Český lev slaví 30. narozeniny. Buďte u toho s námi

Opět se nezadržitelně blíží Český lev, aby svými mocnými tlapami předal ocenění vybraným filmovým tvůrcům. innogy je hlavním partnerem této významné společenské akce a také vy můžete být prostřednictvím televizních obrazovek u toho. Stejně tak jako naše rodina Šimčíků v jednom ze spotů.

Ceny Český lev České filmové a televizní akademie se budou letos předávat potřicáté. Stane se tak v sobotu 4. března ve Dvořákově síni pražského Rudolfina v přímém přenosu České televize. Slavnostním večerem bude provázet režisér, herec a moderátor Jiří Havelka.

Není bez zajímavosti, že kulaté 30. výročí oslaví Český lev s rekordním počtem filmů. Přes 350 akademiků hodnotilo celkem 129 snímků i televizních děl, které byly uvedeny v premiéře v roce 2022. Ty se ucházejí o udělení cen v 21 statutárních kategoriích. Musíme se pochlubit. V loňském roce se na plátnech kin představilo hned sedm filmů, jejichž vznik podpořila innogy a z nichž některé aspirují na jednu ze sošek křišťálového lva.

Spolehlivě dodáváme energii české kinematografii

Projektem innogy – energie českého filmu všestranně pomáháme tuzemským filmařům. Každoročně podpoříme jako koproducent několik vybraných českých celovečerních hraných, občas i dokumentárních filmů, od nichž očekáváme divácký úspěch nebo ocenění na domácích a zahraničních filmových festivalech.

Dlouhodobě rovněž dodáváme energii Mezinárodnímu festivalu Karlovy Vary a Noir Film Festivalu, jehož poslední ročníky se konaly na Českém Šternberku. Přímo v Karlových Varech pak udělujeme cenu innogy Modrá kostka za mimořádný umělecký výkon v námi koprodukovaném filmu. Jinak jsme sponzorem a spoluzakladatelem FILMOVÉ NADACE, která každý rok vyhlašuje scenáristickou soutěž ve dvou kategoriích. Mladým talentům pomáháme také formou daru do tzv. systému vnitřních grantů Filmové akademie múzických umění. A abychom nezapomněli, kromě Českého lva jsme rovněž hlavním partnerem Cen české filmové kritiky.

innogy vám přeje spoustu zábavy u filmů, které si vyberete ke sledování.

 

Více informací

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.