Pražské jaro on-line

Letošní ročník festivalu Pražské jaro bude jiný.

Namísto smokingů a večerních rób v nejslavnějších koncertních sálech si budete moci všichni užívat koncerty v pohodlí svého domova. Určitě to ale neznamená, že byste měli sedět na pohovce v kraťasech nebo županu. Hezky se oblečte a udělejte si takový malý koncertní sál doma. Těšíme se na vaše fotografie!

innogy dodává energii

„Ani na chvíli jsme nepřemýšleli, že hodíme festival Pražské jaro přes palubu. Věděli jsme, že na té pomyslné palubě chceme zůstat a podpořit festival právě v těchto nejtěžších dobách a dodat potřebnou energii i v letošním roce, byť program bude jiný, “ řekl Martin Chalupský, ředitel komunikace.

Základem letošního programu festivalu se stane jedenáct koncertů, které budou živě přenášeny z pódií pěti pražských koncertních síní a jedné brněnské. Ze Spojených států zahraje exkluzivně pro diváky Pražského jara sólový recitál kanadský houslista James Ehnes. Po celou dobu trvání festivalu plánujeme společně s organizátory alternativní programy na sociálních sítích.

Organizátoři festivalu nechtěli uveřejnit strohou zprávu, že se letošní festival neuskuteční. Cílem bylo přijít s něčím pozitivním a najít cestu k posluchačům. Došli tak k názoru, že Pražské jaro online zní určitě pozitivněji než Pražské jaro zrušeno.

Pražské jaro se neruší. Pražské jaro bude.
Jen bude trochu jiné

Celý festival se vždy připravuje dlouho dopředu. Nyní se však z dlouho připravovaného projektu se stává velká improvizace, která využije všechny možnosti. V maximální míře festival využije sociální sítě, televizní a rozhlasové přenosy. A to vše nově. Festival často vstoupí do doposud neprozkoumaných vod.

„Cílem je zachování maximální umělecké kvality. Chceme garantovat také odpovídající technickou kvalitu. Bohužel se však musíme omezit pouze na české umělce a nejpravděpodobnějšími cestami šíření budou právě sociální sítě,“ řekl Roman Bělor, ředitel festivalu.

Nikdo z nás nejásá nad vzniklou situací, ale pojďme se na ni podívat pozitivně. Poprvé je možnost sledovat skvosty Pražského jara z pohodlí domova a ještě exkluzivně dostat doporučení od ředitele festivalu, jak zajistit nejen nejlepší zvuk, ale jak si celkově koncerty co nejlépe užít.

SOUTĚŽE

Při příležitosti každého z 11 koncertů uveřejníme soutěžní otázku a vy budete moci vyhrát ceny Pražského jara. Stačí nás jen sledovat na našich sociálních sítích. (odkaz)
Všechny koncerty můžete bezplatně sledovat na sociálních sítích nebo webových stránkách www.festival.cz.

 

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů je zveřejněn na webové stránce innogy.cz/ochrana-osobnich-udaju/

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.