Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Již 17 let pomáháme handicapovaným lyžařům

V rámci jednoho z našich zásadních projektů, který nese název innogy – energie českého lyžování, se snažíme podporovat co nejvíce tuzemských lyžařů, tedy samozřejmě i těch handicapovaných. Abychom byli úplně přesní, tak Centrum handicapovaných lyžařů (CHL) funguje od roku 2001 a my jsme jeho hlavním partnerem od roku 2005.

CHL se zaměřuje na lyžování tělesně postižených bez rozdílu věku i typu handicapu. Hlavním cílem je zpřístupnit volnočasovou aktivitu a sport všem handicapovaným bez ohledu na sociální zázemí a stupeň postižení, vytrhnout handicapované z poúrazové pasivity a odevzdanosti nenásilnou a přirozenou formou v prostředí svých přátel a rodiny. Své služby poskytuje převážně mladým lidem a dětem po těžkých úrazech páteře, klientům s vrozenými handicapy nebo s následky po onemocnění pohybového aparátu.

Projekt je rozdělen do dvou programů. Výukový program je dostupný široké veřejnosti formou víkendových a týdenních pobytových akcí s cílenou výukou lyžování na speciálních kompenzačních pomůckách. Tato část činnosti CHL je určena úplným začátečníkům i již zkušeným absolventům kurzů, kteří mají šanci získané zkušenosti uplatnit v rámci soutěžní a závodní činnosti.

Sportovní program je určen úzkému okruhu handicapovaných, kteří se pod vedením trenérů připravují na mezinárodní závody pod patronací International Paralympic Committee.

Kurzy především pro děti

My v innogy podporujeme primárně organizování výukových lyžařských kurzů pro lidi s různým typem zdravotního postižení a jsme hlavním partnerem výukového programu CHL. Každoročně se do výukových lyžařských kurzů zapojí přes sto lidí, především postižených dětí, prakticky z celé ČR.

Základnou pro pořádání výukových kurzů jsou některé z našich partnerských areálů, konkrétně pak Janské Lázně, Špindlerův Mlýn a Pec pod Sněžkou. Kurzy jsou víkendové a týdenní, trvají od prosince až do dubna a jsou výjimečnou příležitostí pro rodiny s tělesně postiženými dětmi, jak výrazně zlepšit kvalitu jejich života.

CHL je také spoluorganizátorem Mistrovství ČR handicapovaných lyžařů a mezinárodních závodů organizovaných pod patronací International Paralympic Committee. Je začleněno do struktury Svazu lyžařů ČR.

Co je to monoski?

Monoski je speciální sportovní nářadí, jež kompenzuje fyzický handicap jedince a umožňuje mu zařadit se mezi „zdravou“ lyžařskou veřejnost. Pomáhá k odbourávání psychických stresů ze sněhových překážek a umožňuje tělesně postiženému užít si sport a pohyb na sněhu, zdokonalovat cit pro rovnováhu, stejně jako se pohybovat v realitě přírodního bariérového prostředí. Monoski se skládá z jedné běžné lyže, na které je upevněna v silném vázání nosná konstrukce s tzv. skořepinou, v níž je lyžař posazen. Stabilitu udržuje monolyžař pomocí tzv. stabilizátorů, což jsou zkrácené, speciálně upravené francouzské hole zakončené krátkými lyžemi.

Více o projektu innogy – energie českého lyžování

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.