Parfém s vůní benzinu pro nostalgické majitele elektromobilů

Kromě všeho jiného vyčítají pravověrní staromilci elektromobilům i charakteristický zvuk motoru a vůni benzinu. Zatímco umělý zvuk motoru je při nízkých rychlostech u elektromobilů dokonce povinný, napodobit odér nikoho nenapadlo. Tedy až na britské zastoupení automobilky Ford.

Na počátku byl průzkum veřejného mínění, který měl ukázat, co bude řidičům po přechodu od klasického auta k elektromobilu chybět nejvíc. Pro každého pátého dotázaného motoristu to byla vůně benzinu a téměř 70 % z nich tvrdilo, že by jim tento čichový vjem do jisté míry chyběl. Benzin se tak zařadil mezi nejpopulárnější vůně vedle vína, kvalitního sýru nebo nové knihy.

Britské zastoupení Fordu proto oslovilo společnost Olfiction, jež se zabývá vývojem a výrobou parfémů. Výsledkem se stal nový prémiový parfém nazvaný Mach-Eau, který si odbyl svou premiéru na červencovém Festivalu rychlosti v anglickém Goodwoodu.

Benzin však není to jediné, po čem měl nový parfém vonět. Spojuje v sobě totiž všechny aspekty a vůně nového Fordu Mustang. Naleznete v něm modrý zázvor, levanduli, pelargonii vonnou a santalové dřevo. Ty pak doplňuje benzaldehyd, jenž mu dodává vůni evokující interiér nového auta, nebo p-kresol dodávající mu nádech vůně gumových pneumatik. Kromě toho byl do parfému přidán i „zvířecí“ prvek napodobující pach koně, který má zdůraznit provázání se značkou Mustang.

Není to poprvé, co Ford představil nějaký netradiční produkt inspirovaný svým elektrickým Mustangem Mach-E GT. Už na počátku letošního roku přišel s pálivou omáčkou, jež měla napodobit zážitek z řízení sportovního speciálu Mach-E 1400. Nyní zde máme parfém, ale stejně jako u omáčky mají patrně všichni zájemci, kteří by si ho chtěli pořídit, smůlu.

Na pulty obchodů se zatím nedostane. Ford si ho totiž nechal vyrobit pouze pro marketingové účely. Je součástí jeho mise rozptýlit mýty kolem elektromobility a pokusit se přesvědčit všechny fanoušky vůně benzinu, kteří váhají s přechodem na ekologičtější elektrický pohon.

Stejný cíl podporovat ekologickou mobilitu máme i my v innogy.

Více o naší nabídce domácích nabíjecích boxů i profesionálních nabíječek naleznete na webu www.innogyemobilita.cz.

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.