Napište scénář a můžete vyhrát v soutěži FILMOVÉ NADACE

Ke karlovarskému filmovému festivalu už neodmyslitelně patří vyhlášení vítězů scenáristické soutěže FILMOVÉ NADACE. Ani letos tomu nebylo jinak.

V hlavní kategorii získali ocenění Petr Kolečko (S ledem v srdci, odměna 200 000 Kč), Bohdan Karásek (Mistryně, odměna 180 000 Kč), Václav Hašek a Jan Vejnar (Sestra Hana, odměna 180 000 Kč). V kategorii Hvězda zítřka pro autory do věku 33 let si cenu odnesli Adam Martinec (Mord, odměna 110 000 Kč) a Tomáš Hladký (Pavlač, odměna 80 000 Kč). Za 18 let trvání nadace podpořila už 123 scenáristů částkou bezmála 13,3 milionu Kč.

Členové výboru nadace vybírali ze 111 zaslaných scénářů, které tvořily mimo jiné dramata, komedie, pohádky nebo detektivky. Je skvělé, že se každoročně objevují scénáře s potenciálem jejich brzkého převedení do filmové podoby. To letos platí především o dílech Petra Kolečka o osudech českých hokejistů perzekvovaných komunistickým režimem a Adama Martince s tématem vesnické zabijačky, o jejichž koprodukování už projevili partneři nadace předběžný zájem. Natáčení podle scénáře Mord by mělo začít ještě letos. Dlužno dodat, že jedním z partnerů FILMOVÉ NADACE jsme my, innogy, dalšími pak Barrandov Studio a Česká televize.

Zobrazte si úvodní obrázek článku v plné velikosti. 

Připravte se na Brutální vedro

Dosud mělo premiéru 18 filmů, které vznikly na základě nadací oceněných scénářů. V loňském roce jste v kinech mohli vidět drama Běžná selhání a historickou životopisnou fresku o hudebním skladateli Josefu Myslivečkovi nazvanou Il Boemo. Světovou premiéru na letošním karlovarském filmovém festivalu zažil snímek Brutální vedro. Jde o stylové road movie natočené podle nadací oceněného scénáře Alberta Hospodářského z roku 2020. V kinech se film představí v srpnu a vy si ho rozhodně nenechte ujít.

Při předávání cen vítězům vyhlásila FILMOVÁ NADACE soutěž pro příští rok. Termín uzávěrky přihlášek je 28. února 2024. Více informací o poskytování nadačních příspěvků i podrobné podmínky pro zasílání prací jsou dostupné na www.filmovanadace.cz.

Tak neváhejte, pište a posílejte. Držíme palce!

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.