Jak nenaletět při výběru solární elektrárny

U fotovoltaického zařízení se předpokládá, že jej budete využívat desítky let. Navíc se jedná o poměrně velkou investici. Běžný elektrospotřebič v případě nespokojenosti vrátíte a vyměníte, případně prodáte a koupíte si jiný. To s fotovoltaikou půjde těžko. Většina lidí si bude pořizovat solární elektrárnu jedenkrát za život. Takže opatrnost a rozvaha při výběru dodavatele je rozhodně na místě.

Hledejte zavedené firmy s dohledatelnou historií. Solární boom v posledním roce přilákal stovky podnikavců a úplně nových firem, které se označují za fotovoltaické experty. Bohužel se ukazuje, že některé z nich přecenily své síly a jejich zákazníci se vysněné elektrárny už možná ani nedočkají a místo vlastní elektřiny ze slunce je spíš čekají tahanice o zaplacené peníze.

Pozor na vysoké zálohy

Pokud je podmínkou uhrazení vyšší zálohy předem, měl by se mít člověk na pozoru. Kvalitní dodavatel by měl být schopen zafinancovat svou zakázku dopředu a obejít se tak bez přemrštěných finančních požadavků.

„U nás se zákazníci setkají s naprosto transparentním financováním. Počáteční záloha při podpisu smlouvy je pouze dvacet tisíc korun. Další platba nastává teprve čtrnáct dnů před vlastní instalací a odráží cenu nainstalované technologie. Třetí a poslední platba se uskuteční až po připojení fotovoltaiky do sítě a výměně elektroměru, tedy nikoli hned po skončení montáže, jak je častou praxí.“  popisuje Pavel  Matoušek, expert na fotovoltaiku z innogy.

Podezřelé je také, jestliže firma požaduje podpis smlouvy bez předchozí obhlídky, případně vyžaduje-li na místě okamžitý podpis zájemce, aniž by mu ponechala určitý čas na zvážení nabídky. Zajímejte se také o to, zda firma plní termíny nebo zda má komponenty skladem.

Kratší dodací lhůty

Zájem o vlastní solární elektrárnu mezi lidmi přetrvává, naštěstí už to ale není takové davové šílenství, jako jsme zažili vloni. Loňská obrovská vlna poptávky totiž byla z velké části hnána obavami lidí o to, zda bude energií dostatek.

„Letos se situace na trhu uklidnila a zákazníci mají výhodu výrazně kratších dodacích lhůt. Aktuálně jsme schopni namontovat fotovoltaiku do tří měsíců od podpisu smlouvy. Navíc u nás stále platí akční nabídka na dopravu a montáž zdarma při objednávce elektrárny s baterií do konce června,“ dodává Pavel Matoušek z innogy.

Více informací najdete na stránkách fotovoltaika.innogy.cz.

 

Proč zvolit solární elektrárnu od innogy?

 

Transparentní financování

Výstavbu fotovoltaiky financujeme z ‍vlastních zdrojů a ‍ne z ‍vašich záloh.

Záloha pouze 20 ‍000 ‍Kč po podpisu smlouvy.

Rychlé vyplacení dotace, polovinu ceny fotovoltaiky můžete mít do 2 ‍měsíců zpět.

Spolehlivý dodavatel, u ‍nás neplatíte zbytečně vysokou zálohu hned při podpisu smlouvy.

 

Fotovoltaika na klíč

Vyřídíme veškerou administrativu spojenou s ‍připojením k ‍distribuční soustavě a ‍s ‍čerpáním dotace Nová zelená úsporám.

Zpracujeme projektovou dokumentaci a ‍pošleme vám ji ke schválení.

Při podpisu smlouvy do konce května máte dopravu a ‍montáž zdarma.

Dohodnutou cenu garantujeme i ‍v ‍případě realizace v ‍příštím roce.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.