„Ahoj, já jsem Korona“- dětská brožura a omalovánky ke stažení

Také se vás vaše zvídavá dítka neustále ptají, proč jsou teď věci tak, jak jsou?

Tedy:

  • Proč nosíme roušky?
  • Proč pracujeme z domova?
  • Co je to za nemoc, kvůli které nemůžeme ven?
  • Proč se pořád mluví o strachu o dědečky a babičky a jak hodně se máme všichni bát?

Právě se strachem a obavami, které se mohou v dětských hlavičkách usadit a o kterých ani nemusíme vědět, s nimi se snaží pracovat psychoterapeutka Lies Scaut a ilustrátor Steven De Soir v ilustrované brožurce „Ahoj, já jsem Korona“, kterou vám dnes nabízíme ke stažení.

Materiál je určen pro malé i větší děti. S malými jej probírá rodič, ale větší děti už si mohou vše prohlédnout, přečíst a zamyslet se nad otázkami samy. Nepochybujeme o tom, že jste dětem již sami vše vysvětlili a zpřísněná hygienická pravidla doma dávno zavedli. Tento materiál vám jako rodičům pomůže nejen dovysvětlit základní fakta na názorných obrázcích, které budou dětem bližší, ale také zachytit jejich myšlenky, nejasnosti, otázky a dětské emoce.

Jak se tedy o děti co nejlépe postarat?

  • Děti, především ty v nižším věku, citlivě vnímají reakce, které pozorují u rodičů a jiných dospělých. Nejlépe jim tedy pomůžeme, když jako rodiče přistoupíme k pandemii s klidem a sebedůvěrou.
  • Buďte upřímní a nesnažte se děti za každou cenu odstínit od faktů. Nemají-li děti dostatek faktických informací, mohou si často situaci představovat horší, než ve skutečnosti je. Neignorujte jejich obavy, ale najděte si čas s dětmi o epidemii pohovořit.
  • Buďte pro děti dostupní. Děti, které tráví všechen čas v karanténě a bez jiných kontaktů, od vás budou potřebovat více pozornosti než obvykle. Smiřte se s tím a buďte trpěliví.
  • Dodržujte zaběhlé zvyklosti, jak to jen jde. Dodržování pravidelného režimu představuje pro děti bezpečný rámec, který podporuje pocit normálnosti. Pomozte dětem, aby si pravidelně dělaly úkoly do školy nebo se v rámci možností věnovali svým obvyklým aktivitám. Netlačte je ale příliš – domácí pohoda je teď důležitější než striktní disciplína.

 

Pro nejmenší děti přikládáme odkaz na rouškové omalovánky  a na video s plyšáky. Další tipy na práci s dětmi doma najdete např. na www.spoludoma.cz.

Věříme, že vám aspoň některý z nabízených tipů přijde vhod a pomůže vám doma děti zase na chvíli zabavit.

Máte-li sami nějaký zajímavý tip na webovou stránku nebo aktivity s dětmi, podělte se s ostatními. Napište nám a my je rádi zveřejníme! Předem za tipy děkujeme!


Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.