Chcete ušetřit? Svůj elektromobil můžete rychle dobíjet i doma

Elektromobilita už dávno není záležitostí pár nadšenců. Naopak, vozidla do zásuvky se stále častěji objevují i v garážích běžných motoristů. Přestože počet veřejných dobíjecích stanic stále roste, jejich síť ještě zdaleka není tak hustá jako v případě čerpacích stanic. Svou vlastní „čerpací“ stanici však má každý elektromobilista doma v podobě vlastní 230voltové zásuvky.

Stejně jako další elektronika s lithium-iontovými akumulátory, jako jsou například mobilní telefony nebo notebooky, mají také elektromobily tu výhodu, že jejich nabíječku připojíte i do běžné zásuvky a necháte vůz nabíjet například přes noc ve vlastní garáži.

Jaké jsou výhody?

Nespornou výhodou proti placeným veřejným dobíjecím stanicím je u vlastního dobíjení rovněž cena. Nabíjení doma bude vždy levnější, protože nabíjíte za běžné ceny elektřiny a využíváte stávající domácí zásuvky. Ušetřit můžete i tím, že budete při dobíjení přes noc využívat noční proud, ale někteří dodavatelé energií již nabízí speciální výhodné tarify určené přímo pro nabíjení elektromobilů – distribuční sazby D27d (domácnosti) a C27d (podnikatelé). Ještě více ušetříte, a navíc budete mnohem ekologičtější, pokud si elektřinu vyrábíte sami díky solárním panelům na střeše vašeho domu. Takovou vlastní fotovoltaickou elektrárnu na klíč přitom pro své zákazníky nabízíme i my v innogy (více na www.elektrinazeslunce.cz).

I když je domácí nabíjení pohodlné, má při použití běžné zásuvky jednu velkou nevýhodu. Je prostě pomalé. U aut s menší kapacitou akumulátoru může v případě běžné zásuvky trvat nabíjení pár hodin a noc vám na to bude stačit. U některých modelů s velkými akumulátory a malým dostupným výkonem pro nabíjení vám takové nabití může ale zabrat celý víkend, což už postrádá svůj smysl. Většina rodinných domů je však také vybavena výkonnými třífázovými zásuvkami, jež nabízí proud 16–32 ampérů, takže mohou dobu nabíjení až několikanásobně zkrátit. Je však potřeba dodat, že konečnou rychlost nabíjení z nabíječky je závislé zejména na nabíjeném vozidle. Znamená to, že i když nabíječka může dodat max. výkon 22kW, tak vozidlo svojí konstrukcí umožní nabíjet „jen“ např. 7,2kW, což je také v současnosti nejčastější výkon pro nabíjení, ale i v tomto směru dochází k postupnému zvyšování výkonu pro dobíjení s novými modely vozů.

Pokud chcete svého elektrického miláčka nabíjet hlavně doma, zcela jistě se vám vyplatí investice do tzv. wallboxu. Ve zkratce se jedná o domácí dobíječku, která stejně jako třífázová zásuvka nabízí vysoký výkon, ale k tomu přidává například integrovaný nabíjecí kabel a další pokročilé chytré funkce včetně sledování spotřeby nebo řízení výkonu.

Takové domácí nabíječky nabízíme v rámci své nabídky pro elektromobilisty i u nás innogy. Pro domácnosti je určena řada chytrých dobíjecích stanic eBox, které jednoduše upevníte na stěně a můžete je zapojit do existující domácí elektrické sítě. V závislosti na typu nabízíme i rychlé a inteligentní nabíjení s výkonem až 22 kW, díky čemuž je dobití proti běžné zásuvce až 10krát rychlejší. Dobíječky jsou doslova „nabity“ moderními technologiemi, jež zahrnují mimo jiné i možnost ovládání na dálku prostřednictvím mobilní aplikace. Jednoduše tak zjistíte, v jaké fázi nabíjení se právě nacházíte a kolik elektřiny jste aktuálně spotřebovali, aniž byste se museli zvednout z křesla.

Každou instalaci nabíječky je vždy dobré konzultovat s odborníky, kteří doporučí vhodný typ stanice a navrhnou nejlepší bezpečný způsob připojení na elektrickou instalaci.

Více informací o naší nabídce dobíjecích boxů, profesionálních dobíjecích stanic a kabelů pro každý typ vozidla pro domácnosti i firmy naleznete na www.innogyemobilita.cz.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.