Den by měl mít 36 hodin, nejméně…

S Renčou Macurovou nejen o kariérním růstu v innogy, ale i o podnětných mimopracovních aktivitách.

Přáním o delším dni naše povídání s Renčou Macurovou, s níž jste se mohli setkávat jako se SPaKem (specialistou podpory a koordinace) úseku kampaní a retencí a nyní je specialistou Digital Channel Leadgen, začíná.

Proč by si dny přála delší a jak by čas navíc využila?
V innogy začínala Renča v roce 2013 jako operátorka příchozí linky, následně působila na pozici senior specialisty v outboundu a posléze tedy jako SPaK (neplést prosím se Spockem, to je zase úplně jiný seriál). Od ledna 2022 pak doplnila tým Digital Channels.

Takový běžný pracovní den
Standardně mám mezi 8. a 16. hodinou na uších sluchátka, protože schůzka střídá schůzku, aktuálně ještě za ÚKaR testujeme smart dialer manager, nasávám nové informace od mých nových kolegů a kolegyň, a kromě jiného pracuji, za pomoci mnohých (a tímto posílám velké díky všem, které prudím), na automatizaci reportu Leadgenu do Power BI. Vzhledem k tomu, že mým hlavním úkolem je nyní řešení Leadmanagement strategie, chtěla bych všechna data, která se týkají požadavků zákazníků na webu (objednání na ZC, call me back, přepis online, chat, whatsapp…) dostat do jednoho centralizovaného reportu, abychom mohli sledovat pokroky v cílech vyplývajících ze strategií, které chystáme. Miluji čísla, tabulky, reporty, takže to mě fakt baví. 😊

Aktivitové tetris
Ráda svou práci propojuji i s mimopracovními činnostmi. Můžu se naučit to, co uplatním ve svých dalších aktivitách. Už jen fakt, že se zas naučím nové věci a baví mě to, je veliká radost. Pro plánování svých aktivit využívám plánovací diář Clever minds (je boží!), protože často je těch činností tolik, že musím prioritizovat a hrát tzv. aktivitové tetris.

Nemám ráda stereotyp a snažím se neustále vzdělávat, takže jsem nejprve vystudovala fotografii, které jsem se posléze nevěnovala, protože mou prioritou bylo zajištění rodiny. Nicméně v dalších letech jsem k této aktivitě opět našla svou cestu, a nejenže jsem si pořídila nové vybavení, ale též jsem absolvovala kurz fotografování, abych získala novou perspektivu a ovládla nejnovější trendy a techniky. Před víc než 20 lety, kdy jsem končila školu, totiž ještě nebyly ani digitální foťáky.

Když nepracuji, fotím
Nejsem vyloženě vyhraněná, ale s oblibou fotím živé modely, jak zvířecí, tak lidské. Ráda se též kochám přírodou a fotím tedy i tu. Na instagramu mám hlavně přírodu, ale v současné době pracuji na vytvoření webových stránek, při jejichž tvorbě mohu využít nově získané poznatky ze své současné pozice. Absolvovala jsem taky mnoho kurzů týkajících se psaní webu, obsahové strategie a jiné.

Tisíc a jeden sen…
Nejčastěji posedávám s rukama na klávesnici v práci. Pak ale také ráda čtu, hlavně různé vzdělávací publikace. Řekla jsem si, že je sice moc fajn tohle všechno mít načteno a být chytrá jak rádio, ale co z toho bude, co to bude znamenat dál pro můj život. Před časem jsem sama byla poněkud „asimetrická“ (rozuměj: asi metr vysoká a asi metr široká) a podařilo se mi tyto míry zvrátit pomocí úpravy stravy. Při čtení Forbesu na rotopedu jsem si uvědomila, že by mě naplňovala možnost pomoct i dalším lidem, aby jejich život byl spokojenější. Proto jsem se rozhodla v problematice výživy dále vzdělávat. Absolvovala jsem certifikovaný kurz Poradce pro výživu a tím si splnila další ze svých snů, protože na plnění snů není nikdy pozdě.

Aby se tělo cítilo dobře
V první řadě bych ráda vyvrátila pověru číslo jedna a to je: „Nežer, budeš tlustý.“ Ono je to, spíš o tom, že: „Jez, ale nejez blbě,“ protože jídlo je kámoš. Tělo na to, aby fungovalo, potřebuje živiny. Potřebuje je všechny – sacharidy, bílkoviny i ty tuky… Potřebuje pestrý jídelníček, aby mělo dostatek vitamínů, minerálů, vlákniny… Aby se cítilo dobře a nemělo potřebu nic ukládat na později. Potřebujete energii, abyste si mohli život užívat plnými doušky. Děti by se měly ve škole učit o tom, jak je strava důležitá pro spokojený život ve zdraví a s úsměvem na tváři.

Takže spolupracuji s těmi, kteří mají zájem o mé rady, o sestavení vhodného redukčního plánu, jídelníčku atd. Každý jsme individuální, takže nastavení je vždy dle současné situace a samozřejmě vysněných cílů. Ráda kolegům své služby nabídnu. Stačí mě kontaktovat.

Můj neorganizovaný čas?
Takový nemám. Všechno dopředu plánuji. Volný čas věnuji třeba procházkám. Mám ráda kolo, badminton, squash… Tohle všechno pro radost z pohybu, nejsem jinak úplně vrcholový sportovec.

Každopádně (mimo zmíněný sport) když něco dělám, potřebuji to dělat pořádně a naplno, takže proto bych ocenila, kdyby měl den 36 ‍hodin.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.