celovečerních hraných filmů – dosud nerealizovaný scénář. Uzávěrka připadá na 28. února, přestože je přestupný rok a únor tak má o jeden den navíc. Nadace na grantech v letošní jedenácté sezoně rozdělí celkem 800 tisíc korun. Od roku 2006 obdrželi úspěšní scenáristé šeky již za 7,3 milionu korun. Při realizaci oceněných projektů nabízejí podporu zástupci Barrandov Studia, energetické skupiny RWE a České televize.

Více
20. ledna 2016
Plynový kotel s kotlíkovou dotací bez starostí od RWE

Energetická skupina RWE nabízí zájemcům o kotlíkovou dotaci na plynový kotel maximální podporu. Dokáže jim zajistit celý náročný proces změny a modernizace vytápění v rodinných domech, tedy od připojení k plynové soustavě, přes instalaci kotle a domovních rozvodů, ekologickou likvidaci starého kotle, včetně možnosti levného financování celého projektu až po výhodné dodávky zemního plynu. RWE se dohodla na spolupráci s renomovanými partnery – financování zajistí ČSOB a plynové kotle dodá výrobce Viessmann. V rámci balíčku RWE však nebude zákazník odkázán výhradně na jediného výrobce - v případě zájmu bude možné vybírat z široké nabídky kotlů na trhu od dalších zavedených výrobců.

Více
19. ledna 2016
Výherkyně velké letní soutěže si převzala plynovou Octavii

Hlavní cena velká letní soutěže RWE, Škoda Octavia s CNG pohonem, už má nového majitele. Klíčky od úsporného vozu si převzala výherkyně z Moravskoslezského kraje.

Více
13. ledna 2016
Lubor Veleba prezidentem evropských zásobníků plynu

Lubor Veleba (46), jednatel a obchodní ředitel (CCO) společnosti RWE Gas Storage, byl zvolen prezidentem nezávislého sdružení evropských provozovatelů podzemních zásobníků plynu Gas Storage Europe (GSE).

Více

nahoru