Do Varů na festival tentokrát na konci srpna

Jak již bylo oznámeno, 55. ročník Mezinárodního filmového festival Karlovy Vary je naplánován v letošním roce zcela mimořádně na termín 20.–28. srpna. Organizátoři festivalu věří, že srpnový termín umožní uspořádat velkou kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou návštěvníci a festivaloví fanoušci zvyklí. Tým Jiřího Bartošky je v pravidelném kontaktu s ministerstvem kultury a s předními odborníky, např. vládním zmocněncem Vladimírem Dzurillou nebo epidemiologem Petrem Smejkalem, konzultuje praktické kroky, aby byla zajištěna maximální bezpečnost hostů a návštěvníků festivalu. V jednání je partnerská spolupráce s odbornou firmou, která by zajistila testování návštěvníků. Jsou připraveny různé organizační scénáře tak, aby festival dodržel všechna aktuálně platná nařízení vlády.

Autory hravého a znovu černobílého vizuálu k 55. ročníku MFF Karlovy Vary jsou Jakub Spurný a Aleš Najbrt ze Studia Najbrt. Můžete se podívat také na jeho rozhýbanou variantu.

 

Součástí úspěšného sponzoringového projektu innogy – energie českého filmu není jen mnoholetá spolehlivá dodávka energie pořadatelům karlovarského festivalu. Hlavní část sponzoringového projektu tvoří koprodukce výborných českých filmů. Minimálně jeden ze snímků koprodukovaných innogy bude součástí programu karlovarské přehlídky. Sledujte proto webovky kviff.com, kde budou postupně uváděny veškeré informace spojené s konáním letošního ročníku festivalu. FILMOVÁ NADACE České televize, Barrandov Studio a innogy přesunula předání šeků oceněným autorům letošního soutěžního kola právě do srpnových Varů. Již několik let innogy rovněž sytí energií provoz Kina bez bariér. Pracovníci Kina bez bariér během karlovarského festivalu nabízejí vozíčkářům a jejich doprovodu informace o bezbariérovém ubytování a stravování či o možnosti rezervace volných vstupenek na jednotlivá představení do bezbariérových sálů. K dispozici je také speciálně upravený mikrobus pro přepravu po Karlových Varech a okolí. Kino bez bariér má mnoho svých stálých spokojených hostů, ale těší se také rostoucímu zájmu dalších filmových nadšenců.

Kromě tradičních festivalových aktivit se tým Jiřího Bartošky zaměřuje také na budování platformy KVIFF.TV. Ta bude nabízet během karlovarského festivalu vlastní exkluzivní informačně-publicistický obsah a v dlouhodobém horizontu také celoročně přinášet artový program. První aktivitou prezentovanou na platformě KVIFF.TV bude 16. ročník Pragueshorts Film Festivalu, který je naplánován na 2 až 27. června. V plánu je také posílit stávající distribuční aktivity v rámci labelu KVIFF Distribution, včetně rozvoje projektů a programů s cílem poskytnout mladým a talentovaným tvůrcům zázemí pro jejich filmařský růst.

Posun pětapadesátého ročníku na konec srpna neznamená dlouhodobou změnu termínu konání karlovarského festivalu. Šestapadesátý festivalový ročník je znovu naplánován na červenec, tedy v termínu od 1. do 9. července 2022.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.