Rozvážkové služby využívají ve velkém auta na CNG

Ekologie, udržitelnost a ochrana životního prostředí by neměly být pouze prázdné pojmy na papíře, ale naopak velmi důležité je jejich realizování v každodenním životě. Kvůli již více než rok trvajícímu koronavirovému stavu a s tím souvisejícím omezením obchodů a restaurací mnohonásobně vzrostly poptávky zákazníků po nejrůznějších on-line nákupech s dovážkou až domů. Právě z toho důvodu musely rozvážkové služby investovat do rozšíření svých vozových kapacit.

A nás v innogy velmi těší, že se tyto mladé a dynamické společnosti rozhodly pro čistou mobilitu. Příkladem takové firmy je největší tuzemský on-line supermarket Rohlik.cz, který provozuje většinu své flotily pěti stovek aut právě na stlačený zemní plyn (CNG). Mimo automobilů s plynovým pohonem využívá také první elektrovozy a cargo kola. Mimochodem, jen za loňský rok uchránil Rohlik.cz využíváním aut na CNG ovzduší od 1500 tun oxidu uhličitého v porovnání s tím, pokud by používal vozy na benzin či naftu.

Nepřehlédnutelné výhody

„Verba docent, exempla trahunt“ neboli „Slova učí, příklady táhnou“. To znamená, že tyto firmy dávají pozitivní příklad dalším, které o přechodu na ekologický plynový vozový park teprve uvažují. Je jasné, že CNG jim nejen šetří finance, ale pomáhá jim také plnit jejich dobrovolné závazky vůči životnímu prostředí. Díky tomu získávají další sympatie svých zákazníků. Vždyť plynový pohon je o čtvrtinu ekologičtější v porovnání s vozy na klasický pohon, při spalování CNG nevznikají žádné karcinogenní částice a provoz těchto aut je rovněž výrazně tišší.

Firmy, které při ozeleňování svých vozových parků zvolily CNG, mohou těžit z ekonomické výhodnosti paliva a cenové dostupnosti aut. Při srovnání průměrné ceny litru benzinu a adekvátně metru krychlového CNG dostaneme rozdíl zhruba 11 Kč. To znamená, že jediné auto, které čtyřikrát týdně místo nádrže benzinu natankuje plnou nádrž CNG, ušetří za měsíc jen na rozdílu ceny obou paliv 3700 Kč. Stočlenná flotila CNG aut tak ušetří na palivových nákladech téměř 4,5 milionu Kč ročně. Další úspory přináší osvobození od silniční daně a nově také poloviční sleva na dálniční známku.

Biometan – emisně čistá varianta CNG

innogy má největší síť CNG plniček v České republice. Loni si motoristé u nás natankovali celkem 10,6 milionu kilogramů CNG, což je srovnatelné s prodejem za rok 2018. Koronavirová krize se podepsala i v tomto odvětví. Lidé méně cestovali, omezeny byly třeba služební cesty nebo veřejná doprava. Naopak situace nahrála rozvážkovým firmám, které rychle reagovaly na nárůst poptávky po doručování nákupů, jídel z restaurací a dalšího zboží a jejich odběr CNG výrazně vzrostl. A to nás velmi těší.

V loňském roce jsme u nás v innogy úspěšně otestovali prodej bioCNG. Biometanem obohacený zemní plyn je emisně čistou variantou CNG, která při spalování uvolňuje do ovzduší až o 80 % méně emisí oxidu uhličitého oproti benzinu či naftě a plní tak nejpřísnější limity čisté mobility. Reakce zákazníků byly pozitivní, a tak máme letos zajištěny objemy bioCNG již na celý rok. Loni jsme pro potřeby testování nakoupili bioplyn přímo od výrobce z Rapotína, na letošek máme nasmlouvané větší objemy z Velké Británie.

Přejeme šťastnou cestu se CNG, ať už vyrazíte kamkoli!

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Online

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Uzavření smlouvy vyřídíme i online

Zavoláme vám, jakmile to bude možné

Offline

Pouze malá a velká písmena

Telefonní číslo musí obsahovat 9 znaků, může být bez mezinárodní předvolby (+420)

Ucelený výčet práv a povinností ve vztahu se zpracováním osobních údajů a seznam zpracovatelů najdete ‍zde

Děkujeme za kontakt

Zavoláme vám, jakmile to bude možné. Prosíme o trpělivost.

Požadavek nebyl odeslán

Požadavek na zpětné volání se nepodařilo odeslat.

Na zadané telefonní číslo již evidujeme požadavek na kontakt. Ozveme se, jakmile to bude možné.