Mýty ve fotovoltaice aneb Jedna paní povídala II.

V předchozím díle jsme v souvislosti s fotovoltaikou neboli získáváním energie ze slunce několik polopravd a mýtů uvedli na pravou míru. Kvůli ohlasu u čtenářů jsme jich ještě pár vybrali, takže můžeme pokračovat v osvětové krasojízdě.

Při požáru hasiči kvůli elektrickému napětí odmítají panely hasit.

V žádném případě není pravda, že by při vypuknutí požáru objektů se solárními panely měli hasiči zakázáno zasahovat. Již poměrně dlouhou dobu jsou vypracovány předpisy pro hašení fotovoltaiky. Navíc součástí moderních solárních systémů jsou jisticí a ochranné prvky, které v případě požáru automaticky zastaví výrobu a odpojí systém od elektrické sítě.

Solární panely jsou poruchové a vyžadují průběžně péči.

Obavy tohoto typu nejsou rozhodně namístě, pokud jde o solidní firmu. My v innogy poskytujeme záruky 30 let na výkon panelů ke všem námi dodaným fotovoltaickým systémům a garantujeme pokles výkonu po 25 letech provozu nanejvýš o 20 %. Samozřejmostí je používání jen těch kvalitních a prověřených komponentů. Pokud jde o údržbu solárních panelů, ta je velmi jednoduchá. Není nezbytně nutné je omývat ani z nich odstraňovat napadaný sníh. Solární panely se konstruují tak, aby byly odolné proti vlivům počasí, například pokud jde o krupobití. Při dešti dochází k jejich přirozenému omývání. Sníh se na panelech neudrží a rychle z nich sjede, protože jejich povrch tvoří sklo a většinou jsou instalovány na střechách s dostatečným sklonem.

Při pořizování fotovoltaiky se člověk nevyhne úmornému papírování.

innogy rozhodně není žádná lokální firma, takže může plně garantovat bezproblémový proces realizace solární elektrárny a k tomu samozřejmě i vyřízení dotace z programu Nová zelená úsporám na celém území České republiky. To znamená, že se naši odborníci postarají o vyřízení všech potřebných povolení od úřadů, o montáž fotovoltaických panelů, o dopravu i o veškerou administrativu spojenou s čerpáním dotace. Zákazník je pro nás vždy na prvním místě.

Solární panely zatěžují síť a tím pádem zdražují elektřinu ostatním odběratelům.

Paradoxně je to úplně naopak. Solární elektrárna představuje decentralizovaný zdroj energie, protože elektřina z ní vyrobená se spotřebovává lokálně. Z toho důvodu její majitelé napomáhají tomu, aby se rozvodná soustava nepřetěžovala. Jestliže je součástí solární elektrárny i bateriový systém, pak do něj lze ukládat přebytky elektrické energie vyrobené ze solárních panelů během dne. A to už pak nedochází k zatěžování distribuční soustavy v žádném případě. Baterie umožňují čerpat energii, kdykoli je potřeba. Navíc se dá uložená energie v bateriích využít při výpadku elektrického proudu, takže domácnost může dále fungovat.

Více informací o naší nabídce fotovoltaiky naleznete
na webu elektrinazeslunce.cz.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.