Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

innogy zůstává spolehlivou energií českého filmu

  • Projekt innogy – energie českého filmu v roce 2023 pokračuje 18. sezonou
  • innogy znovu podpoří filmovou tvorbu, filmové ceny a festivaly
  • Mladí filmoví tvůrci, jejichž díla innogy koprodukuje, ukazují na ambice tuzemské kinematografie

Do své již 18. sezony vstoupí v příštím roce projekt innogy – energie českého filmu. Energetická firma bude koprodukovat filmy Děti Nagana Dana Pánka, BUĎ CHLAP! Michala Samira, Tátou proti své vůli Tomáše Dianišky a Úsvit Matěje Chlupáčka. innogy je dlouhodobě nejvýznamnějším komerčním partnerem českého filmu. Dosud pomohla na plátna kin více než devíti desítkám celovečerních hraných i dokumentárních snímků.

„Ani v době krize nenecháme tuzemskou kinematografii na holičkách. Mladí a talentovaní tvůrci, jakými jsou osmadvacetiletý Matěj Chlupáček nebo čtyřiatřicetiletý Dan Pánek, představují do budoucna velký potenciál a naši podporu si plně zaslouží,“  uvedl Tomáš Varcop, předseda představenstva innogy Česká republika, a dodal: „Pokud jde o námi letos koprodukované filmy, velkou radost mám z mnoha cenami ověnčeného sportovního dramatu Poslední závod. Věřím, že právě napínavý snímek ze zavátých vrcholů Krkonoš nebo třeba i vydařená černá komedie s působivým španělským finále Grand Prix získají v březnu příštího roku co nejvíc sošek prestižního Českého lva.“

V roce 2023 innogy podpoří konání Cen české filmové kritiky a předávání Českých lvů. Posedmadvacáté bude partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, včetně projektu Kino bez bariér. A přispěje opět i na konání noirového festivalu na Českém Šternberku. Granty poskytne studentům FAMU a s Českou televizí a Barrandov Studio bude dále spolupracovat nejen v oblasti rozvoje tuzemské filmové tvorby, ale také při řízení společného projektu FILMOVÉ NADACE.

O finanční podporu innogy zažádali pro příští rok producenti asi dvou desítek připravovaných filmových projektů. „Důraz na finanční zajištění konkrétního projektu, smlouva o koprodukci s televizí a pochopitelně i divácký a umělecký potenciál daného filmu. To jsou naše dlouhodobá kritéria týkající se podpory jednotlivých snímků,“  sdělil Martin Chalupský, ředitel komunikace innogy.

Rodinný film Děti Nagana  režiséra a scenáristy Dana Pánka bude mít premiéru v únoru příštího roku. Snímek pojednává o dětském sportovním snu na pozadí událostí v japonském Naganu. Češi vyhrávají olympijský hokejový turnaj a propuká davové šílenství. Mužstvo Šavlí složené z nesourodých a podceňovaných dětí začíná pracovat na velké výzvě, a to porazit tým Rudých křídel z vedlejší vesnice a vybojovat si respekt. Hlavní role ztvárnili Tom Brenton, Hynek Čermák, Klára Issová nebo Otakar Brousek mladší.

Dobrodružná komedie BUĎ CHLAP!  režiséra a scenáristy Michala Samira se na plátnech tuzemských kin objeví v březnu 2023. Děj vypráví o fotografu Pavlovi, který se přihlásí na výcvikový tábor do Vysokých Tater, aby si jako „opravdový chlap“ udržel nový vztah. Realita je však zcela jiná, než si představoval, a proto musí započít sám cestu za vlastním sebepoznáním. V hlavních rolích se představí Jakub Prachař, Tereza Ramba, Ivana Chýlková a Ondřej Sokol.

Příští rok v srpnu bude mít premiéru romantická komedie Tátou proti své vůli  režiséra a scenáristy Tomáše Dianišky. Aby potěšil svou vnoučaty posedlou matku v jejích posledních hodinách, rozhodne se redaktor Lukáš předstírat, že sousedka od vedle je s ním těhotná. Maminka se ale po operaci vrací do života a lavina nedorozumění se spouští s plnou silou. Do hlavních rolí byli obsazeni Kryštof Hádek, Kristína Svarinská, Taťjana Medvecká a Anna Polívková.

Premiéra krimidramatu Úsvit  režiséra a producenta Matěje Chlupáčka je naplánovaná na listopad 2023. Děj snímku se odehrává na Slovensku v roce 1937. Hlavními postavami jsou těhotná nedostudovaná lékařka a její manžel, ředitel továrny, jenž má spolu s dalšími „baťovskými“ spolupracovníky postavit nové město po vzoru Zlína. Situaci však zkomplikuje hrůzný nález v areálu továrny. Před kamerou se sešli Eliška Křenková, Miloslav König, Milan Ondrík a Martha Issová.

Kromě Posledního závodu  a Grand Prix  se innogy v letošním roce podílela jako koproducent na uvedení komediálních snímků Srdce na dlani  režiséra a scenáristy Martina Horského a Po čem muži touží 2  režiséra a scenáristy Rudolfa Havlíka. Svou pouť českými kiny také zahájily snímky Stínohra  a úspěšné pokračování pohádkového příběhu Tajemství staré bambitky 2, jež bude hlavní hvězdou štědrovečerního vysílání České televize.

Fotogalerie

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.