Co dělám, když nedělám? Prostě běhám!

Také máte pocit, že v uplynulém roce v době pandemie začali běhat snad úplně všichni? Běhání je aktuální téma asi nejen proto, že možnosti sportování byly omezeny, ale jednoduše proto, že je to dobrá věc.

Vyběhněte…

O tom, že běhání má velmi pozitivní vliv na naše zdraví a posílení imunity, ale též na zlepšení nálady, není nutné spekulovat. Přemýšlíte také, že chcete s běháním začít a ptáte se jak? Kolegyně Michaela Doubravová, vedoucí zákaznických center v Praze, se s námi podělí o své zkušenosti. Začít běhat není tak těžké, jak by se mohlo zdát.

Co dělám, když nedělám? Prostě běhám

Jak to vše začalo? Jednoduše a přirozeně. Když nepočítám čtvrtou třídu na základní škole, tak jsem pořádně začala na začátku roku 2019. Znáte to, prostě nové začátky a předsevzetí. Také jsem se přestěhovala k Hostivařské přehradě v Praze a její okolí k běhu přímo vybízí. Navíc jsem se po „vyhecování“ od kolegů přihlásila na běžecký závod innogy Winter run a vyhrála startovné v interní soutěži. A to byla silná motivace. Prostě nebýt poslední. Určitě také znáte ten pocit. Nemusím být první, hlavně ne poslední. Jenže v té době bylo pro mě uběhnout 4 km něco nepředstavitelného. Jsem ale jasným důkazem toho, že když se chce, jde všechno. Dneska když neuběhnu aspoň 9 km, tak mi přijde, že jsem nešla vůbec běhat.

Nejtěžší bylo začít!

Je to paradox, na základce jsem si k běhu vytvořila negativní postoj, tělocvikářka nás známkovala podle zaběhnutého času. Já a kamarádka jsme vždycky byly poslední a měly za čtyři. Později jsem si běh zamilovala kvůli „skvělé náladě“, kterou mám po doběhnutí. A možná, že dnes je to jeden z hlavních důvodů, proč běhám. Protože mám dobrou náladu, kterou mám poté chuť rozdávat na celé okolí.

Obout tenisky a vyběhnout…

Ze začátku je určitě důležitý návyk. Nepřemýšlet, že se mi nechce, ale prostě si obout tenisky a jít. Nejde vůbec o to uběhnout hned velký závod, ani lámat rekordy. Ale klidně na začátku jen popobíhat. Pak se to v jeden moment zlomí a už nepřemýšlíte „jestli“, ale „kdy“. Nebo prostě nepřemýšlíte vůbec, ale jen relaxujete.

Dobrá kondice je bonus

Baví mě, že se během fyzicky vybiju a psychicky nabiju. Skvělé je, že můžu běhat kdekoliv. Třeba když jedu na dovolenou, beru si s sebou svou běžeckou výbavu. Pak si vždy lépe navštívené místo prohlédnu a naleznu cesty, o kterých jsem ani nevěděla, že tam můžou být.

Nemám žádné konkrétní běžecké sny, kam nebo který závod bych chtěla běžet. Běh prostě beru jako součást fyzického i mentálního odpočinku. A samozřejmě dobrá kondice je bonus.

Co děláte vy, když neděláte? 😊

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.