Začněte si vyrábět elektřinu ze slunce

Pořízení solárních panelů na střechy rodinných domů představuje rozhodně krok správným směrem. Díky dotacím ze strany státu je fotovoltaika výrazně dostupnější, navíc znamená výhodnou investici do vlastní nemovitosti, energetické soběstačnosti a koneckonců i udržitelné budoucnosti.

Jistě proto nepřekvapí, že využívání fotovoltaiky narůstá. Zatímco v roce 2019 bylo instalováno 2905 zdrojů o výkonu 25,1 megawattu (MW), počet nových elektráren za rok 2020 dosáhl 6293 s výkonem 51,4 MW. Ministerstvo životního prostředí zároveň loni domácnostem schválilo z programu Nová zelená úsporám téměř 5000 žádostí o podporu pořízení solárních elektráren o výkonu 22,6 MW.

Nárůst zájmu ohledně realizace fotovoltaiky v řádech desítek procent registrujeme i u nás v innogy. Nejčastější námi dodávanou elektrárnou byla v loňském roce fotovoltaika s 12 až 13 panely, s baterií s třífázovým střídačem, o výkonu zhruba 5 kilowattů. Toto řešení umožňuje okamžité využití vyrobené elektřiny v maximální míře a zároveň zajištění dodávek elektřiny i v případě výpadku tradiční rozvodné sítě.

Nejvyšší čas začít

Výkon solárních panelů roste s intenzitou slunečního záření a z toho důvodu je nejefektivnější v letním období. Takže pokud si chcete vyrábět vlastní čistou elektřinu z domácí fotovoltaické elektrárny už letos v létě, je skutečně nejvyšší čas pustit se do realizace vašeho projektu.

Celkovou délku procesu ovlivňuje zejména vyřizování administrativy, proto je zapotřebí počítat s dobou několika týdnů až měsíců. U nás v innogy se do montáže pustíme do 90 dnů od potvrzení distributora, samotné panely pak nainstalujeme během jednoho až dvou dnů. Po celou dobu realizace jsme samozřejmě v kontaktu s našimi zákazníky a průběžně je o postupu informujeme.

Cenu sníží dotace

Zájemci si rozhodně s návrhem vhodného řešení, hledáním energetického specialisty, projektanta, dodavatele fotovoltaického systému nebo s montáží nemusejí lámat hlavu. Postaráme se o vše potřebné, a navíc zařídíme i žádost o dotaci z programu Nová zelená úsporám až do výše 170 tisíc korun. Získání dotace je ze strany innogy předem garantováno.

Elektrárnu od nás si můžete pořídit při získání dotace už od 73 tisíc Kč. I s touto menší elektrárnou s roční výrobou 2,3 megawatthodiny lze ušetřit za elektřinu za 30 let životnosti systému téměř půl milionu korun.

Žádné vícenáklady ani starosti

Před podpisem smlouvy a vlastní instalací elektrárny věnujeme velkou péči technické obhlídce objektu, kde se má fotovoltaika realizovat. Obhlídky provádíme opravdu důkladně a naši zákazníci dostanou přesnou cenovou nabídku. Díky tomu při našich instalacích lidé neplatí žádné vícepráce.

Samotná instalace solárních panelů na střechu nebo do pláště domu nepředstavuje žádný výrazný zásah do budovy jako takové. Panely nevyžadují speciální údržbu a jejich poruchovost je minimální, takže s výrobou energie ze slunce budete mít vystaráno na opravdu hodně dlouho. A mimochodem, návratnost investic začíná už od šesti let provozu.

V rámci speciální jarní akce nyní navíc můžete u innogy získat k instalaci třífázové hybridní elektrárny s baterií špičkové 410Wp panely se slevou 50 %.

Více se o výhodné nabídce fotovoltaiky dozvíte
na webu elektrinazeslunce.cz.

 

Upozornění
Tento článek byl publikován již před více než 3 měsíci.
Zmiňované informace o nabídce, ceně, případně o spolupráci, již nemusejí být aktuální.
O aktuálních obchodních nabídkách se ‍přesvědčte na ‍stránkách innogy.cz.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.