innogy také v roce 2022 spolehlivě dodá energii českému filmu

  • Projekt innogy – energie českého filmu bude pokračovat
  • innogy v příštím roce znovu podpoří filmovou tvorbu, předávání cen a konání festivalů
  • Životopisný snímek Zátopek, koprodukovaný innogy, zabojuje o Oscara

Rok 2022 bude již 17. sezonou projektu innogy – energie českého filmu. V příštím roce bude energetická firma koprodukovat filmy Srdce na dlani  Martina Horského, Poslední závod  Tomáše Hodana, Po čem muži touží 2  Rudolfa Havlíka a Grand Prix Jana Prušinovského. innogy jako dlouhodobě nejvýznamnější komerční partner českého filmu dosud pomohla na plátna kin více než osmi desítkám celovečerních hraných i dokumentárních filmů.

„Bohužel ani letos naše země nevystoupila z koronavirového stínu. O to víc mě těší, že se uskutečnil 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Velkou radost mám i z životopisného filmu Zátopek, který jsme koprodukovali. Zvítězil u diváků karlovarského festivalu a je nominován za Českou republiku v boji o Oscara v kategorii Nejlepší zahraniční film. Rovněž věřím, že právě Zátopek v březnu příštího roku posbírá mnoho sošek Českého lva,“  uvedl Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy Česká republika.

innogy v roce 2022 podpoří konání Cen české filmové kritiky a předávání Českých lvů. Bude partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary i malého noirového festivalu na Českém Šternberku. Znovu je připravena výrazně přispět na činnost FAMU a s Českou televizí a Barrandov Studio bude dále spolupracovat nejen v oblasti rozvoje tuzemské filmové tvorby, ale také při činnosti společné FILMOVÉ NADACE.

O finanční podporu innogy zažádali pro příští rok producenti čtyř desítek připravovaných filmových projektů. „Naše kritéria pro podporu jednotlivých snímků zůstávají neměnná. Důraz klademe především na finanční zajištění projektu, smlouvu o koprodukci s televizí a v potaz bereme samozřejmě i divácký a umělecký potenciál daného filmu,“  připomněl Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy.

Premiéra komedie Srdce na dlani režiséra a scenáristy Martina Horského je naplánovaná na leden 2022. Srdce na dlani by měla být snímkem pro všechny, kteří věří na lásku, protože zamilovat se můžeme ve školce, v důchodu, na ulici, v parku. Kdykoliv a kdekoliv. V hlavních rolích se představí Eliška Balzerová, Bolek Polívka, Vladimír Polívka, Jana Pidrmanová nebo Matouš Ruml.

Sportovní drama Poslední závod režiséra a scenáristy Tomáše Hodana bude mít premiéru v únoru příštího roku. Jde o ztvárnění závodu na lyžích v Krkonoších roku 1913, během něhož zahynuli Bohumil Hanč a Václav Vrbata. Studiem dobových materiálů se tvůrcům podařilo zrekonstruovat závod minutu po minutě a ukázat v něm i další klíčovou postavu celého příběhu, Emericha Ratha. Do hlavních rolí byli obsazeni Kryštof Hádek, Marek Adamczyk, Oldřich Kaiser nebo Eva Josefíková.

Na jaře bude mít premiéru komedie Po čem muži touží 2 režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka. Diváci před filmovým plátnem zjistí, jak se s nejrůznějšími životními situacemi dokáže vypořádat žena v mužském těle. Hlavní role ztvárnili Anna Polívková, Jiří Langmajer, Marek Taclík nebo Pavel Šimčík.

Komediální road movie Grand Prix režiséra a scenáristy Jana Prušinovského se na plátnech tuzemských kin objeví v listopadu 2022. Děj vypráví o třech mladících, kteří se kvůli Velké ceně Španělska Formule 1 vydávají ze severních Čech na dlouhou pouť Evropou. Před kamerou se sešli Kryštof Hádek, Štěpán Kozub, Robin Ferro nebo Miroslav Donutil.

Kromě Zátopka se v letošním roce innogy podílela jako koproducent na uvedení diváckého hitu Prvok, Šampón, Tečka a Karel  Patrika Hartla a vztahového dramatu Cesta domů Tomáše Vorla.

Pozn. Autor fotografií ke snímku Poslední závod: Nikolas Tušl.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.