Letošní KVIFF bude putovní přehlídkou filmů

Autor fotografie: Michal Čížek

„Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jednou z nejvýznamnějších kulturních událostí u nás a jako organizátoři jsme nakonec dospěli k názoru, že hledání redukovaných nebo alternativních variant by šlo proti jeho hlavnímu smyslu, a tím je vzájemné setkávání diváků, filmových tvůrců, lidí z různých oblastí života a jejich kolektivní vnímaní filmových děl. Věříme, že síla společného prožitku při projekcích v sálech a jeho sdílení jsou nenahraditelné,“ uvedl dnes prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.

„Dovolte mi poděkovat Ministerstvu kultury České republiky, městu Karlovy Vary, Karlovarskému kraji a všem našim partnerům a spolupracovníkům za jejich podporu. Věřím, že se v červenci 2021 setkáme v Karlových Varech při 55. ročníku festivalu,“ dodal prezident Jiří Bartoška.

55. ročník
Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary
v plném rozsahu
je tedy naplánován
na 2. - 10. července 2021.

Při přípravách 55. ročníku zhlédli členové programového oddělení festivalu řadu zajímavých filmových titulů, o nichž jsou přesvědčeni, že by mohly mít velkou odezvu u festivalového publika. Vzhledem k tomu, že plán uvolňování opatření vlády počítá s otevřením kin pro daný počet návštěvníků od 8. června, rozhodl se karlovarský tým připravit speciální verzi tradiční přehlídky Vary ve vašem kině. V původním festivalovém termínu, tedy od 3. do 11. července letošního roku, nabídne přehlídka divákům kin po celé České republice mimořádný výběr snímků, které určitě stojí za to vidět.

Podle některých českých médií by si nejeden občan naší země mohl myslet, že karlovarský festival je hlavně o pořádání večírků, obrázky z nichž následně naplní bulvární média a jejich módní policie a obdobné rubriky. Jenže mezinárodní filmový festival má mnoho částí, které mimo jiné přispívají k podpoře existence filmové branže jako takové. V původním termínu festivalu proto proběhne velká část tradiční soutěžní přehlídky projektů pro filmové profesionály KVIFF Eastern Promises. Odehraje se ve virtuálním prostředí. Díky tomu se filmové projekty v různých fázích vývoje či výroby z regionu střední a východní Evropy, Balkánu, bývalého Sovětského svazu, Blízkého východu a severní Afriky budou moci představit také zahraničním nákupčím, festivalům a distributorům.

Karlovarský festival se rovněž zapojí do mezinárodního projektu We Are One: A Global Film Festival. Více informací o akci najdete na YouTube.com/WeAreOne. Průběžné informace o festivalových aktivitách budou zveřejňovány na www.kviff.com.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.