Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

innogy Modrá kostka patří Judit Bárdos

  • Již šestnáct filmových osobností je držiteli innogy Modré kostky
  • Bárdos výborně ztvárnila atletku Annu, krásnou Markétku i Slávku Hančovou
  • innogy je koproducentem více než 80 celovečerních českých snímků

Letošní držitelkou innogy Modré kostky je herečka Judit Bárdos. Jako šestnáctá v pořadí si odnese symbolickou kostku vybroušenou z modrého polodrahokamu lapis lazuli. Slavnostní předání se uskuteční v pátek 8. července na akci innogy pro návštěvníky 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.

„Judit Bárdos umí být přesvědčivá v jakékoli roli. Vždy chtěla hrát Fair Play, když běžela své závody jako kurážná atletka Anna. A pak se cítila tak jako zvláštně a šťastně jako krásná Markétka v pohádce Čertí brko, kde se zamilovala do mladého čerta. V Posledním závodu na vlastní oči viděla, jak to závodění jejího Hanče ničí. Ze všech těchto důvodů jí letošní innogy Modrá kostka náleží naprosto oprávněně.”

Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy Česká republika

„Všechny tyto tři role byly pro mě jako dárek. Měla jsem možnost si vyzkoušet úplně odlišné a krásné herecké polohy. Také mě moc těší, že ze všech tří filmů mají radost i diváci. Tato cena je pro mě jako třešnička na dortu. Dostat ceny opravdu miluju! Moc si vážím, že si na mě ohledně innogy Modré kostky vzpomněli. Děkuji, mám velikou radost,“  říká Judit Bárdos.

Sportovní drama Poslední závod Tomáše Hodana bylo také součástí programu 56. ročníku MFF Karlovy Vary, uvedeno bylo v sekci Horizonty.

innogy Modrou kostku uděluje energetická firma od roku 2006 za mimořádný umělecký výkon ve filmu, který koprodukovala, a je součástí dlouhodobého projektu innogy – energie českého filmu. Loni obdržel ocenění Václav Neužil za roli legendárního atleta ve snímku Zátopek.

Jejími dalšími držiteli jsou například Alois Švehlík jako Rypar v dramatické komedii Na střeše, Jiří Vejdělek za režii road movie Tátova volha, Jiří Strach za režii pohádky Anděl Páně 2, Tatiana Vilhelmová za roli Olgy v hořké komedii Teorie tygra, Kryštof Hádek jako Kobra v sociálním dramatu Kobry a Užovky, David Ondříček za režii kriminálního dramatu Ve stínu, Kamila Magálová coby Helena v komedii Líbáš jako ďábel nebo Eliška Balzerová, představitelka babičky Vilmy v komedii Ženy v pokušení.

innogy je koproducentem více než 80 českých filmů a již více než čtvrtstoletí dodává energii karlovarskému festivalu. Celková částka, kterou innogy vložila do rozvoje tuzemské kinematografie v roce 2022, přesahuje 25 milionů Kč.


 

Autoři fotografií:
Filmy Poslední závod a Čertí brko - Marek Novotný, archiv firmy Punk Film.
Film Fair Play, archiv firmy negativ.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.