Let´s Dance

Jak se protančit k mistrovskému titulu vypráví manželé Martina a Michal Lesczynski.

Jejich taneční skupina existuje přes pět let a vznikla vlastně náhodou. Nejdřív byli jenom diváci. Ale i z diváků mohou být nakonec mistři Evropy!

Jednoduše show

Manželé Martina a Michal Lesczynski jsou velmi aktivní. Martina pracuje na oddělení raného vymáhání v Ostravě, Michal působí jako vedoucí zákaznických center v Novém Jičíně a Frýdku-Místku. Jejich dny jsou nabité, i přesto se věnují naplno a s vášní svému koníčku – showdance. Tato taneční disciplína v sobě spojuje prvky latiny a klasického tance, zahrnuje navíc i rekvizity a kostýmy. Jednoduše show!

„Z větší části jsme rodiče dětí, které tancují v Taneční škole Štefi Ostrava-Poruba trenérky Jany Štefanové. Děti doprovázíme na soutěže, a tak i my dospělí jsme se rozhodli, že když už tam budeme, proč sami netančit a nesoutěžit,“  vzpomíná na taneční začátky Martina.

Oba naši innogy tanečníci koníčkem hlavně relaxují. Dobrá parta, která se díky tancování sešla, je zdrojem zábavy i odpočinku od pracovních starostí. Někdy je to ale pořádná makačka. „Nejtěžší je, vše se naučit. Prvků v sestavách je vždy několik a je potřeba trénovat a trénovat. Někdy i doma!“  doplňuje Michal, který nastoupil do taneční skupiny před 3 lety. Martina se přidala loni: „Tréninky máme pravidelně 2krát týdně a před začátkem soutěžní sezóny máme i několik soustředění. Naše 12členná skupina soutěží 5 let v kategorii Hobby Open. A ‍19. června jsme se podruhé stali mistry.“

Cesta ke zlatu

Taneční skupina aktuálně využívá 2 choreografie: Stepfordské paničky a Bohemian Rhapsody. „S choreografií Bohemian Rhapsody od skupiny Queen jsme získali v této sezoně několik úspěchů. Trénovali jsme ji již loni, ale covidová epidemie překazila naše taneční plány. Trénovali jsme o to intenzivněji a s jasným cílem – dostat se letos na soutěž do Maďarska a získat umístění. A tak jsme na zmíněné soutěži bojovali mezi 4 seniorskými týmy a z Česka jsme byli jediní v naší kategorii,“  vzpomíná na onu vítěznou soutěž Martina.

 

Myšlenka vyhrát se zhmotnila! „Tato soutěž je pro nás vrchol sezony, byli jsme opravdu nervózní a nechtěli jsme si udělat ostudu. Ale jakmile začne hrát hudba, všechno z nás opadne, nasadíme úsměv, slyšíme jen hudbu a nevnímáme nic okolo. Jenom tancujeme. A to překvapení, že jsme s naší sestavou vyhráli, bylo obrovské. Byli jsme nadšení! Mistři! uzavírá Michal.

Své vítězství v maďarském městě Siófok ani nestihli oslavit, čekala je dlouhá cesta autem domů. Úspěch zapili až na dalším tréninku a už teď v hlavách tanečníků běží nápady, jakou choreografii vymyslet pro příští soutěže.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.